Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Brytyjska skarbówka bada fortuny

(4)
Azerka, która zostawiła przez ostatnie lata fortunę w londyńskim Harrodsie, znalazła się pod lupą brytyjskiej skarbówki.
 • 2018-10-14 20:47 | Malgorzata777

  Brytyjska skarbówka bada fortuny

  Oj redaktorze co za aktyw? Chyba chodzi o 'każde aktywo"?
 • 2018-10-14 21:32 | Jo.anka

  Re:Brytyjska skarbówka bada fortuny

  Naprzód Brytanio! :)
 • 2018-10-15 11:21 | lubat

  Re:Brytyjska skarbówka bada fortuny

  Nie mam oczywiście żadnych dowodów i opieram się raczej na ogólnej wiedzy i intuicji, ale wydaje mi się, że to nagłe "nawrócenie się" brytyjskiej skarbówki jest działaniem propagandowym, pokazuchą. Nie wiem też, co Brytyjczycy chcą osiągnąć, ale z całą pewnością nie będą od teraz wprowadzać bata na bogatych obcokrajowców. Pani red. Agnieszka Mazurczyk podaje tylko przykład Zamiry Hadżijewy, którą doprawdy trudno uznać za oligarchę i Romana Abramowicza. Azerka została włączona chyba tylko po to, by uwiarygodnić nową politykę skarbówki. Natomiast Abramowicz mieści się raczej w walce politycznej WB z Rosją. Władze WB chyba uznały, że utrata miliardów Abramowicza warta jest gry w stawce wojny z Rosją, tym bardziej, że Abramowicz może swoich pieniędzy nigdy nie zobaczyć. Zostaną "zamrożone". Gdy chodzi o pieniądze, szczególnie wielkie, to nie wierzę w "nawrócenia", szczególnie w wykonaniu WB, której usługi finansowe dają wielką część PKB. Nawiasem mówiąc, takie zaostrzenie kursu wobec rosyjskich "inwestorów" w WB jest zgodne z polityką Kremla, który od paru lat mocno naciska na swoich oligarchów, by nie wywozili kapitałów za granicę, bo wszędzie mogą być "zamrożone" jako pieniądze wspólników Putina. Do tego trzeba uwzględnić, że udział rosyjskich "inwestorów" w brytyjskich finansach jest u nas mocno przereklamowany. Prawdziwie wielkie pieniądze pochodzą tam z państw Bliskiego Wschodu, od autokratów afrykańskich i szemranych interesów z całego świata. Bardzo wątpię, by brytyjska skarbówka chciała ich bardzo niepokoić czy wręcz wystraszyć.

 • 2018-10-15 23:54 | habitus

  Re:Brytyjska skarbówka bada fortuny

  Aktywo?! :D
  A czy nie chodzi o aktywum?