Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zielona Wyspa bez kary za bluźnierstwo

(5)
Irlandczycy wypowiedzieli się w referendum za uchyleniem artykułu konstytucji grożącego karą za bluźnierstwo. Znów wygrali zwolennicy dostosowania prawa do zmian kulturowych.
 • 2018-10-27 10:22 | MartinHansen

  Bluźnierstwa

  Paragrafy mówiące o karaniu za bluźnierstwa są już w Zachodniej Europie zupełnie zbędne, bo po pierwsze były bardzo rzadko używane, a po drugie od czasu filmu Life of Brian nie ma już żadnych moralnych czy estetycznych granic w obrażaniu chrześcijaństwa...No ale co jeszcze wynika z Irlandzkiego referendum, którego wynik tak cieszy p.Redaktora?. Być może gdzieniegdzie pojawi się kilka gorszących wypowiedzi i artykułów. Nikogo to już specjalnie nie zbulwersuje. Mało kto zwróci na nie uwagę. Będą one zresztą dotyczyć tylko jednej religii i nie będzie to ani islam, ani judaizm ani buddyzm, bo za obrażanie tych grożą kary z innych paragrafów np o "mowie nienawiści" albo rasizmie...
  Sinead O’Connor może spokojnie praktykować swoją nową religie, oby tylko nie była wobec niej tak samo krytyczna jak wobec tej "starej" bo jak wiemy nie jest to zbyt bezpieczne
 • 2018-10-27 11:31 | mopus11

  Re:Zielona Wyspa bez kary za bluźnierstwo

  Dobra wiadomość na ten jesienny depresyjny czas. Kolej na Polskę, ale to daleka i mglista przyszłość, jak na ten ten jesienny okres przystało. Szczerze mówiąc nie widzę u nas jakichkolwiek szans na luz. Polacy katolicy z żartów religijnych artykułowanych na forum publicznych obrażają się natychmiast. Nie ma u nas miejsca na najmniejszy żart związany z kultem Jahwe. Znając myślowe trendy rodaków u nas wygrałaby raczej opcja surowszej penalizacji. Przeciętny mieszkaniec naszej krainy na śmierć skazywałby za najdrobniejsze przestępstwo, np. włamywacza do (JEGO) ogrodowej altany. Nawet w tzw. komunie cenzura dopuszczała kpinę z pryncypiów ustrojowych, co obecnie jest nie do pomyślenia w kwestiach związanych z wiarą. Co do pani Sinead, życzę jej wszystkiego dobrego, ale wydaje mi się, że wcześniej czy później dojdzie ona do wniosku, że trafiła z deszczu pod rynnę.
 • 2018-10-27 17:51 | obserwatoriumpolityczne.pl

  Re:Zielona Wyspa bez kary za bluźnierstwo

  Obraża się tylko Pan Bóg i małe dzieci. Ale ta nadwrażliwość Boga na bycie obrażonym, to zawsze był dobry pretekst do powieszenia kogoś, albo torturowania czy spalenia na stosie. Na tej nadwrażliwości jadą na pełnym gazie islamscy terroryści.
 • 2018-10-28 13:32 | emigrant015

  Re:Zielona Wyspa bez kary za bluźnierstwo

  Nie do wiary jak szybko ten kraj zmienia się z katolickiego w postępowy! I do tego Varadkar – premier który jest otwartym gejem i synem Irlandki katoliczki i Hindusa imigranta... :))). Watykan chyba jest czerwony z wściekłości... :)))
 • 2018-10-29 20:58 | Prowincjusz

  Re:Zielona Wyspa bez kary za bluźnierstwo

  Współczesne bluźnierstwo, to mowa nienawiści. Zgodnie ze słowami Chrystusa „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”