Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowa partia Teraz! Czyli jatka u liberałów

(7)
Nikt nie nabierze się na świeżość przystojnego skądinąd i dość jeszcze młodawego Ryszarda Petru, ani nowej nazwy, zresztą dość taniej i niezbyt poważnej.
 • 2018-11-17 20:14 | Tomasz Marczyk

  Teraz Petru

  Pewien bardzo znany profesor socjologii przed wyborami parlamentarnymi w 2011 poręczył publicznie całym jak to ujął swoim doświadczeniem naukowym, że Ruch Palikota poniesie spektakularną klęskę w wyborach do Sejmu.
  Komentatorów przewidujących sukces Nowoczesnej w kolejnych wyborach też jakby brakowało.
  Wieszczenie klęski nowego ugrupowania Petru jako rozłamowca jest nieporozumieniem, jest to raczej powrót do korzeni polityka, który założył Nowoczesną w kontrze do PO, nie wykluczając współpracy z PO, ale po wygranych wyborach, a nie przy tworzeniu list wyborczych.
  Petru udowodnił, że posiada niezbędną sprawność organizacyjną do tworzenia nowego ruchu politycznego, posiada zdolność do zapewnienia finansowania takiego ruchu, a przy tym nie zmienia poglądów politycznych co dwa tygodnie, co było praprzyczyną politycznego upadku Palikota.
  Jeżeli przedstawi się jako nowicjusz, który poległ w starciu z zastaną klasą polityczną, ale wierny swoim poglądom i już jako doświadczony polityk stawia się do dyspozycji, to ma szansę, bo Nowoczesna zniknęła, ale powody, dla których przekroczyła próg wyborczy w 2015 roku pozostały.
 • 2018-11-18 01:20 | Maciej2

  Re:Nowa partia Teraz! Czyli jatka u liberałów

  Im więcej podobnych partii opozycyjnych, tym więcej z nich po wyborach znajdzie się pod progiem 5%. Głosy wyborców oddane na takie partie dodają posłów zwycięzcy wyborów. Z dużym prawdopodobieństwem, będzie to PiS. Dlatego najlepiej byłoby, gdyby wszystkie ważne partie opozycyjne, tj. PO, PSL, N oraz SLD, dostały się do następnego Sejmu. To by prawdopodobnie wystarczyło do zablokowania PiS (nawet zwycięskiego).

  Petru może korzystać z wolności zakładania partii i realizować swoje cele. Jednak z pewnego punktu widzenia, jest w tej chwili pożytecznym idiotą Kaczyńskiego.
 • 2018-11-18 10:21 | zxcvb

  Rozbicie

  Ciekawe na co liczy Petru, bo co uzyska, to Pan napisał. Ciekawe, że wszyscy mówią o jednoczeniu, a wprowadzają chaos i rozbicie. Schetyna ukradł Petru partię, Biedroniowi Nowacką. Sam Biedroń grzebie nadzieję na jedność na lewicy, a Petru chce urwać coś, z już i tak cienkiego, liberalnego tortu.
  Taka opozycja chyba nawet nie marzyła się Kaczyńskiemu. Teraz musi tylko trzymać kciuki za Kukiza.
 • 2018-11-18 12:45 | slima11

  Re:Nowa partia Teraz! Czyli jatka u liberałów

  U liberaalów na razie chłopski budynek z ze zwierzakami.Do jatki potrzebny rzeżnik.A gdzie on jest ,każdy widzi..
 • 2018-11-18 14:09 | Nietypowy_Liberał

  Brak jedności

  Petru nie postępuje racjonalnie. Jako założyciel .Nowoczesna powinien jednoczyć ludzi i starać się nie dążyć tak zaciekle do stanowiska lidera partii. Próbował utrzymać pozycję w swojej byłej partii, jednak gdy nie wyszło - odszedł. Wielka szkoda, że opozycja z gałęzi liberalnej tak się dzieli. Im więcej partii tym gorzej. Pozycja Petru wciąż słabnie, jego następcy w rodzimej partii robią więcej niż On. Jednym z dobrych czynów było zjednoczenie się opozycji na Wybory Samorządowe. Nie do końca całej, ale jednak.
  Moim zdaniem Petru zrobił bardzo ważną i oddaną rzecz dla polskiej polityki - utworzył .Nowoczesna, jedną z nielicznych liberalnych partii w Polsce. Jednak nic więcej nie powinniśmy być mu wdzięczni.
 • 2018-11-19 11:31 | J.E. Baka

  Re:Nowa partia Teraz! Czyli jatka u liberałów

  A na podanej stronie od razu prośba o wsparcie, jak by chodziło o organizację charytatywną lub pożytku publicznego. Może najpierw wypadałoby coś sensownego zaproponować zamiast paru ogólnikowych banałów (np. o ciężkiej pracy i świeckości państwa), a nie od razu wyciągać rękę po jałmużnę?
 • 2018-11-19 11:38 | J.E. Baka

  Re:Nowa partia Teraz! Czyli jatka u liberałów

  Czytając dalsze wpisy na tej stronie widzę, że autorzy wzięli na warsztat kilka "modnych" tematów, ale pomysłu jak zrobić, żeby było lepiej i jak jeszcze do swoich pomysłów przekonać głosujących zupełnie nie widać.