Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak mnie szpiegował onet.pl, szpiegostwo w internecie, łamanie prywatności a także o gangsterach, mafii.

(4)
2018-10-21 21:34 | leszekab10
Jak mnie szpiegował Onet.pl, szpiegostwo i inwigilacja w internecie oraz też o gangsterach, mafii.

CZĘŚĆ I

Portal onet.pl stosuje hackerską metodę szpiegostwa i przechwytywania informacji , metodę zwaną XSS czyli cross-site scripting. Korzystając z konta pocztowego na onet.pl wykryłem stosowanie tej metody wobec mnie przy logowaniu się do konta. Onet zaczął próby szpiegowania mnie tą w sumie przestępczą metodą już od jesieni 2017 roku a ostatnio stwierdzałem jej stosowanie w maju bieżącego czyli 2018 roku . Przestałem korzystać z konta poczty na onet.pl. Metoda szpiegostwa XSS ogólnie bardzo mówiąc na podkładaniu naszej przeglądarce internetowej złośliwego kodu , instrukcji po wykonaniu którego przeglądarka daje przestępcy internetowemu , który tą metodę stosuje możliwość przechwytywania naszych prywatnych danych, informacji, naszych haseł logowania ,możliwość czytania naszej poczty a w szczególności metoda umożliwia mu kontrolę, wejście BEZ ZNAJOMOŚCI HASŁA na nasze konta gdzie mamy otwartą sesję, czy to będzie nasze konto pocztowe, czy konto bankowe, czy konto na allegro i inne. Jest to więc kradzież naszych chronionych, ważnych danych, które mogą być wykorzystane przeciwko nam, może dojść do kradzieży pieniędzy z konta bankowego, przechwytywania dokumentów, ktoś może wykorzystać przechwycone informacje do szantażowania, terroryzowania, zastraszania, jeśli szpieguje nas ktoś ze świata przestępczego, gangsterskiego, mafijnego, a możliwe także , że czasem agentura, służby specjalne. Wykradzione informacje mogą służyć do represjonowania, szykanowania a w moim przypadku tak niewątpliwie jest. Może dojść do publikowania prywatnych informacji o nas , intrygowania, pomawiania, zniesławienia itp. Metoda XSS nie jest wykrywana podczas pracy z przeglądarkami internetowymi jeżeli nie mają zainstalowanych odpowiednich dodatków, rozszerzeń antyszpiegowskich lub nie mamy innego oprogramowania antyszpiegowskiego zainstalowanego na komputerze. I nie chodzi tu o programy antywirusowe tylko o specjalne programy do ochrony naszej pracy w internecie z kategorii prywatność i bezpieczeństwo. Tego typu dodatki, rozszerzenia istnieją np. dla przeglądarki internetowej mozilla firefox. Nie wykryłbym szpiegowania mnie metodą XSS przez onet.pl gdybym nie miał zainstalowanych tych dodatków ( do mozilli firefox). Moje oprogramowanie zabezpieczające zaczęło zgłaszać mi i rejestrować stosowanie metody XSS jak podałem od jesieni 2017 ale wcześniej tego nie było. Konto pocztowe na onet. pl miałem znacznie dłużej i wcześniej nie było alarmów o XSS na onet.pl. Szukając w internecie znalazłem informacje o XSS związane z onet.pl , pisano już o tym w 2013 roku. Pisano, że to tzw. błąd XSS na onet.pl . Ciekawy ten "błąd XSS" ponieważ pojawia się już od dobrych kilku lat na onecie i jakoś informatycy onetu nie mogą sobie poradzić z usunięciem tego tzw. błędu.... Błąd pojawia się najwyraźniej wtedy, gdy onet chce kogoś szpiegować, może np. gdy inwigilować nas chce policja, agentura... Dowody na stosowanie XSS dostarcza oprogramowanie zabezpieczające w swoim logu. Kiedy po zalogowaniu się do mojego konta pocztowego na onet.pl otrzymywałem komunikaty o XSS wykonywałem też zrzut ekranu, czyli zapis obrazu z monitora. Sporo tych tzw. printscreen-ów zebrałem jako dowód. Kiedy zaczęły się pojawiać u mnie komunikaty o stosowaniu metody XSS przy logowaniu się do konta poczty na onecie wysłałem do onet.pl przez kontakt ( kontakt@onet.pl) ze dwa emaile zgłaszając ten fakt. Otrzymałem odpowiedź, że w razie gdyby to się dalej powtarzało to proszą o ponowne zgłoszenie, informację. Ponieważ komunikaty dalej się powtarzały wysłałem ponownie zgłoszenie wraz z dołączonymi na dowód zapisanymi obrazami z ekranu z komunikatem o XSS. I wtedy onet już na to nie odpowiedział, zamilkł. I zamilkł na dobre kiedy wysłałem jeszcze ze dwa następne emaile o dalszym stosowaniu metody XSS. Dalej już nie było od onetu żadnej odpowiedzi, żadnej reakcji a moja przeglądarka ciągle wykrywała stosowanie metody XSS wobec mnie. I żadnej odpowiedzi od onetu w sprawie nie otrzymałem do dzisiaj.
Kto mnie tak naprawdę szpieguje, policja, agentura a może gangsterzy bo miałem i właściwie mam sprawę z gangsterami, byłem kiedyś szantażowany, zastraszany nękany przez pewnego złodzieja, oszusta i biznesmena z zemsty za zgłaszanie go na policję. Nasłał na mnie gangsterów. Prowadził przez wiele lat wobec mnie akcje zastraszania, nękania w tym podsłuch telefoniczny. Otrzymywałem między innymi zakamuflowane groźby i mnóstwo głuchych telefonów przez kilka lat. Wielokrotnie, chyba ze sześć razy zgłaszałem te działania przestępcze na policję ale bezskutecznie. Policja po każdym zgłoszenie, złożeniu zeznań w sprawie szybko umarzała postępowanie. Policja ewidentnie NIE CHCIAŁA się tą sprawą zajmować. Sprawa w sumie do dziś jest aktualna. Sprawa bardzo poważna, w grę wchodzi tu też próba zabójstwa, morderstwa.

No cóż, Internet to świetne narzędzie do szpiegowania ludzi, do inwigilacji. W internecie powszechnie łamie się prawa ludzi do prywatności, zbiera się informacje o wszystkich praktycznie, do celów reklamowych ale nie tylko. Wykrada się dane osobowe, które później przekazuje się innym zainteresowanym, jest też handel danymi osobowymi. Kiedy przeglądamy jakąś stronę internetową jesteśmy szpiegowani przez co najmniej kilku lub kilkunastu tropicieli, szpiegów których interesuje co robimy, co kupujemy, czego szukamy w internecie, jakie hasła wpisujemy do wyszukiwarek tematycznych. Google, jeden z największych tropicieli, szpiegów tworzy nawet tzw. profile internautów. To wszystko odbywa się praktycznie bez naszej wiedzy o tym, po cichu, szpiedzy nie informują nas o swoich poczynaniach. Kto o tym nie wie, jest nieświadomy co się dzieje to się nie zabezpieczy a ponadto niektórzy ignorują inwigilację, nie dostrzegają wagi sprawy, zagrożenia przez internetowe szpiegostwo, zbieranie informacji o ludziach. Technologia informatyczna internetu pozwala na śledzenie wszystkich co jest bardzo na rękę totalitarnym, reżimowym systemom władzy. Technologia niestety stwarza wielkie zagrożenie dla demokracji, praw , swobód obywateli. Policja czy agentura mają teraz większe możliwości i ułatwienia w kwestii śledzenia, inwigilacji obywateli na podstawie wprowadzonych nie tak dawno przepisów tzw. antyterrorystycznych. Przepisy te czynią w sumie ze wszystkich obywateli potencjalnych terrorystów, każdy obywatel jest przecież ( dla władzy ) potencjalnym terrorystą. W ten sposób podchodzi do sprawy rząd a także dyktatorska Unia Europejska . W sumie cały naród stanowi zagrożenie dla władzy, rządzących. A tak naprawdę to zwalczanie terroryzmu jest dobrym pretekstem do wprowadzania rozporządzeń , ustaw, przepisów umożliwiających rządzącym zwiększanie kontroli nad społeczeństwem, obywatelami co w końcu doprowadzić może do reżimu, systemu totalitarnego. Moim zdaniem czyni to ewidentnie Unia Europejska, która wprowadza centralistyczny system władzy, system rządzenia typu totalitarnego, reżimowego. Nie popieram Unii ale znamienne jest, że popierają ja komuniści...
A jeszcze jeśli chodzi o policję i służby specjalne to oczywiście mają uprawnienia do szpiegowania nas w internecie i głównie oni taką możliwość mają w sposób legalny. Mam jednak wątpliwości czy wykorzystują obecne rozszerzone uprawnienia tylko do ścigania przestępców, ujawniania przestępstw, śledztwa. Inwigilacja , szpiegostwo przez internet, podsłuchy telefonów mogą być wykorzystywane przeciwko działaczom opozycyjnym, politycznym , niewygodnym osobom itp.

A wracając do inwigilacji i szpiegostwa w internecie przez różne portale internetowe za którymi kryją się różne firmy to można się przed tym bezprawiem i szpiegostwem w miarę zabezpieczyć instalując, używając na komputerze przynajmniej kilku odpowiednich programów zabezpieczających i dodatków, rozszerzeń do przeglądarek internetowych. Krótko napiszę o tym teraz.

A więc użytkownicy internetu są narażeni w dzisiejszych czasach na zalew reklam na stronach, portalach internetowych , na szpiegostwo, tropienie swych poczynań w internecie oraz na samowolę wielu portali internetowych , które na ich komputerach bez ich wiedzy i zgody instalują oprogramowanie reklamowe, niechciane programy ale żeby tylko to. Instalują nam nierzadko szpiegowskie, złośliwe oprogramowanie, wirusy szpiegowskie, konie trojańskie. Nie wszyscy użytkownicy internetu są informatykami czy też nie wszyscy mają choćby podstawową wiedzę informatyczną. Jednak istnieją firmy które walczą ze szpiegostwem, reklamami tworząc oprogramowanie zabezpieczające przed tropieniem, szpiegostwem, instalacją na naszych komputerach niechcianego oprogramowania, kradzieżą naszych ważnych prywatnych danych. Jest to oprogramowanie z kategorii prywatność i bezpieczeństwo i nie chodzi tu o programy antywirusowe tylko o programy chroniące naszą naruszaną totalnie w internecie prywatność. Informacje o takim oprogramowaniu można w internecie znaleźć i odpowiednie oprogramowanie ściągnąć w postaci niezależnych programów lub dodatków, rozszerzeń do przeglądarek internetowych, np. do mozili firefox istnieją dodatki, rozszerzenia z różnych kategorii w tym z kategorii prywatność i bezpieczeństwo, dodatków tych są tysiące i są do ściągnięcia ze strony internetowej mozilii firefox.
Jednym z najlepszych zabezpieczeń przed szpiegostwem oraz instalowaniem nam na komputerze niechcianego oprogramowanie jest dodatek np. do mozilli o nazwie NoScriptsuite. Dodatek ten blokuje wykonywanie na naszym komputerze skryptów java i daje możliwość blokowania lub zezwalania portalom internetowym na wykonywanie tychże skryptów, blokuje szpiegów, tropicieli. Drugi bardzo ważny dodatek na przykładzie mozilli firefox to dodatek o nazwie Ghostery, który blokuje też szpiegów , tropicieli a także reklamy. Inny ważny i popularny dodatek to Adblock lub Adblock Plus, blokuje on reklamy na komputerze pracującym w internecie. Wystarczy pobrać te dodatki i zainstalować na komputerze, instalują się częściowo automatycznie.
W celu dalszego zwiększania naszego bezpieczeństwa w sieci należy także odpowiednio skonfigurować przeglądarkę internetową oraz zainstalować jeszcze inne oprogramowanie takie jak w szczególności dobry firewall czyli zaporę ogniową w wersji takiej, która daje łatwo możliwość kontroli połączeń wychodzących i przychodzących oraz możliwość blokowania tych połączeń. Niezbędny będzie też program wykrywający i usuwający oprogramowanie typu spyboot czyli oprogramowanie szpiegowskie np. program Spyboot Search&Destroy. Co do konfiguracji przeglądarki na przykładzie mozilli firefox to należy włączyć ustawienia użytkownika a nie domyślne, włączyć przeglądanie w tak zwanych oknach prywatnych, wyłączyć aktualizacje automatyczne, zabronić przeglądarce zapisywania tzw. ciasteczek na naszym komputerze. Po wykonaniu przedstawionych powyżej kroków i instalacji będziemy w miarę dobrze zabezpieczeni przed szpiegostwem, niechcianymi instalacjami, reklamami, wirusami także.
Dokładniejsze informacje można znaleźć w internecie.

CZĘŚĆ II

Wracając do głównego wątku tego artykułu czyli szpiegowania mnie przez onet.pl i metody XSS chcę wyraźnie stwierdzić i podkreślić, że informacje, dane zdobyte poprzez to szpiegowanie zostały najprawdopodobniej wykorzystane do szykanowania, zastraszania mnie poprzez różne działania gangsterów, mafii, mafii która ciągle nie chce się ode mnie odczepić. Zdarzenia jakie miały miejsce mają właśnie charakter nękający, zastraszający, szykanujący. Wspominałem o pewnym złodzieju, bandycie a także biznesmenie wrocławskim , który nasłał na mnie gangsterów względnie sam ma powiązania ze światem mafijnym. W ciągu ostatnich dwóch-trzech lat miało miejsce sporo podejrzanych dziwnych zdarzeń , które mnie dotknęły. Kilka z nich opiszę poniżej.

A więc podejrzany przypadek, który może być ( a raczej jest ) działaniem przestępczym to sprawa wykradzenia przesyłki do mnie z paczkomatu InPost. Zakupilem na Allegro akumulatory i zamówiłem dostawę firmą InPost do paczkomatu. Do odbioru przesyłki z paczkomatu potrzebny jest kod, który przysyła mi firma InPost na mój adres email. Otrzymałem ten kod na skrzynkę pocztową na onet.pl. Poszedłem do paczkomatu, wpisałem kod i okazało się, że skrytka paczkomatu jest pusta, przesyłki nie ma. Zgłosiłem reklamację do InPost, zażądałem odszkodowania. Procedura reklamacji nie doprowadziła do wyjaśnienia, co się z przesyłką stało, nie znalazła się. W końcu uzyskałem od firmy ubezpieczeniowej InPost odszkodowanie. Co się stało z paczką? Mogła być wykradziona z paczkomatu. To mógłby zrobić bez problemu ktoś, kto poznał kod do otwarcia skrytki. I tu mam duże i uzasadnione podejrzenie, że tak było. Kod został przechwycony przez tych ludzi, którzy szpiegowali moja pocztę na onet.pl .
Kto czyta moją pocztę ten zna np. kod do paczkomatu jak wyżej. Znając kod i dane adresowe można wykraść komuś przesyłkę.

Inny przypadek jaki mi się zdarzył - przestępstwo podszycia się pod mój numer telefonu. KTOŚ podszył się pod mój numer telefonu, ktoś wysłał z innego systemu telefonicznego używając mojego numeru telefonu sms-a do kogoś, komu sprzedałem towar na Allegro. Sprzedałem na Allegro głośniki, kupujący odebrał towar osobiście. Fałszywy email wysłany do mojego klienta, tydzień czasu po odbiorze głośników brzmiał: "proszę przyjechać po odbiór głośników" a owe zostały już odebrane. Kto się podszył pod mój numer telefonu wiedział o mojej sprzedaży głośników poprzez Allegro, poznał numer telefonu mojego klienta a więc musiałem być śledzony w internecie, co sprzedaję czy kupuję względnie podsłuchiwany był mój telefon komórkowy. Mój klient, nabywca moich głośników skontaktował się ze mną, wyjaśniłem mu, że ktoś wysłał mu sms-a podszywając się pode mnie, przecież już tydzień temu odebrał głośniki. To działanie mające charakter nękający, może zastraszający, represyjny a może też mający mi zademonstrować czyjeś możliwości w inwigilacji, szpiegowaniu.

I dalej opisując kolejne przypadki, moja sąsiadka ( i ja pośrednio też ) miała dwa dziwne przypadki, zdarzenia. W zeszłym roku na jesieni wieczorem przyjechało dwóch mężczyzn w cywilu cywilnym wystawnym samochodem, ubrani po cywilnemu. Powiedzieli, że są z policji i przyjechali bo ktoś zgłosił , że u nas na Wyczółowskiego 17 słychać było krzyki, wrzaski. Podejrzani bardzo byli ci policjanci , no i fałszywe zgłoszenie jeśli rzeczywiście jakieś takie zgłoszenie w ogóle było. Ktoś dokonał fałszywego zgłoszenia a może to nie byli policjanci? Dlaczego nie przyjechał patrol policji, umundurowani policjanci?

Parę miesięcy później sąsiadka odebrała dziwny telefon, dzwoniła rzekoma policja stwierdzając, że jej telefon jest na podsłuchu, że policja śledzi jakiegoś listonosza który został zwolniony z pracy za jakieś przewinienia i który ma dane osobowe wielu osób. Rzekomy policjant czy policjantka nakazała sąsiadce aby wyłączyła telefon komórkowy na całą noc do rana. Podała swoje nazwisko. Rano znowu dzwonił ktoś z tej "policji" w tej sprawie ale sąsiadka stwierdziła, ze nie będzie rozmawiać i rozłączyła się mając uzasadnione podejrzenie że to mogą być jacyś oszuści czy złodzieje. Sąsiadka w sprawie tych zdarzeń udała się na komisariat policji, okazało się co sprawdził funkcjonariusz na komisariacie, że nie ma we Wrocławiu policjanta o takim nazwisku, którym przedstawił się ktoś kto dzwonił, ktoś kto podszywał się pod policjanta.
W sumie to wszystko to ewidentnie działania zaplanowane, działania nękające, zastraszające , może prowokacje, badanie reakcji.
I jeszcze inny przypadek. Przyszły do mnie z pewnej firmy ubezpieczeń na życie z Warszawy dwa upomnienia o zapłacenie składki ubezpieczeniowej. Nie mam żadnego ubezpieczenia w tej firmie. Na tych upomnieniach adres był jak do mnie, tylko nazwisko inne, nie moje. Odpowiedziałem firmie dość ostro, skąd mają mój adres, że podejrzewam że jest to sprowokowane przez kogoś, jeżeli ktoś podszył się pod moje dane adresowe to niech to zgłoszą na policję. Odpowiedzieli, że przepraszają, że to była pomyłka.
I jeszcze jedna sprawa, pod naszym domem tzn. moim i sąsiadki kręcą się jakieś podejrzane samochody, wykonują podjazdy pod dom, chwilę stoją, wykręcają , zawracają i odjeżdżają nie przyjechawszy do nikogo. Niedawno obserwowałem jakiegoś podejrzanego typa, który w dzień podjechał pod nasz dom, wysiadł z samochodu, zaczął się rozglądać, lustrować posesję po czym wsiadł do samochodu i odjechał. Były inne podobne przypadki obserwacji, lustracji przez mężczyzn, którzy pojawili się pod domem np. w samochodzie i stali dość długo jakby demonstracyjnie w pobliżu domu nie wychodząc z samochodu.

Istnieje wobec mnie aktywność gangsterów, a w sumie to jednego bandyty, biznesmena, mafiosa, który organizuje i pewno opłaca różne formy nękania , szykan, szantażu, zastraszania. i to najwyraźniej a wręcz ewidentnie z pomocą znajomych czy skorumpowanych funkcjonariuszy z policji czy agentury. Są niestety skorumpowani funkcjonariusze służb jak policja, służby specjalne współdziałający ze światem przestępczym o czym można czasem usłyszeć w radiu czy w telewizji kiedy odkrywa się jakąś aferę, np. narkotykową, oszustwa, kradzieże itp.

Jestem zagrożony przez gangsterów czy mafię i nie sądzę aby Policja chciała mi w tej sprawie pomóc.

Lesław Borowiecki, Wrocław, Wyczółkowskiego 17.
  • 2018-10-27 13:15 | Obama spod Laden

To się leczy...

Mania prześladowcza potrafi człowieka zaprowadzić w gęste krzaki. Ale to można leczyć.
  • 2018-10-30 22:08 | Prowincjusz

Re:Jak mnie szpiegował onet.pl, szpiegostwo w internecie, łamanie prywatności a także o gangsterach, mafii.

Tak otwartość na forum trafia się bardzo rzadko, Imię, nazwisko a nawet adres. Nawet nie wiedziałem, że tak można.
  • 2018-11-29 21:03 | leszekab10

Re:Jak mnie szpiegował onet.pl, szpiegostwo w internecie, łamanie prywatności a także o gangsterach, mafii.

Dziękuję za krótkie komentarze do mojego postu. Przykro mi , że są w swym tonie kpiące, ironiczne
    i agresywne. Pan "Obama Spod Laden" niestety najwyraźniej w ogóle nie zrozumiał o co w moim artykule chodzi,
    o czym on mówi ani też nie zauważył , że opisuję przypadki udokumentowane. Wiem z doświadczenia, że
    takie relacje jak moja budzą niechęć ludzi, którzy nie lubią, nie chcą słuchać o brudach istniejących realnie
    w naszym życiu, o przestępstwach, o czyichś problemach. Jest to psychologia, takie relacje budza agresję.
    Nie jeden mój zdeklarowany kolega, przyjaciel okazał się niedorosły do tego, by wziąść poważnie moje
    relacjonowane problemy, reagując w sposób odpychający, hamski. To nie mój problem, mam to gdzieś
    a ty sobie to wymyśliłeś, typowe, standardowe podejście do sprawy. I z przyjaciela może się zrobić
    nieprzyjaciel, wróg.
    Pan Obama Spod Laden widocznie nie wie, że w Polsce jak i w innych krajach istnieje przestępczość
    zorganizowana, gangi, mafie, istnieje korupcja wśród tzw. służb, a mafia najczęściej robi co chce i pozostaje
    bezkarna. I jeszcze żeby Pana dobić to stwierdzę, że mafia z którą miałem do czynienia posługiwała się
    środkami chemicznymi trującymi to znaczy po prostu truciznami. Opisywane zdarzenia zaistniały po tym,
    jak w 2015 roku napisałem trochę w internecie o swojej sprawie z mafią, po zamieszczeniu niedużego
    opisu sprawy mafia odezwała się znowu. No ale to przecież teraz już dla Pana to już całkiem mania
    prześladowcza. Dla Pana może być.
    Istnieje wiele przypadków przestępstw, którymi powinna się zająć rzetelnie Policja ale tego nie robi.
    W środkach masowego przekazu w Polsce, w telewizji były przedstawiane takie sprawy, kiedy zarzucano
    organom ścigania nierzetelność śledztwa, tak zwane błędy i nieprawidłowości, granie na zwłokę, nieskuteczność
    działań. A ile jest zatuszowanych spraw, ile nie wykrytych przestępstw. Gdzie Pan żyje Panie Obama,
    w jakim swoim swiecie idealnym, urojonym że Pan nie słyszal o gangsterach i ich metodach działania.
    Najprościej jest w sposób bezmyślny, śmieszny i godny ubolewania napisać komuś - to mania prześladowcza.
    Pan Panie Obama nie wie chyba w jakim swiecie żyje, w jakim kraju. A tak się w Polsce dzieje, tak jak
    to trochę, częściowo opisałem na swoim przykładzie.