Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dzięki PiS i Kukizowi diesle będą kopcić

(14)
Rządząca prawica – głosami PiS i Kukiz ’15 – odrzuciła projekt ustawy podwyższający kary za wycinanie filtrów cząstek stałych.
  • 2018-11-23 17:12 | &

Walka ze smogiem.

A samoloty uzywane pojedynczo przez kaste polityczna, czolgi i wycinanie lasow pod bazy amerykanskie, sprowadzany z USA gaz lupkowy niszczacy srodowisko, likwidacja masywna transportu zbiorowego, kupowana na kredyt bron amerykanska sa ekologiczne ? Super hypokryzja dobra dla naiwnych.""
  • 2018-11-23 18:39 | delfin

Re:Dzięki PiS i Kukizowi diesle będą kopcić

Los sprawił, iż posiadam samochód z silnikiem diesla, przy którego rurze wydechowej można się położyć. Ma też system wyłączający pracę silnika podczas krótkich postojów np na światłach. Przez głowę nie przeszłoby mi go wyłączać, gdyż mimo wszystko nie chciałbym, aby moje spaliny zaciągał samochód stojący za mną. W poprzednim również dieslu dwukrotnie regenerowałem filtr katalizatora i oczywiście trafiło to na taki moment mej kondycji finansowej, iż nie byłem tą koniecznością zachwycony. Myślę, że dla wielu niezbyt zamożnych kierowców eksploatujących leciwe, czarnodymiące diesle, chęć przesuwania regeneracji filtrów może być nieodparta. Podejrzewam, że oparcie systemu na ponoszonych indywidualnie kosztach wymiany lub regeneracji filtra, może być w naszym nie do końca zamożnym kraju, nie do załatwienia. Sądzę, że taka usługa mogłaby być dotowana z ogromnego podatku paliwowego, aby była tania i dostępna. Gdyby tak jednak się stało kara za kopcący samochód powinna być odczuwalnie wysoka np równoważna z nowym katalizatorem. Kary mogłyby zasilać dofinansowanie regeneracji. Jazda po dowolnym mieście wskazuje, że problem jest ogromny, bo na naszych skrzyżowaniach nie da się stać za co drugim samochodem, również za benzyniakiem. Podejrzewam, że bez takiego podejścia systemowego sprawa jest nierozwiazywalna.
  • 2018-11-23 20:52 | Robul

Posłowie PiS i Kukiza udowodnili - skądinąd nie po raz pierwszy - swoją karygodną tępotę, przez którą wszyscy będziemy cierpieć i przedwcześnie umierać. Oni również będą wdychać truciznę, na którą się dzisiaj zgodzili. Będą ją także wdychać (a potem chorować i umierać) tabuny żałosnych, krótkowzrocznych cwaniaków, którzy jeżdżą dieslami bez filtrów i wydaje im się, że są tacy zaradni i łebscy. Wdychać truciznę, chorować i przedwcześnie umierać będą ich bliscy, także dzieci. To się nazywa patriotyzm, odpowiedzialność za państwo, za obywateli, "służba Rzeczypospolitej". Pogratulować horyzontów.
  • 2018-11-24 14:09 | zbigniew

jezdze dieslem wg. normy EU6, a wiec najostrzejszej obecnie dostepnej. Wiem tez, ze to obecnie optymalny rodzaj napedu jak chodzi o srodowisko, emisja CO2 nizsza o kilkadziesiat procent w stosunku do benzynowca (moje auto zuzywa 6,2 litra przy 200 KM), ilosc wyemitowanego CO2 do produkcji akumulatora pojazdu elektrycznego jest taka, ze zanim to auto wjazdza na droge to malolitrazowy diesel przejechal ponad 200.000 km(niedowiarki prosze sprawdzic w googlu). A tym, co wycinaja DPM z diesli na pohybel, truja nasz wszystkich!
  • 2018-11-24 14:32 | suwer

Zachowanie większości posłów wobec tej, wydawałoby się, w sposób oczywisty pożytecznej inicjatywy świadczy moim zdaniem o tym, ze Polacy, to nadal umysłowo zapóźniony (ale dumny!) naród.
  • 2018-11-24 20:48 | jukka2003

Większość posłów PiS i Kukiz ma dwucyfrowe IQ. Po prostu to jest partia Januszy i Grażynek.
  • 2018-11-24 23:34 | gramin

Głupota i krótkowzroczność.
    Poza tym, DPF wcale nie jest taki kosztowny i kłopotliwy w utrzymaniu, przynajmniej jeżeli chodzi o samochody francuskie. Kilka lat temu w warsztacie do którego pojechałem na wypalanie osadu w filtrze w Citroenie zaproponowano mi jego wycięcie, ponieważ był już dość mocno zapchany. Odmówiłem i później zacząłem szukać w internecie informacji jak można go zregenerować i odpowiedź okazała się banalnie prosta. Wystarczyło to wykręcić i przepłukać wodą. Trzy godziny pracy na podwórku przed domem łącznie z wyjęciem, płukaniem i założeniem.
    Mam wrażenie, że mechanicy proponujący wycinanie DPF nie tylko przyczyniają się do zatruwania powietrze, ale zwyczajnie naciągają też kierowców na nieuzasadnione wydatki.
  • 2018-11-24 23:49 | Prowincjusz

A co na to niezależne badania wykonane w warunkach pracy. Czy to aby nie kolejny sposób nabijania kasy przez producentów samochodów.

Jakoś nie mam zaufania do branży motoryzacyjnej. Te wszystkie normy, elektroniczna otoczka współczesnych samochodów, ich coraz mniejsza żywotność. Faktycznie to wzrasta tylko bezpieczeństwo jadącego inne parametry nawet zużycie paliwa są podobne od lat. A tak niedopracowany wynalazek jak filtr cząstek stałych to głównie skarbonka dla producenta.

Żeby wymienić żarówkę należy wyjąc akumulator, to wynalazek samego diabła.

I jestem ciekawy jakie proporcje w zatruwaniu powietrza w miastach mają pojazdy osobowe w stosunku do ciężarówek i autobusów.

W czym rzecz. Aby osiągnąć poprawę jakości powietrza musimy wiedzieć dokładnie gdzie nasze działanie przyniesie pozytywne skutki.
    Walka z wiatrakami i w imieniu dyrekcji VW to dopiero absurd.

Słusznie zauważono, że samochody elektryczne przenoszą tylko wytwarzanie trucizn w inne miejsca, co biorąc pod uwagę globalny charakter zagrożenia jest mało skuteczne.

Docelowo mimo, że jestem mieszkańcem prowincji uważam, że w miastach ruch kołowy powinien być maksymalnie zmniejszony. Darmowa komunikacja miejska + darmowe rowery + ułatwienia dla pieszych + parkingi na skrajach miast. To marchewki.

A głównym kijem powinno być ograniczenie miejsc parkowania, zastąpienie ich terenami zielonymi. Jak ktoś musi to godzina parkowania 20 złotych.
  • 2018-11-25 01:53 | Aspiryna

Poslowie kolejny raz udowodnili, ze Polska wciaz blizsza jest do Azji, niz do cywilizowanej Europy...
  • 2018-11-25 07:53 | arkadia

Kukiz i jego akolici ...Zupełnie przypadkowi ludzie w polityce.Lider niech wróci do śpiewania.Może piosenkę "Ksiądz proboszcz już się zbliża" polecam do wykonania w Sejmie
  • 2018-11-25 13:13 | janadam48

Zgoda,Diesel jest problemem. Ale do diabła, nie można z łańcucha czynników odpowiedzialnych za smog wyciągać jednego i udawać, że to załatwi problem. Najpierw zniszczyli transport publiczny a teraz chcą abym zasuwał do pracy dwadzieścia km na piechotę albo rowerem! Odbudujcie transport masowy, dostosujcie go do potrzeb maluczkich a potem możecie psioczyć na wieśniaków użytkujących stare diesle. A co z niską emisją, co z pozostałymi czynnikami. Tu musi całościowa polityka. Rząd musi zaproponować kompleksowe rozwiązania! Do tej pory to co robią nasi władcy to półśrodki. W Krakowie wymieniono 90 proc. pieców i co problem znikł? Nie, bo ze strachu przed górnikami, rząd nie uchwalił norm węgla.Teraz też nie uwali posiadaczy Diesla bo z braku komunikacji masowej i kasy na nowe auta stanie pół Polski. PiS i Kukiz, chociaż to nie moja bajka, wykazali w tym przypadku realizm.
  • 2018-11-25 21:39 | obserwatoriumpolityczne.pl

Po takich wynikach głosowania można powiedzieć tylko jedno: panie Kukiz, dziękujemy za smród.
  • 2018-11-26 15:34 | azur

Wystarczy odsunąć PiS i Kukiza od władzy, to nie będzie kopcenia.
  • 2018-12-02 17:15 | lucky222

smog

Przede wszystkim ludzie powinni być świadomi że to oni sami "produkują" smog w swoich nieocielonych domach, paląc w swoich starych niewydajnych piecach. A jeszcze co oni tam palą to strach pomyśleć