Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skąd ten pośpiech w reformowaniu wymiaru sprawiedliwości

(18)
Zapewnienia polityków dobrej zmiany, że reforma wymiaru sprawiedliwości leży w interesie obywatela, są fałszywe, a niekiedy wręcz zabawne.
  • 2018-10-15 15:34 | Slawczan

Prerogatywy, reformy i cały ten jazz

Panie Profesorze, Pan jako człowiek o doświadczeniu życiowym bogatszym niż doświadczenie życiowe większości dzisiejszych dobrozmiennych pogromców komunizmu (25lat+smartfon) zapewne doskonale zna treść wypełniającą takie wyświechtane pojęcia:
    - nie matura lecz chęć szczera...
    - raz się s......sz - k....ą zostaniesz
    - dajcie mi człowieka a paragraf zawsze się znajdzie.
    A to istota ,,Dobrej Zmiany", ze szczególnym uwzględnieniem deformy systemu prawnego.
    Pytanie - gdy już dobrozmieńcy zostaną usunięci ode władzy co zrobić z takimi ich pudlami jak ci przez Pana wymieniani w nn. artykule? Ja optuję za dożywotnim pozbawieniem prawa do wykonywania zawodów prawniczych. Uzasadnienie: zawody prawnicze to zawody zaufania społecznego. Współudział w łamaniu prawa z Konstytucją na czele jest chyba dostateczną przesłanką do usunięcia ich z zawodu. Coś na kształt usunięcia lekarza, który świadomie (przecież ma wykształcenie kierunkowe więc umie rozpoznać swoje czyny) prowadzi terapię szkodzącą pacjentowi.
    - zlikwidować organizacje typu Ordo Juris - uzasadnienie jak powyżej
    - ukarać finansowo? organizacyjnie? Kościół rzymsko-katolicki - jako moralnie współodpowiedzialnych za pełzający pucz. Pamiętajmy, że w Norymberdze odbyło się kilka procesów. Ukarano min. prawników i przemysłowców, którzy co prawda nikogo osobiście nie zabili ale pomogli i (współ)stworzyli warunki dla realizacji hitlerowskiej polityki.
    Na początek ostracyzm środowiskowy? Nie zapraszać? Nie podawać ręki?
    Rozumiem, że uwaga o ,,Carycy Katarzynie" Suskiej była tak na osłodę, że nie wszystek to koniec nasz...Suski przywraca mi wiarę, że dobrozmieńców da się odsunąć od władzy. Tylko sami się muszą wywrócić bo na opozycję w osobie p. Schetyny absolutnie nie liczę...nawet zdjęcia pana Adriana u rożku trumpiego stołu nie umieli skonsumować medialnie. A przeca nic lepiej nie obrazuje istoty pisiej polityki ,,wstawania z kolan".
  • 2018-10-15 19:53 | ed73

Re:Skąd ten pośpiech w reformowaniu wymiaru sprawiedliwości

PiS stosuje taktykę faktów dokonanych. Co się uda wydziergać zawczasu, będzie dla nich ;)
    Ustanowienie porządku konstytucyjnego będzie trudnym wyzwaniem i na lata, niestety. Spieprzyli nam kraj dzięki mało kumatym obywatelom, co to Konstytucję RP w ręku trzymali króciutko (gdy poczta dostarczyła w 1997 r.), a na pewno nie czytali tej chudej książeczki w ogóle.
    Świadomość obywatelska nie leży, ona umiera na naszych oczach!
    Wszyscy za to zapłacimy, a nasze dzieci i wnuki na pewno, jeśli generalnie się nie obudzimy. Tylko kto ma nam włączyć budzenie..?
    Poza tym dźwięku budzika nikt nie lubi.
    A może zasłużyliśmy sobie, jako polskie społeczeństwo (bo narodem jesteśmy przecież wielkim!), na taką brutalną lekcję historii? I znowu wszyscy będą winni: Żydzi, Ruscy, Niemcy, lewacy, II sort, komuniści i złodzieje... tylko nie my sami :(
  • 2018-10-16 00:28 | Andrzej Falicz

wydumany pośpiech reformowania wymiaru sprawiedliwości

Zarówno pośpiech jak i kompromitacja to dwa wydumane założenia felietonu. Dmuchanie balona wirtualnej rzeczywistości i bicie piany wokół niego.
  • 2018-10-16 00:33 | Andrzej Falicz

niereformowalny

@Slawczan
    Wśród tych bezcennych doswiadczen zyciowych gospodarza tzw.doswiadczenie formatywne to 19 lat służby w PZPR .
  • 2018-10-16 10:21 | Manifest

Re:Andrzej Nowak

Pan profesor chyba czytał w GW wywiad z profesorem Andrzejem Nowakiem.. Z UJ. Czy Pan jeszcze może cokolwiek?
  • 2018-10-16 13:36 | taktotak

Panie Profesorze!
    Jako były Pana student (już trochę dawno temu) mam do Pana pytanie.
    Orientuję się i rozumiem, że pracownicy Wydziału Prawa UJ to istna Wieża Babel, gdy chodzi o poglądy polityczne. Pewnie dzisiaj wielu nie podaje sobie ręki, z uwagi na to, co dzieje się w naszym kraju. Ale mimo wszystko miałem nadzieję, jako absolwent prawa, że wszyscy, co do jednego, są legalistami - no, przecież uczyli się prawa, a nie bezprawia!
    I to pytanie do Pana: proszę mi wytłumaczyć, jak to się stało, że tylu krakusów, absolwentów prawa, uczestniczy w tzw. "reformie sądownictwa", czyli rozpieprzaniu polskiego systemu prawnego? Trochę się orientuję, że był on niedoskonały. Ale dlaczego niszczyć coś, co budowały pokolenia, a jeden Prezes (i jego Spółka), zawiedziony i wściekły, że nie doceniły go elity, w odwecie to niszczy? Jeszcze raz spytam - dlaczego tylu krakusów uczestniczy w tej demolce warszawskiego Prezesa?
    Z uszanowaniem, dawny Pana student.
  • 2018-10-16 13:52 | Withold

"Zapewnienia polityków dobrej zmiany, że reforma wymiaru sprawiedliwości leży w interesie obywatela, są fałszywe, a niekiedy wręcz zabawne."

Panie Profesorze! Ja to wszystko wiem, a PiS z takich jak ja i pan się śmieje, bo jest nas mało. Proszę przejść się na rynek w Pipidówce Małej lub Dużej w dzień targowy i wytłumaczyć jasno i zrozumiałe babie sprzedającej majtki i jej klientom dlaczego "trójpodział" jest dla nich ważny biznesowo i prywatnie. Może zacząć od tego co to jest "trójpodział władzy" i czym się różni od trójpolówki na przykład. Jeśli nie będziecie tego robić to PiS załatwi nas wszystkich nazywając: "kastą", "złodziejami", "komunistami" itd...
  • 2018-10-16 16:50 | Aspiryna

To co robi teraz PiSowska mafia nazywa sie "polityka faktow dokonanych"... i - niestety - moze to okazac sie skuteczne...
  • 2018-10-17 00:51 | Andrzej Falicz

Gazeta Prawna dziś podaje: " Przemeblowanie Sądy Najwyższego staje się faktem"... Dariusz Zawistowski prezes Izby Cywilnej SN wręczył nowym sędziom karty uprawniające do poruszania się po SN i klucze do ich pokoi.
    Najbardziej zaawansowane są prace w nowej izbie Izbie Dyscyplinarnej.
    Pośpiech wskazany...
    bo roboty mnóstwo.
  • 2018-10-17 04:31 | Mieczysław S.Kazimierzak

Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.
  • 2018-10-17 11:45 | wolenski

@@Sławczan, ed73, Withold
    Macie Pnowie dużo racji, ale to nie powód dla bierności.
    Pozdrawiam
    JW
  • 2018-10-17 11:58 | wolenski

@ Manifest
    Jeszcze mogę pisać. Prof. Nowak jest postacią niekiedy zabawną. Kilka miesięcy temu Kraków odwiedził prof. Daniel Dennett, znany filozof i psycholog, a ponadto radykalny ateista. Prof. Nowak podpisał list protestacyjny przeciwko tej wizycie ( w szczególności, wykładów w UJ), w której to epistole określono Dennetta jako Belzebuba (nota bene, zaprosił go ks. prof. Heller) . Znałem Dennetta wcześniej i gdy witałem się z nim w Auli Audytorium Maximum UJ żartobliwie rzekł "Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, czy podać mi rękę". Odpowiedziałem, że mnie to już specjalnie nie zaszkodzi. Napisałem do p. Nowaka, dlaczego profesor uniwersytecki żyruje takie bzdury, jak w rzeczonym liście protestacyjnym i zapytałem, czy ja też należę do belzebubów, którzy nie powinni wykładać. Odpisał, że podpisał list, bo w końcu rzecz dotyczy spraw ostatecznych dotyczących maluczkich, ale pocieszył mnie, że jednak nic mi nie grozi ("z Panem to inna sprawa"). Ludzkie panisko.
    JW
  • 2018-10-17 12:07 | wolenski

@taktotak
    Miło mi coś przeczytać od mojego byłego studenta. Mógłbym się wykręcić, ze od 1979 r. nie pracuję na Wydziale Prawa i Administracji UJ, a od 2010 - jestem na emeryturze. Ale to byłby wykręt. Nie prowadzę statystyki, ale nie wydaje mi się, aby UJ przodował. Tak to już jest, że zawsze znajduje się jakiś procent prawników (i ludzi innych profesji, także akademickich) popierających poczynania władzy, zwłaszcza opresywnej. Z drugiej strony, jesteśmy w okresie przejściowym, w którym opór jest jeszcze znaczny. Wystarczy wziąć pod uwagę uchwały Rad Wydziału, organizacji prawniczych itd. Wszelako jeśli ten system przetrwa kilkanaście lat, będzie popierany przez znacznie większą liczbę ludzi. Dlatego to, aby nie przetrwał jest istotne.
    JW
  • 2018-10-17 12:25 | wolenski

W sprawie Andrew (Jęrdka) Falicza.
    Wystukał:
    (a) "Zarówno pośpiech jak i kompromitacja to dwa wydumane założenia felietonu. Dmuchanie balona wirtualnej rzeczywistości i bicie piany wokół niego".
    Stulpus stulpa loquitur (Głupiec plecie głupstwa).
    (b) "Wśród tych bezcennych doswiadczen zyciowych gospodarza tzw.doswiadczenie formatywne to 19 lat służby w PZPR ".
    * Andrew (Jędrek) Falicz jako stultus nie umie liczyć. To sprawa drugorzędna. Czytając wystukania Andrew (Jędrka) Falicza, muszę uznać, ze doświadczenie związane z należeniem do PZPR okazuje się korzystne, przynajmniej pod jednym względem. Otóż, znając tzw. beton partyjny w PZPR, łatwo przychodzi rozpoznanie mentalności Andrew (Jędrka) Falicza. Taki sam język (z odpowiednimi retuszami), sposób argumentowania, pisanina nie ad rem, ale ad personam itd. Ot np. wtedy (np. w 1981 r.) też było ""Zarówno pośpiech jak i kompromitacja w budowie socjalizmu to dwa wydumane założenia krytyków przemian w Polsce sosclalistycznej. Dmuchanie balona wirtualnej rzeczywistości kapitalizmu i bicie piany wokół niego" czy ""Wśród tych bezcennych doswiadczen zyciowych krytyków programu partii, tzw.doswiadczenie formatywne to 19 lat służby na rzecz ideologii imperializmu amerykańskiego". Takie charaktery jak Andrew (Jędrek) Falicz inaczej nie potrafią, niezależnie od tego, jaką opcję polityczną popierają.
    JW
  • 2018-10-17 15:15 | azur

Skąd ten pośpiech? Trzeba zapytać prezesa.
  • 2018-10-17 16:37 | Slawczan

@2018-10-16 00:33 | Andrzej Falicz
    Może i tak było ale w międzyczasie czegoś się nauczył, coś napisał i brał udział w wykształceniu pokoleń polskich prawników. Większość pisowców nigdzie nie była oprócz kościoła do którego zapisali ich rodzice gdy robili w bety a jeżeli chodzi poziom intelektualny to dno a jeżeli etyczny to powiedzieć kanalie to w sumie ich pochwalić
  • 2018-10-18 23:51 | Prowincjusz

@Slawczan
    Może ale wtedy zacznie brakować przymiotników dla NSDAP. Taka polaryzacja to miód na serca wrogów Polski. Jak się przyjrzeć Prawym i Sprawiedliwym u podstaw to nie tacy do końca zdegenerowani ludzie. Gdyby wierchuszka i internetowe trolle nie pchali ich i nas w objęcia konfliktu, w wielu sprawach szłoby się dogadać. W pozostałych pewnie nie ale to nie Albania za czasów Envera Hodży.
  • 2018-10-19 16:43 | Slawczan

@2018-10-18 23:51 | Prowincjusz
    Panie Prowincjuszu - rozumiem motywacje wielu osób, które popierają ,,(nie)dobrą zmiane". Są to ofiary ,,sukcesu transformacji" ale nic nie usprawiedliwia popierania rządu który dopuszcza sie przestępstw. Sam mam bardzo niepozytywne uczucia wobec pana Leszka B. ale nic by mnie nie skłoniło do poparcia faszystów