Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

(20)
Politycy muszą przyjąć do wiadomości, że sfera prywatności ich i ich najbliższych jest węższa także dlatego, że realizują swoje ambicje polityczne – mówi dr Grzegorz Makowski, ekspert Fundacji im. Stefana Batorego.
 • 2018-11-21 23:21 | stok

  Politycy muszą przyjąć do wiadomości, że sfera prywatności ich i ich najbliższych jest węższa także dlatego, że realizują swoje ambicje polityczne – mówi dr Grzegorz Makowski, ekspert Fundacji im. Stefana Batorego.

  1.Czy Redakcja może wyjaśnić skąd wiadomo, że młody Kamiński zawdzięcza posadę Glapińskiemu?
  2. Co mówi dr Grzegorz Makowski z fundacji Batorego mówi o pracy młodego Tuska dla P. - szefa Amber Gold?
 • 2018-11-22 11:00 | Obserwer

  Układ tu i układ tam zadziałał

  Tak jest wszędzie. Pod jednym pis ma rację. Wszędzie jest tak samo i korzysta z tego jako
  partia, jako jej członkowie i członkowie rodzin członków.
  Nie liczą się takie merytoryczne kwestie jak : wykształcenie nawet kierunkowe, doświadczenie czy wielokrotna znajomość języków obcych czy nawet stosunków kulturowych danego obszaru lub instytucji. To są elementy, niby obecnie konieczne jako narzędzia pracy na rynkach światowych dla stosowania tzw.konkursów , ale wiadome jest , że one bez tzw. kopa czy pchnięcia nic nie znaczą w aspekcie pozyskania stanowiska.
  Ilość twórców naszego sytemu prawnego na przykładzie "strasznie wybitnych jednostek" z, podkreślenie na strasznie, w roli posłanek i posłów świadczy najlepiej, że skala pogłębiania układu ma się zdecydowanie świetnie na polskim rynku.
  System nepotyzmu, kolesi, znajomych jest nawet w oficjalnych ankietach i aplikacjach do naboru w każdej instytucji UE, ONZ,BS, NATO ect.i POLSCE. To powszechna era nepotyzmu na różne rodzaje i jego odmiany.

  Układ czy układy , które liczą się zdecydowanie bardziej niż cokolwiek i kiedykolwiek.
  TZW. dbałości o transparentność procesu naboru to kolokwializm w czystej formie na papierze tak jak wiele tzw. praw z których wyciśnie się tyle ile ma się w kieszeni. To jest jedyne ludzie prawo na chwilę obecną i jest jeszcze sterta prac socjologicznych w tym temacie , aby społeczeństwa i instytucje, naukowcy oraz politycy udawali , że jest inaczej.
  Zjawisko stabilne to miernotowy wybór, nabór, pchnięcie i wsparcie, aż do kolejnego kryzysu .

  Układ polski zadziałał , ma efekty już znane , a za parę pewnie kolejnych odsłon zobaczymy co jeszcze i w jakiej ilości synekury mają kolejni znajomi tego czy tamtego króliczka.
 • 2018-11-22 11:20 | J.E. Baka

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Na rzeczonym przykładzie widać jakie "standardy" reprezentuje PiS. Póki u władzy była PO i PSL nepotyzm był dla nich obrzydliwy. Teraz jest zaś normalną praktyką. Co do Pana Kamińskiego, ułaskawionego w swoim czasie przez kolegę partyjnego, a obecnie prezydenta Dudę, to nie jest on dla mnie osobą w żaden sposób wiarygodną i godną zaufania. Za wygłaszanie tego rodzaju gróźb w kraju demokratycznym musiałby pewnie podać się do dymisji. Niestety tutaj obowiązują inne standardy, więc zostanie na swoim stanowisku.
 • 2018-11-22 12:23 | ezi

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  @stok
  ad. 1
  Komentarz Banku Światowego: Wyboru Doradców Dyrektorów Wykonawczych w Banku Światowym dokonują sami Dyrektorzy Wykonawczy, którzy mianowani są z kolei przez kraje członkowskie Banku. Kierownictwo BŚ nie uczestniczy w procesie wyboru kandydatów na te stanowiska

  ad.2
  Co ma piernik do wiatraka?
 • 2018-11-22 17:18 | xpawelek

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Obserwer: to twoje potakiwanie niema sensu np. w RFN, bo:
  1 rzadzi tam kapital prywatny , a wiec nieuki nie mja tam miejsca w firmach/ 1 wyjatek: zgadnij/
  2 nieme tam centralizacji wladzy politycznej i gospodarczej w 1 wiosce Potiomkina, warszafie! Prowincja to 95% ludnosci zarzdzanej nieudolnie od setek lat przez 5% miejszosc!
 • 2018-11-22 18:23 | Martin L

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  stok
  Pan jest zadowolony że PiS kradnie, składa propozycje korupcyjne i uprawia nepotyzm na masową skalę ? Nie czyje się pan przez tą szarańczę pisowską oszukany, nie oburza pana takie działanie ?
  Panu przymnę o tym jak pan będzie się żalił np. na służbę zdrowia że nie ma pieniędzy. Może wtedy pan zrozumie na własnej skórze dlaczego.
  Uważa pan że kradzież i nepotyzm jaki panuje w PiS jest w porządku? Bo inni też gdzieś tam kradną ?

  Ręce opadają, to jest ponad ludzkie pojęcie.
 • 2018-11-23 01:12 | murator

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Pani redaktor marzy sie pierogarnia na Centralnym kierowana przez żonę ministra Ziobro ? Uehehe....!
 • 2018-11-23 12:12 | kaesjot

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  2018-11-22 18:23 | Martin L
  Zdziwiony ?
  Przecież to jest normą od 30 lat !
 • 2018-11-23 14:58 | Martin L

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  kaesjot
  Widzę że pan nie zrozumiał. Normą nie jest od 30 lat ale wyłącznie od 3 lat gdzie PiS z tym się zupełnie nie kryje. Nawet jeśli tak było nikt tego nie uważał za normę i nie tłumaczył że w jakimś Batustanie w Afryce też jest to normą albo takim żałosnym argumentem przed tym też to było. Nie prawda. W całej UE też się takie przypadki, zdarzają i to ma być argument żeby PiS mógł swobodniej kraść i korumpować I jeszcze w takiej skali jakiej nigdy nie było przez 30 ostatnich lat.
  Z tego po prostu argumentu ręce opadają.
  I jeszcze ma być to argument żeby głosować na złodziei z PiS w jakimś dziwnym zidioceniu na zwłaszcza na swoją szkodę.

  Najgorsze dopiero nastąpi Likwidacja sadownictwa, TK ma zapewnić bezkarność złodziei nawet po upadku rządów PiS tak jak to miało miejsce na Ukrainie, która do dzisiaj boryka się z korupcją i bezkarnością oligarchów. Państwo polskie będzie się z tym borykać na długie lata i to w znacznej skali. Takie będą konsekwencje rządów PiS.
  Ten skorumpowany pisowski układ przetrwa w prokuraturze sądownictwie na wszystkich szczeblach, powstaną wszelkiego rodzaju luki prawne.. Już dzisiaj taki Rydzyk może prać "brudne" pieniądze pochodzące z przestępstwa Przypominam że pisowski prokurator umorzył dochodzenie w sprawie źródła darowizny drogich aut od "bezdomnego" Dlaczego, co jest do ukrycia? Co próbują tuszować?
  Tak muszą pochodzić z przestępstwa np. pornografii dziecięcej.
 • 2018-11-23 16:57 | stok

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  1. Szanowny Martin L,
  Skala oszustw za czasów PO i PSL była wielokrotnie wyższa, niż obecnie. Warto oprzeć się na chyba obiektywnych danych z Unii Europejskiej, bo tam wpływy PiS są małe. Za czasów Tuska, Rostowskiego i Kamysza Polska traciła na oszustwach VAT - według UE - 30 miliardów EUR rocznie. W rezultacie rósł dług państwa, co raportował Balcerowicz. Rządzący uznali za konieczne odebrać wypracowane emerytury nawet osobom kalekim od dzieciństwa - takim, jak ja. Obecnie Morawiecki oszustwa ukrócił. Wystarcza mu środków na wspomaganie rodzin przez '500+'. W budżecie jest nadwyżka po trzecim kwartale. Według UE rozwijamy się szybciej, niż 23 inne unijne państwa [z pozostałych 3 państw brak jeszcze danych]. Morawiecki realizuje cud gospodarczy?
  2. Czy Redakcja POLITYKI może wyliczyć, ile zainkasował młody Wałęsa w związku z popieraniem go przez PO? Jest oczywiste, że stary Wałęsa zwalcza PiS. Jak się mają kwalifikacje młodego Kamińskiego do kwalifikacji młodego Wałęsy?
 • 2018-11-23 17:53 | Prowincjusz

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  @kaesjot

  Norma od zawsze i prawie wszędzie. Tylko skala się nieznacznie zmienia.

  @xpawelek

  Faktyczna elita jest bliższa promilowi niż pięciu procentom. Jeden wyjątek to pewnie oprychy z Volkswagen AG.
 • 2018-11-24 17:19 | kaesjot

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Martin L
  "Najgorsze dopiero nastąpi Likwidacja sadownictwa"
  Szanowny Pan myśli skutek z przyczyną.
  Potocznie się tę instytucję określa mianem " Wymiaru Sprawiedliwości" lecz praktycznie jest to "Służba Egzekutorów Przepisów Prawa" która ze sprawiedliwością w tym ludzkim jej rozumieniu niewiele ma wspólnego. Można zostać ukaranym bo "złamało się przepis" choć tym "złamaniem przepisu" nikomu krzywdy ani szkody się nie uczyniło ale też można bezkarnie krzywdzić i to poważnie wielu ludzi byleby robiono w sposób, którego prawo nie zabrania. Niedawno prof. Łętowska mówiła, że wśród prawników "z górnej półki" modne stało się współzawodnictwo, kto popełni większe sk...stwo w sposób przez prawo nie zabroniony.
  Takiego sądownictwa i takiego prawa mamy bronić ???
  Nigdy !!!
  Choć PIS-u nie cierpię ale na tym polu życzę im powodzenia.
 • 2018-11-24 20:38 | Aspiryna

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Jaki znowu "cud"? Moze w glowach PiS=propagandy... Panie "stok', Morawiecki moze cieszyc sie, ze rzady PO-PSL przetrwaly swiatowy kryzys gospodarczy i pozostawily po sobie gospodarke w bardzo dobrym stanie. Obecnie gospodarka wciaz sie rozwija, ale inwestycje zagraniczne w Polsce maleja. I to za jakis czas da znac o sobie...

  P.S. W Polsce mamy dziesiatki, a moze setki osob, o kwalifikacjach i doswiadczeniu duzo wyzszym nizli synus PiSowskiego aparatczyka (i przestepcy) Kaminskiego. Bez osobistej interwencji PiSowskiego "skarbnika" Glapinskiego, on nigdy by tej pracy nie dostal !
 • 2018-11-24 22:10 | Martin L

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Jakich oszustw watowskich ? Propaganda dla "ciemnego ludu". Panie problem w podatkiem wat wystąpił w całej UE . Firmy teoretycznie mówiły ze płacą wat np. w Polsce a nie muszą płacić w Niemczech w Niemczech mówili ze płacą tu a nie musza płacić w Polsce a tak naprawdę nie płacili nigdzie. Te same problemy były w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Bruksela podjęła działanie prawne precyzujące podatki watowskie w całej UE i Rząd Tuska z tym się zgodził żeby uniknąć tzw. " luk prawnych". W UE podjęto działanie ujednolicając przepisy podatkowe mające na celu unikniecie takiego dziania. Według pana PO i Tusk odpowiada za niejasne przepisy watowskie w sąsiednich Czechach na Słowacji I Niemczech To złe PO odpowiada za politykę watowska całej UE . I tylko PiS i Morawski uratował naszych sąsiadów i całą UE., Bo starczyło na 500+


  Co obchodzą pana inni jak PiS jest przy władzy i on składa propozycje korupcyjne do tego proszę się odnieść a nie to co istnieje w Batuustanie w jakieś Afryce!

  "W budżecie jest nadwyżka po trzecim kwartale. " cytuję pana
  a w całym roku deficyt budżetowy na końcu roku nie wiadomo dlaczego wynosi jakie 40- 50 Mld długu !!!!!!
  W tym czasie Czesi, Słowacy mają nadwyżki budżetowe na koniec roku a nie tylko przez jeden miesiąc.
  "Rządzący uznali za konieczne odebrać wypracowane emerytury nawet osobom kalekim od dzieciństwa - " dalej cytuje to dlaczego pan nie protestuje przeciwko PiS. To PiS wyśmiał osoby niepełnosprawne i pieniądze przekazał dla Rydzyka . Znam osoby niepełnoprawne które pracują ale maja pewne dotacje od państwa, normalna rzecz.
  Pan popiera PiS dlatego ze zabierze panu zasiłek dla niepełnosprawnych a przekaże to w ramach dotacji dla niejakiego Rydzyka albo na KK. To jest ponad ludzkie pojecie.

  PS.
  Niech mnie ktoś wytłumaczy dlaczego tacy ludzie są ,którzy działają dokładnie na własna szkodę, cieszą się że zamiast dla nich idą pieniądze dla Rydzyka? To jest ponad ludzkie pojecie.!
 • 2018-11-25 14:37 | Martin L

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  2018-11-23 16:57 | stok
  To PiS kradnie, składa propozycje korupcyjne i uprawia nepotyzm na nie spotykaną skalę , proszę się do tego odnieść i z złodziejstwem PiSUu proszę łaskawie tym walczyć a nie wymyślać problemy albo afery których których nigdy nie było.

  Problemy z watem wytypowały nie tylko w Polsce ale w całej UE, były oszustwa watowskie i dlatego podjęto wspólne działania.
  Dlatego że PO miało problemy z uszczelnieniem podatku wat ,PiS ma związku z tym prawo kraść i uprawiać nepotyzm Pięknie rozumowanie.
  Rozkradanie państwa i nepotyzm uprawiany przez PiS jest to aktualny problem i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia a pan pisze że PiS ma prawo kraść bo jest nadwyżka budżetowa a na koniec roku i tak będzie deficyt budżetowy 40- 50 miliardów. Ciekawe dlaczego np. Czesi zamiast deficytu maja nadwyżki budżetowe na koniec roku. A PiS tego nie potrafi.

  Na koniec
  Przypominam protesty osób niepełnosprawnych i ich rodzin pański PiS w sposób ordynarny wyśmiał osoby jak pan pisze kalekie od urodzenia a pieniądze wolał dać Rydzykowi niż im pomóc. Osoba niepełnosprawna wymagająca stałej opieki ma nadal 800 PLN. Gdzie są te pieniądze z wat? Rozkradli już ? PiS tym lekceważeniem protestu osób niepełnosprawnych, pana wyśmiał a pan tego nie widzi ?
 • 2018-11-26 16:28 | Aspiryna

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Krotki cytat (prof. Marek Belka o aferze KNF):

  "... Ponieważ ławka PiS-u jest wyjątkowo krótka, więc partia rządząca od trzech lat konsekwentnie uszwagrza Polskę i polskie instytucje. Każdy jest czyimś znajomkiem, każdy ma jakieś koneksje z partią. Z tego wynika, że eksponowane funkcje obejmują osoby, które co prawda są wierne, ale wcale nie muszą być kompetentne – dla jasności: nie mówię, że zawsze brakuje im kompetencji – i uczciwe. Ta polityka jest wyjątkowo niebezpieczna, bo każde złe działanie każdego urzędnika obciąża od razu cały system, a nie – tak, jak powinno być – personalnie tylko tego urzędnika.

  Boleśnie przekonał się o tym NBP, w którym dziennikarze odkryli sieć powiązań polityczno-zawodowych. Na wysokich stanowiskach kierowniczych zatrudnione są tam tam żona Marka Chrzanowskiego i była żona koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Z kolei syn ministra otrzymał rekomendację prezesa Glapińskiego na dobrze płatną posadę w Banku Światowym.

  - To jest doskonały przykład polityki kadrowej obecnej władzy. Nie chodzi zresztą tylko o NBP. Władza wychodzi z założenia, że mamy być wśród swoich. Dlaczego? Nie wiem, może dlatego, że robimy coś złego, więc lepiej, żeby obcy nie patrzyli nam na ręce. Co do przytoczonych przez pana nazwisk, nie chcę powiedzieć, że któraś z tych osób jest niekompetentna czy niegodna szacunku lub zaufania. Jeśli kto jest synem ministra, to przecież nie musi być głupi.
  Nie musi, ale jeśli na intratną posadę poleca go kolega ojca z czasów Porozumienia Centrum – partii, z której wywodzi się duża część dzisiejszego obozu władzy – wygląda to nieciekawie.

  - Nie mam żadnej wiedzy na temat pana Kacpra Kamińskiego i nie wykluczam, że nadaje się na sprawowaną funkcję. Ale nie to jest tutaj najważniejsze. Gdy taka informacja wychodzi na światło dzienne, ludzie siłą rzeczy wiążą ją z tym, że CBA zjawiło się w biurze prezesa Chrzanowskiego kilka godzin za późno, a jego mieszkanie przeszukało dopiero tydzień po wybuchu afery. I znów: mogło być tysiąc powodów takiego stanu rzeczy, włącznie z urzędniczym niechlujstwem, ale to rodzi bardzo poważne podejrzenia, nad którymi później już trudno zapanować!"
 • 2018-11-26 16:31 | Aspiryna

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  "Potocznie się tę instytucję określa mianem " Wymiaru Sprawiedliwości" lecz praktycznie jest to "Służba Egzekutorów Przepisów Prawa" która ze sprawiedliwością w tym ludzkim jej rozumieniu niewiele ma wspólnego. Można zostać ukaranym bo "złamało się przepis" choć tym "złamaniem przepisu" nikomu krzywdy ani szkody się nie uczyniło ale też można bezkarnie krzywdzić i to poważnie wielu ludzi byleby robiono w sposób, którego prawo nie zabrania."


  I tak prawo dziala praktycznie wszedzie, szanowny panie... ale to jest glownie wina POLITYKOW, ktorzy tworza i zatwierdzaja glupie, nielogiczne, czy nie do konca moralne przepisy prawa!
 • 2018-11-26 16:36 | Aspiryna

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  "To PiS wyśmiał osoby niepełnosprawne i pieniądze przekazał dla Rydzyka"

  Niestety, do wladzy w Polsce doszli ludzie mali duchem, pazerni i wyjatkowo podli !
 • 2018-11-26 18:05 | Aspiryna

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Cytat:

  "Prokurator Anita Muszyńska, żona Mariusza Muszyńskiego, pracuje od dwóch tygodni w Prokuraturze Krajowej. Czy Zbigniew Ziobro mógł mieć interes w tym, aby awansować żonę wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego?

  Według informatorów „Wyborczej” Anita Muszyńska dotychczas była w stanie spoczynku, czyli na prokuratorskiej emeryturze. Nasi rozmówcy z prokuratury twierdzą, że wcześniej pracowała w warszawskich jednostkach. Do okręgówki miała awansować za czasów pierwszych rządów Zbigniewa Ziobry w prokuraturze."

  Czy to kolejny przyklad na wszechobecny nepotyzm PiSowskich nie-rzadow?
 • 2018-11-26 18:55 | stok

  Re:Syn Mariusza Kamińskiego dostał intratną posadę. W czym problem?

  Szanowny Martin L,
  1. Według danych Unii Europejskiej oszustwa VAT-owskie w Polsce w czasach Tuska i PSL były ponad sześciokrotnie wyższe w stosunku do dochodu narodowego brutto, niż średnio w UE. Zadanie pilnowania naszych pieniędzy przerosło tamtą ekipę.
  2. Jestem kaleką od dzieciństwa, ale nigdy nie oczekiwałem od państwa prezentów. Oczekiwałem natomiast - po przepracowaniu ponad 40 lat bez jakichkolwiek przerw i po sumiennym odprowadzaniu składek emerytalnych - że otrzymam prawo do emerytury w chwili ukończenia 65 lat. W okresie tak zwanych konsultacji społecznych ustawy emerytalnej PO/PSL pisałem o tym do Tuska, do Komorowskiego i do Kamysza. Zostałem zlekceważony.
  -------------
  Byłoby pożyteczne, aby Redakcja Polityki podała, czym różniło się zatrudnienie młodego Kamińskiego w Banku Światowym od zatrudnienia na takich samych stanowiskach specjalistów z innych krajów. Jak mają się zarobki młodego Kamińskiego do zarobków pozostałych specjalistów na tych samych stanowiskach?