Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Silne Małżeństwa – Niższa Przestępczość” – kampania za rządowe pieniądze

(7)
Świat według portalu jest prosty: hobby ma mąż, pieniądze ma mąż, żona ma za to okres i mąż może znaleźć krótki poradnik na temat tego, jak zadbać o żonę na tych kilka trudnych dni przed.
  • 2018-11-20 15:17 | q-ku

najbardziej nietolerancyjni bywają ci "postępowi"

tradycyjny model rodziny odpowiada wielu ludziom, jak dotąd większości społeczeństwa, ale szalenie jakoś kłuje w oczy ludzi chcących żyć inaczej - a przecież mogą żyć po swojemu nie broniąc innym życia po swojemu także...
    Nie chcesz mieć męża? Nie miej. Rodzina tradycyjna jest takim strasznym już złem, że nie może jej wspierać państwo swoimi programami?
  • 2018-11-20 15:29 | J.E. Baka

Brak linku

Przydało by się, żeby gdzieś w tym artykule znalazł się link do rzeczonej strony, no chyba, że autor zakłada, iż absolutnie każdy czytelnik "Polityki" już zapoznał się z tą stroną... Co do reszty - były pieniądze, więc ludzie ideowo bliscy władzy je dostali.
  • 2018-11-20 16:37 | Henryk

Re:„Silne Małżeństwa – Niższa Przestępczość” – kampania za rządowe pieniądze

Kiedyś była moralność socjalistyczna ,dziś mamy psychologię chrześcijańską!!!
  • 2018-11-20 16:51 | VictorVanDort

Bardzio infantylne podejscie a bez podania zródła danych jest to pozbawaione wiarygodności.
  • 2018-11-22 08:38 | Prowincjusz

Cieszę się , że nie tylko ja obejrzałem Gnijącą pannę młodą. Pewnie faktycznie głównym powodem całego działania jest przepływ kwot na właściwe konta.

Co nie zmienia faktu, że temat jest ważny. I to po wielokroć. Tak samotny mężczyzna to większe źródło problemów niż żonaty. Tak dzieci z związków niepełnych mają większe problemy. Tak samotne starsze panie pozbawione oparcia rodziny, w czasach gdy dopomni się o nie czas, są w bardzo trudnej sytuacji.
    Nie mam badań pod ręką, ale proszę się rozejrzeć wokół siebie.

Jakoś tak jest, że naprawdę w większej grupie łatwiej jest iść przez życie. Jest taka scena w filmie Happy Feet: Tupot małych stóp, grupa pingwinów idzie w zamieci śnieżnej. Samotnie wiatr je zwiewa, dopiero jak utworzyły grupę mogą iść naprzód.

I piękna scena w Prostej historii z wiązką chrustu.

.
  • 2018-11-23 12:28 | aniarybcia

Rozejrzenie się wokół siebie jako metoda badawcza!
    Co to znaczy, że samotny mężczyzna sprawia kłopoty, a samotna Pani nie ma rodziny? A jak się szanowny Pan rozejrzy wokół siebie to nie widać też na odwót? Albo może nic nie widać, a może wystaiwanie opinii na podstawie swojego małego wycnka świat nie ma sensu?
  • 2018-11-23 17:23 | Prowincjusz

@aniarybcia

Dziękuję za krytyczną analizę mojego komentarza. Widzę, że takie empiryczne podejście budzi pani wątpliwości. I słusznie. Napisałem co widzę na mojej głębokiej prowincji. Czy jest też na odwrót. Zdarza się.

Szczerze mówiąc napisałem poprzedni komentarz w tej formie, gdyż spotkałem się z badaniami naukowymi potwierdzającymi moje obserwacje, ale łatwiej było odnieść się do własnych wrażeń niż szukać potwierdzenia u autorytetów. I miałem nadzieję, że któryś z moich adwersarzy jak na przykład niezawodny @maciekplacek zasypie mnie źródłami pisanymi czy elektronicznymi bądź potwierdzające bądź negujące ten pogląd.

Samotny mężczyzna, a mamy takich na prowincji 35% generują problemy związane głównie z alkoholizmem. Ci czterdziestoletni panowie o urodzie siedemdziesięcioletnich staruszków są zagrożeniem głównie dla siebie, ale przypadkową ofiarą może być każdy.

Starsze samotne panie, raczej nie mają nałogów. Żyją długo. W przerażającej ciszy i dojmującej samotności odchodzą prawie niezauważane przez resztę społeczeństwa.

By oddać prawdę. W ostatnich latach z przerażeniem obserwuję, na razie rzadkie przypadki porzucania rodziców, najczęściej tych samotnych. I to nie tylko u lumpenproletariatu. Nawet u naszej lokalnej klasy średniej.

Opisanie świata na podstawie małego wycinka. A któż może zapewnić, że ten pełny kompletny opis jest naprawdę prawdziwy. To tylko statystyka. Największe z kłamstw.