Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Będziemy świętować stulecie we własnym sosie

(7)
Brak wysokiej rangi gości z zagranicy na obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości pokazuje, jak bardzo Polska w ostatnich latach straciła na arenie międzynarodowej.
 • 2018-11-01 00:34 | gramin

  Co by tu jeszcze?

  Miało być wielkie narodowe święto, a wyjdzie wielka narodowa klapa.
  Typowe dla PiS.
  Najlepszym komentarzem do tej całej sytuacji może być wyłącznie nieśmiertelna piosenka W. Młynarskiego:
  https://www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8
 • 2018-11-01 02:57 | Andrzej Falicz

  "we własnym sosie" A co sos nie taki...?

  Dla przypomnienia...11 listopada 1918 podpisano we Francji rozejm i zakończyła się I WŚ (!).
  Wszyscy będą to świętować ...a główne międzynarodowe obchody w Paryżu. Wojna Światowa ma to do siebie....że jest zwykle światowa
  I dostojnicy się nie rozdwoją No może...Tusk.
  To zrzędzenie na PiS przybiera rozmiary groteskowe
 • 2018-11-01 06:11 | AOlsztynski

  Re:Będziemy świętować stulecie we własnym sosie

  „Brak wysokiej rangi gości z zagranicy na obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości pokazuje, jak bardzo Polska w ostatnich latach straciła na arenie międzynarodowej”

  Straciła? Co z wysokiej rangi, skoro w kraju wszystko szło nie w tym kierunku, w jakim chciał przeciętny obywatel? Wreszcie rządzącym powiedziano stop.
 • 2018-11-01 20:03 | zbigniew

  Sami siebie zapędziliśmy do kąta?

  Co to znaczy, ze sami siebie zapędziliśmy do kąta? Zapedzil nas ksenofobiczny rzad z ktorym wiekszosc Narodu sie nie identyfikuje. Pan Redaktor zapedzil, ja moze? Instytucje EU krytykujace to, co sie w nasym kraju dzieje nie krytykuja Polski, krytykuja obecny rzad, lamiacy wartosci na ktorych oparta jest Wspolnota Europejska, ktorej czescia (jeszcze) jestesmy. A rzadzaca partia konsekwentnie dziala na oslabienie pozycji naszego kraju na arenie miedzynarodowej, I ze nikt nie chcez nami swietowac 100-lecia naszej niepodleglosci? Z kim swietowac? Z kibolami/faszystami z wiadomego marszu? Z prezydentem ktory swoim bajdurzeniem "na wyjazdach" przyprawia nas o wstyd i zazenowanie? Z premierem, notorycznym klamca? A moze z Prezesem, notorycznym wbijaczem slupkow na mierzeji i rownie notorycznym klamca jak premier (lista klamstw rowniez do znalezienia w Polityce).
  Ktory szanujacy sie liczacy sie na swiatowej arenie przywodca polityczny pokaze sie z tak szmeranym towarzystwem?
 • 2018-11-02 16:23 | Aspiryna

  Re:Będziemy świętować stulecie we własnym sosie

  Polityka zagraniczna w wydaniu PiSowskim to jest DNO, calkowite dno... Gorzej juz chyba byc nie moze!
 • 2018-11-02 21:24 | Prowincjusz

  Re:Będziemy świętować stulecie we własnym sosie

  W tych konkretnych okolicznościach te obiektywne przyczyny chyba jednak są najważniejsze.

  Zresztą cały czas mam żal do naszych ówczesnych przedstawicieli, przecież mogli poczekać na maj, czerwiec, lipiec czy sierpień. Niepodległość nie zając nie ucieknie czekali 123 lata pół roku nie robiłoby różnicy.Tworzenie święta jedenastego listopada nie ma sensu grillowo / wypoczynkowego, czyli mówiąc krótko jest bezsensu.
  Piłsudski troszkę się zrehabilitował rozpoczynając Bitwę Warszawską piętnastego sierpnia.

  Wie pan panie @Andrzej Falicz, jak się kogoś naprawdę nielubi to kij się zawsze znajdzie. Jako tuba Prawych i Sprawiedliwych z kolegą @AOlsztynskim wielkim wrogiem dzieci z wiaderkami w kształcie dyni 31 października, doskonale pan to zna i wykorzystuje.
  A jaki mamy kierunek dziś. Jak z Seksmisji idziemy na wschód, tam musi być jakaś ... cywilizacja?
 • 2018-11-04 11:41 | JanKalema

  Re:Będziemy świętować stulecie we własnym sosie

  Okupanci obchodzą rocznicę odzyskania niepodległości ...