Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

(14)
Merkel, Putin, Erdoğan i Macron trzymają się za ręce na fotografii z ich spotkania w Stambule na temat krwawej wojny domowej w Syrii. Prezydent Polski, choć nie musiał, nie oparł się pokusie, by skomentować zdjęcie na Twitterze. „Urocze”, napisał.
 • 2018-10-29 17:43 | Withold

  Urocza "czwórka"

  "Setki tysięcy zabitych, zrujnowane miasta, tragedie zwykłych ludzi uwikłanych w ten konflikt wbrew własnej woli?"

  "Urocze", bo na tym "uroczysku" Duda i PiS doszli do władzy. Na szczęście po raz drugi tydzień temu, ten chwyt w Warszawie nie wypalił.
 • 2018-10-29 20:38 | ed73

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  Ma Pan rację, Panie Adamie. Ta czwórka jest żałosna, bo bezwolna - z własnej woli. Niewyobrażalne cierpienia narodu syryjskiego próbują rozgrywać każdy na swój sposób i wg widzenia własnego interesu. Czarno widzę naszą (ludzi) przyszłość, jeśli słowa nadal będą miały odwrotne, pokraczne znaczenie.
  Słowo "urocze" naszego PAD na określenie czwórki przywódców, którzy MOGĄ, ALE CHYBA IM NIE ZALEŻY na rozwiązaniu konfliktu w Syrii jest głupie, podłe i infantylne.
  Więcej pisać nie będę, bo i tak wstydu za PAD mi nie ubędzie.
 • 2018-10-29 21:06 | lubat

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  Zajmowanie się twittami człowieka, który przypadkowo pracuje w Pałacu Namiestnikowskim na stanowisku Prezydenta RP jest zajęciem pozbawionym sensu, tak samo jak komentowanie jego niegdysiejszych nocnych dysput z "ruchadłem leśnym", czy jego głupich min i gestów przy okazji wspólnych zdjęć z głowami innych państw.
  Zdjęcie samo w sobie nie jest ani "urocze", ani tym bardziej "żałosne". Tego typu gesty należą do ceremoniału politycznego, tak samo jak np. przebieranie się w stroje narodowe państwa organizującego różnego rodzaju szczyty.
  Jeśli już analizować "żałosną czwórkę" to najbardziej żałośni w sprawie syryjskiej są Merkel i Macron. Oni nie mają tam praktycznie nic do powiedzenia, albo mówiąc bardziej precyzyjnie - muszą bardzo uważać, by ich opinia nie odbiegała od opinii Amerykanów, bo potem przyjdzie odszczekiwać i będzie głupio. Erdogan ma dużo do powiedzenia i duże możliwości działania, ale nie ma w sprawie Syrii ani czystego sumienia, ani rąk. To Turcja była na początku wojny syryjskiej głównym sponsorem terrorystów, a rodzina i przyjaciele Erdogana osiągali wielomiliardowe dochody z ropy sprzedawanej im nielegalnie przez terrorystów i sprzedaży im broni. Amerykanie oczywiście "o niczym nie wiedzieli".
  O Putinie tu nie wspomnę, bo na "terenie" red. Szostkiewicza jest o temat z góry skazany na jednoznaczną ocenę, więc każdy "Kto ma uszy, niechaj słucha. Kto ma oczy, niechaj patrzy. Kto ma rozum, niechaj myśli".

  Trwałego pokoju w Syrii nie będzie tak długo, dopóki jedna ze stron nie osiągnie całkowitego zwycięstwa. Dwuwładza nigdzie się nie sprawdza, a na Bliskim Wschodzie szczególnie. Tak więc "demokratyczna opozycja" będzie musiała się podporządkować silnemu rządowi centralnemu, albo ten ją zlikwiduje. Sorry, taki tam klimat (polityczny).
 • 2018-10-29 21:44 | Andrzej Falicz

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego? - czyli co to jest sarkazm

  Panie polonisto Szostkiewicz.W tym wypadku " urocze" Prezydenta Dudy miało charakter sarkazmu. Tragedia Syrii a bandyta, była działaczka komunistyczna, islamski satrapa i...chłoptaś ( Macron został tam zaproszony chyba dla żartu, że niby to Europa a nie Niemcy) trzymają się za rączki jak przedszkolaki na wycieczce do ZOO. Żenujące.
  Do de facto prezentacja ...koalicji antyamerykanskiej. Nie dziwią zachwyty opozycji totalnej...
  Dziwi natomiast nieobecność prezy-dęta Europy. Chyba, że robił herbatę
 • 2018-10-30 05:23 | Marian.W.O

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  Rozumiem, ze pojawienie sie Putina wywoluje w polskich i zachodnich publicystach odruchy irracjonalnosci i zaslepienia. Jesli rzeczywiscie tak bardzo lezy na sercu piszacemy artykul los ofiar wojny, maja doskonala szanse. W Jemenie od 3 lat toczy sie wojna. NIemniej z lektury polskiej i zachodniej prasy mozna wnioskowac, iz w tamtym kraju nic sie nie dzieje, nie ma ofiar w ludziach, spoleczenstwu nie grozi zadna katastrofa. Czyzby klasyczny przejaw dwulicowosci.
 • 2018-10-30 06:52 | Satoshi Politico

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  A może PAD napisał to ironicznie? Autor tekstu w ogóle nie bierze pod uwagę takiej możliwości.
 • 2018-10-30 14:39 | szb50

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  Przyznam szczerze, że nie mogę zrozumieć, jak z kolei autor (a jak widać i większość komentujących) nie rozumie (nie chce zrozumieć, udaje, że nie rozumie), że słowo "urocze" jest sarkazmem. Wydaje mi się, że dziecko dajmy na to z 4 klasy szkoły podstawowej umiałoby należycie zrozumieć sens tego słowa, użytego właśnie w tym konkretnym kontekście. Z wieloma zachowaniami, słowami naszego prezydenta się nie zgadzam. Często jest mi również zwyczajnie wstyd za jego zachowanie. Ale uważam, że jedną z najważniejszym powinności dziennikarza jest po prostu rzetelność i w miarę możliwości - zachowany obiektywizm. Przecież ten podpis "urocze" i cały artykuł pana Szostkiewicza wyrażają dokładnie to samo. Wstyd, że te osoby, w których rękach jest naprawdę duża władza i moc zakończenia (a chociażby złagodzenia skutków i skali) tego konfliktu - udają zatroskanych altruistów. Obydwaj panowie macie więc te same odczucia - i prezydent i pan Szostkiewicz. Może wielką potrzebę krytykowania prezydenta własnego kraju należy zachować na te sytuacje (a jest ich przecież sporo) gdy naprawdę na tą krytykę zasłużył?
 • 2018-10-30 17:50 | Ted 51

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  urocza...będzie fotografia, przybyłych na 100-lecie gości...
 • 2018-10-30 19:44 | ThomasZNiemiec

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  dobry tekst
 • 2018-10-30 22:19 | Prowincjusz

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  Jeśli była to ironia to niezręczna w wykonaniu średniego szczebla oficjela Prawych i Sprawiedliwych. Jeśli pisał to poważnie to ręce opadają do samej podłogi.
  Ten Tłiter czy jak mu tam, wydaje mi się narzędziem dla misiów o bardzo małych rozumkach.
  Takie nasze Słoneczko Żoliborza to chyba nawet nie wie, że coś takiego istnieje. No i to jest klasa.
 • 2018-10-31 03:08 | wojtek_ab

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego? Trzymanie sie bandytow za rece.

  "Urocza" jest hipokryzja Marcon i Merkel jak rowniez totalnej opozycji, ktora kocha sie w Marcon
  i Merkel. Tak, to byla dobrze wybrana ironia ze strony Dudy.
 • 2018-10-31 08:52 | Slawczan

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  Dla tych co ,,nie rozumieją" o co p. Redaktor się czepia...
  Wyobraźmy sobie wobec tego zdjęcie Wielkiej Trójki w sprawie powstania w Warszawie, gdzieś pod koniec sierpnia 1944, gdzie ci trzymają się za ręce, gdy w tym czasie płonie Warszawa. I wtedy jakiś lokalny kacyk komentuje o zdjęcie ,,urocze"...Jak mniemam nie mieli by najmniejszych pretensji o ,,sarkazm"?
  Pan Duda wykazał się w takim razie sarkazmem na poziomie Maliniaka...Chciał szczeknąć w stronę Merkel zapewne - może nawet obsikać jej nogawkę na koniec kariery. Takie ,,wicie-rozumicie z kto z kim się kuma" a wyście wybrali Trzaskowskiego!
 • 2018-10-31 09:02 | Slawczan

  Re:„Urocza” czwórka na zdjęciu. Ale co tu jest uroczego?

  @2018-10-30 17:50 | Ted 51
  Drogi Ted a kto miał przybyć? Dla większości liczących się przywódców europejskich 11.11.2018 to stulecie zakończenia NAJWIĘKSZEJ TRAUMY jaka dotknęła ich kraje czyli I WŚ. Także dla USA jest to rocznica ich pierwszego trymfu zamorskiego i wejścia na pozycję mocarstwa nr1 lub 2. Wobec tego faktu stulecie powstania jednego czy drugiego kraiku z poza zachodniego kręgu cywilizacyjnego jest dla nich wydarzeniem zdecydowanie drugorzędnym. Nasze stulecie obchodzi ich równie mocno jak nas będzie obchodziło stulecie niepodległości np. Gabonu (tak, tego od orzeszków ziemnych). Znajmy miarę. Nie tylko to, że Europa pokazała faka PISOWSKIEJ Polsce. Mogła by przysłać kogoś podrzędnego ale wtedy despekt byłby zapewne większy. W odróżnieniu od Polski wybrała najrozsądniej...zignorowała ten event.
  Ps. na liderów sąsiadów, którzy zwykle potrafili zapełnić trybunę za polskimi oficjelami nie ma co liczyć - powstanie Polski w 1918r bynajmniej dla krajów ościennych otwarciem bram do raju wcale nie było...
 • 2018-10-31 09:50 | J.E. Baka

  PAD

  Uroczy to jest sam PAD, który nie dostrzega, że bez swojego patrona Kaczyńskiego byłby nikim. Również w przyszłych wyborach nie może liczyć na reelekcję bez poparcia swojego mentora, od którego jest w pełni zależny ideowo (nie potrafi wyjść poza diagnozy formułowane przez prezesa), politycznie (jest jednoznacznie kojarzony z jedną opcją i nawet nie próbuje stworzyć jakiejś własnej przeciwwagi) i finansowo (bez wsparcia finansowego PiS-u nie ma co liczyć na dobrą kampanię wyborczą).