Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Smog zwiększa ryzyko autyzmu

(7)
Poszukiwania przyczyn autyzmu trwają od lat. Z najnowszych badań wynika po raz kolejny, że istotnym czynnikiem może być zanieczyszczenie powietrza.
  • 2018-11-06 23:36 | Aspiryna

Autyzm itd.

Dlaczego wiec autyzm notuje sie glownie wsrod plci meskiej (i w tych zanieczyszczonych okolicach i w tych relatywnie "czystych")?
  • 2018-11-07 11:42 | Vera

Ciekawe i zastanawiające

To dla mnie pierwsza informacja o możliwych przyczynach autyzmu. I być może odpowiedź antyszczepionkowcom. Co by było pozytywne. Choć jak na razie spotykają ich tylko wyzwiska.
    Interesujące byłoby jeszcze stwierdzenie czy takie zjawiska występują w okolicach wulkanicznych, gdzie od zawsze ilość pyłów w powietrzu jest wyższa.
    A na własnym terenie to nareszcie ktoś mówi o oponach samochodowych. To może stać się w przyszłości najważniejszym problemem. I być może transport przeniesie się na szyny magnetyczne. Jak na razie to większość zanieczyszczeń jest pochodzenia wtórnego: kurz wzbijany z jezdni. Bardzo pomaga tu mycie ulic.
    A najbardziej ogólnie, ile jeszcze dziwacznych niespodzianek wyniknie z życia w rozwiniętej technice. I gdzie jest granica dopuszczalnego poziomu zagrożeń rzeczywistych i wyimaginowanych. Bo czasami można odnieść wrażenie, że religijna walka wprost walka z techniką to próba powrotu do epoki kamienia rozłupanego. Choć osobiście jest mi bliżej do tamtej właśnie strony.
  • 2018-11-07 13:35 | zly

Re:Smog zwiększa ryzyko autyzmu

Badanie głupie bo nie wzięło pod uwagę oczywistego czynnika, że najbardziej zanieczyszczone są tereny miejskie, gdzie jest łatwy dostęp do psychologów, psychiatrów itp., a więc owa diagnozę można w ogóle wystawić.Na terenach wiejskich mało kto zna się na zaburzeniach rozwoju, więc dzieci i dorośli nie są w ogóle diagnozowani.
  • 2018-11-07 13:49 | xpawelek

warszafscy birokraci od setek lat udowadniaja moja teze:warszafiak nie potrafi! W przemysle , zarzadzaniu, handlu itd Potrafi tylko pyszczec:robi to bezblednie!
    Co ma zrobic Polska zeby zlikwidowac smog:poprostu sprowadzic z Niemiec fachowcow, zabronic rzadzic warszafiakom i.....za 10 lat powietrze bedzie tak czyste jak obecnie w RFN! Wiem takze ze to niemozliwe ,bo znowu mocni w gebie sa, jak od setek lat w warszafie gora!
  • 2018-11-08 10:44 | xpawelek

Nie odp. na medyczne pytanie ,ale jednego jestem pewny :jak dlugo warszafiacy bedo organizowac walke ze smrodem , tak dlugo bedzie to narodowy problem! Warszafiak udowadnia ,od sete lat ; on nie potrafi!
  • 2018-11-08 22:12 | Prowincjusz

Ja jednakowoż poczekam na rzetelne badania potwierdzające etiologię autyzmu.
    @zły panu prowincja kojarzy się chyba z czasami filmu Znachor. Może i są jakieś różnice w wykrywalności ale bardziej promilowe niż procentowe.

@xpawelek

Używa pan jakiegoś programu do zniekształcania tekstu, proszę tego nie robić mam problem ze zrozumieniem pana przesłania. Poza oczywistym mamy sprowadzać do każdej działalności uznanych fachowców z RFN. Ale oni nie chcą tu przyjechać, to my jesteśmy od lat eksporterem wszelkiej maści fachowców.

Smog z pewnością nie jest esencją zdrowia. Pogadajcie z panem Tchórzewskim czy innym Prawym i Sprawiedliwym kacykiem, by zrezygnował z Ostrołęki C, a kasę przeznaczył na nowe piece, termoizolację czy fotowoltanikę. Taki @Falicz powinien go znać.
  • 2018-11-11 21:36 | chick

Na pewno wiadomo, że przyczynia się do zwiększenia śmiertelności z powodu zwiększonej ilości zachorowań na choroby płuc. Zamiast "odkrywać" nowe skutki smogu, trzeba się zabrać za likwidację jego źródła, czyli kopcących kominów polskich domostw. Wymiana starych pieców i docieplenie domów dobrej jakości styropianem to najlepszy sposób na walkę ze smogiem.