Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

(10)
Na nowej taśmie słychać i widać, „jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę”.
 • 2018-11-17 16:58 | arkadia

  Grupa trzymająca władzę

  Katowicka prokuratura pod szczególnym nadzorem Ziobry . Śmieszno i straszno.Proponuję jeszcze do sprawy oddelegować prokuratora stanu wojennego Piotrowicza.Będzie zabawa..
 • 2018-11-18 01:24 | Andrzej Falicz

  Plan " Zdzisława "

  Plan " Zdzisława " narodził się najpierw w USA na skutek GFC gdy trzeba było dla ratowania całego systemu finansowego nacjonalizowac upadające banki.
  Potem przejęła go Unia Europejska wydając odpowiednie dyrektywy.
  I tak świąt zmówił się przeciw szorujacym dno bankom " cudownego dziecka trabsformacji" Leszkowi Ć uzbrojonemuvw wiele aparatów nagrywajacych nawet obrazy wizytówek i to na taśmach dźwiękowych..

  Warto dodać, że za tę jedną złotówkę nabywa się również gigantyczne przeważające aktywa...zobowiązania
 • 2018-11-18 18:23 | SAW777

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Pytanie o KNF jest bardzo interesujące w kontekście ,wejścia Getbeku na giełdę zgód na emisję obligacji itd ,,
  Jeśli spółka która jest notowana na giełdzie i mająca rekomendację trafia na giełdę i emituje obligację ,to czy rzeczywiście ,banki są winne ,że w dobrej wierze sprzedają te obligację, a jeśli odbywało się to nieprawidłowo to gdzie był nadzór bankowy.
  Próba przerzucenia ,odpowiedzialności na banki jest równie idiotyczna , jak w przypadku kredytów we frankach. ,gdy nie doceniono ryzyka kursowego . Znam osoby ,które brały kredyt we frankach i oddały ponosząc opłaty dodatkowe za wcześniejszą spłatę łącznie mniej , jak pożyczyły. Znaleziono kozła ofiarnego w akcjonariuszach banków. i nie tylko banków .
  Jak kupuje akcję to wiem ,że ponoszę ryzyko. Tylko TO ryzyko , nie było uwzględnione w prospekcie emisyjnym.
  .
 • 2018-11-18 20:16 | MarcinGt

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Mecenas Giertych błysnął konceptem tak, że aż cały świat finansowy wybuchł śmiechem. No cóż, szef Młodzieży Wszechpolskiej i rynki finansowe współczesnego świata to raczej oksymoron.

  Ale ja panu mecenasowi dobrze życzę. Gdyby się taki jakiś precedensik udało przeforsować i zaskarżyć przed sądem wszystkie transakcje w których za 1 złotówkę zbywano majątek narodowy Polaków w ostatnich 30 latach różnym Czarneckim i in., to byłoby piękne :)
 • 2018-11-19 16:45 | Aspiryna

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Czy pierwsze zdania panskiego wpisu (MarcinGt) to oficjalne stanowisko (walczacego ostro o swoja pozycje) pana Glapinskiego, czy raczej "przekaz dnia" z Komitetu Centralnego PiS?
 • 2018-11-19 16:46 | Aspiryna

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  I jeszcze jeden znaczacy cytat:

  "Kilka miesięcy po nominacji na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zwolnił z niej osoby, które badały nieprawidłowości w SKOK-ach.

  Gdy cztery dni później premier Beata Szydło mianowała Chrzanowskiego szefem KNF, nie było już mowy o "powodach osobistych". Kilka miesięcy po nominacji Marek Chrzanowski odwołał z niej osoby, które badały nieprawidłowości w SKOK-ach: Leszka Gajka i Wojciecha Kwaśniaka. Zdaniem "Wyborczej", zwłaszcza Kwaśniak był niebezpieczny dla Biereckiego. "Odkrył system przepływów finansowych w systemie SKOK-ów i zależności między spółkami, których centralną jest SKOK Holding z Luksemburga. Według informacji z końca 2014 r. do SKOK Holding wypłynęło ponad 140 mln zł

  Kiedy dwaj urzędnicy zostali odwołani, KNF nie badała już nieprawidłowości w SKOK-ach. Dwa miesiące po wygranych przez PiS wyborach prokuratura umorzyła śledztwo ws. senatora Biereckiego. Krótko po nominacji Chrzanowski udzielił wywiadu dla portalu wPolityce.pl. - Polskie SKOK-i stanowią atrakcyjną finansowo i organizacyjnie alternatywę dla kredytów i pożyczek udzielanych przez instytucje pożyczkowe - mówił szef KNF. Już wtedy upadające kasy kosztowały ponad cztery miliardy zł. Pieniądze zostały wypłacone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny."
 • 2018-11-19 19:03 | Aspiryna

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Pan "Falicz" znowu raczy opowiadac (PiSowskie) bajeczki dla naiwnych? W USA nigdy nie bylo zadnej "nacjonalizacji" bankow i w USA nie ma chocby jednego jedynego banku nalezacego do panstwa (bo nawet tzw. "FED" to instytucja prywatna)!
 • 2018-11-19 20:08 | born in the prl

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Mam nadzieję,że będą kolejne nagrania,coraz bardziej potwierdzające tezy Leszka Czarneckiego.Miał pół roku ,żeby przygotowac się do starcia z pisowskim aparatem.Wyskok z jednym,czy drugim nagraniem może być zagłuszony przez TVPowskie szumidło.Potrzebne są kolejne,coraz to mocniejsze ciosy,a na końcu nokaut.Niech moc będzie z tobą Leszku.
 • 2018-11-20 15:38 | marek1959

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Pan Leszk Czarnecki i pan Roman Giertych powinni otrzymac ochrone przed jakims niespodziewanym wydarzeniem losowym.
 • 2018-11-26 21:17 | Martin L

  Re:Giertych: Istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

  Czytam wpis niejakiego pana Falicza z 2018-11-18 01:24 | Andrzej Falicz
  Do kogo on jest adresowany? Do idiotów? Nie może być inaczej.
  To jest prawdziwy dramat Polski żadne afery nie były by możliwe, gdyby nie głupota wyborców PiS.

  "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
  Albert Einstein
  Można nieco uaktualnić cytat dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i głupota wyborców PiS-u.