Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy Zachód ukarze Rosję?

(9)
Rosja przypomniała światu, że prowadzi wojnę nie tylko z Ukrainą, ale i z wartościami Zachodu. W tym tkwi nadzieja, że zajście na Morzu Azowskim nie pozostanie bez kary.
 • 2018-11-29 12:13 | Manifest

  1500 baz

  Rosja otoczona jest pierścieniem 1500 amerykańskich baz z lufa,i skierowanymi na Moskwę. Czy mają tyko czekać? Pisze pan propagandowe bzdury.
 • 2018-11-29 14:34 | woytek

  Re:Czy Zachód ukarze Rosję?

  Niech oligarchowie ukraińscy oddadzą władzę narodowi ukraińskiemu , który cierpi i jest manipulowany przez oligarchów , którzy zawłaszczyli majątek narodowy Ukrainy i nie potrafią nim zarządzać. Wojny są wywoływane przez osobników patologicznie owładniętych chęcią władzy nad narodem.
 • 2018-11-29 20:17 | woytek

  Re:Czy Zachód ukarze Rosję?

  "Ukraiński generał i były minister obrony narodowej – Ołeksandr Kuźmuk zagroził wprost w wywiadzie telewizyjnym, że odpowiedzią państwa ukraińskiego na penalizację banderyzmu i kłamstwa wołyńskiego w ustawie o IPN może być już wkrótce zbrojny bunt ukraińskich imigrantów zarobkowych w Polsce.
  „Tak, piąty front ukraiński wszedł do Polski. I chwycą za kije, jeśli przypomnimy sobie wszystkich Kozaków od Lwowa do Kijowa powieszonych” — mówił Kuźmuk."
  Niech pan redaktor czyta gazety , a nie tylko ogląda TVN.
 • 2018-11-29 21:11 | lubat

  Re:Czy Zachód ukarze Rosję?

  Panie red. Świerczyński, Orwell to przy pana "twórczości" neptek. Pan wierzy w to co pisze, czy pan musi tak pisać? Przyzwoicie by było przedstawić także racje strony rosyjskiej, a nie tylko ukraińskiej. Fakty są takie, że Rosja nie zabroniła ani jednemu statkowi ukraińskiemu przepłynięcia przez Cieśninę Kerczeńską, przepływały tam także ukraińskie okręty wojenne. Sprawa ruchu morskiego przez cieśniny jest uregulowana prawem morskim i Rosja ściśle tego przestrzega. Prawo to zobowiązuje jednostki morskie do zgłoszenia chęci przepłynięcia przez cieśninę, a "gospodarzowi" akwenu daje uprawnienia kontroli ładunku. To nie wymysł tych wrednych Ruskich, tak stanowi prawo. Dodatkowo Rosjanie są mocno zmotywowani do kontroli tym, że wielu ukraińskich polityków wysokiego szczebla nawoływało do wysadzenia w powietrze mostu krymskiego. Takich gróźb Rosjanie nie mogą lekceważyć, tym bardziej, że Ukraińcy wcześniej wysadzili maszty wysokiego napięcia zaopatrujące w prąd Krym.
  W przypadku tego incydentu Ukraińcy szli świadomie na zwarcie. Ich okręty miały wyłączone sygnały AIS (Automatic Identification System), co potwierdzają instytucje śledzące ruch statków na wszystkich akwenach świata, nie reagowały na sygnały i polecenia strony rosyjskiej i dopiero strzały artylerii ich otrzeźwiły. Poddali się, co przez niektórych polityków ukraińskich zostało ocenione jako kolejna zdrada, powinni byli zginąć w walce. To świadczy, po co ich tam posłano, przecież nawet politycy ukraińscy nie są tacy tępi, by oczekiwać, że dwa małe kutry wojenne pokonają przeważające siły rosyjskie. Tam miała się polać krew, a tu znowu taka krewa.
  Wprowadzenie zaraz po tym incydencie stanu wojennego naocznie wskazuje, jaki był cel tego incydentu. Nie polała się krew, więc i stan wojenny to raczej stanik. Ale wystarczy na tyle, by zdławić przeciwników Poroszenki, bo akurat (co za przypadek) ogłoszono go tylko w tych okręgach, gdzie Poroszenko ma praktycznie zerowe poparcie.

  Reakcja Zachodu jest przewidywalna. "Mocarstwa" wschodnioeuropejskie nawołują do zbrojnego najazdu na Rosję, Trump odwołał spotkanie z Putinem, bo po co mu dodatkowe szarpanie się ze swoimi przeciwnikami politycznymi i medialnymi, NATO powtarza swoją mantrę. Trochę wyłamuje się Merkel, bo dzisiaj powiedziała, że Rosja i Ukraina muszą zacząć rozmawiać - inaczej nie da się rozwiązać konfliktu. Ona to może, bo i tak już wkrótce odejdzie.
 • 2018-11-30 09:36 | Bank Komercyjny SA

  Rosyjskie jezioro wewnętrzne

  "Prawo [...] "gospodarzowi" akwenu daje uprawnienia kontroli ładunku."

  Rozumiem, że gdyby jednostki rosyjskie zaczęły być kontrolowane na przykład w cieśninach duńskich albo tureckich - to praworządni Rosjanie posłusznie pokażą co wiozą na pokładzie i pod pokładem?
 • 2018-11-30 13:45 | Tanaka

  2018-11-29 21:11 | lubat

  Tak jest. Jednostronność przekazu red. Świerczyńskiego jest niedobrym zjawiskiem, zwłaszcza na portalu "Polityki".
  Dodam jeszcze drobnostkę, bo o większych sprawach mówiłem pod poprzednim - identycznie jednostronnym tekstem pana redaktora: te 3 okręty wojenne Ukrainy wypłyneły Odessy. Przepłyneły więc pół Morza Czarnego, w nieokreślonym celu, bo oficlalnie niewojennym przecież - jak twierdzi Ukraina. W niewojennym celu nie plywa się przez pół Morza, by znaleźć się w bezpośredniej bliskości okrętów Rosji. I na jej wodach terytorialnych, oraz wykonując bardzo dynamiczne manewry - co także red. Świerczyński widział na filmie zrobionym pod kuratelą FSB, ale zintepretowal to tak, że filmik dowodzi agresywnych i bezprawnych działań Rosji. Na życzenie więc redakora oraz całej reszty jednostronników - FSB wykonała zamówienie, by pokazać, jaka Rosja jest brzydka.

  Pan redaktor zresztą w ogóle nie przeprowadził tego, co zawodowy dziennikarz jest obowiązany robić: porządnej, wielostronnej analizy, zanim się berze do pisania tekstu na temat.
 • 2018-12-01 11:19 | kredytyporownywarka.pl

  Re:Czy Zachód ukarze Rosję?

  Nie ukarze, bo po co? Zachód jest słaby w konfrontacji z putinowską Rosją.
 • 2018-12-01 17:06 | kaesjot

  Re:Czy Zachód ukarze Rosję?

  Tanaka
  A po co ma robić tą "porządną, wielostronną analizę" skoro wytyczne dostał jednoznaczne ?
 • 2018-12-02 18:59 | Kropkozjad

  Re:Czy Zachód ukarze Rosję?

  Szanowny Autorze!
  Podzielając poglądy komentatorów: Manifestu, wojtek’a, lubata, Tanaki i kaesjota, zadaję Panu pytanie: Jakie prawo międzynarodowe upoważnia grupę państw członkowskich ONZ do ukarania innego państwa członkowskiego ONZ, w jakim trybie, za co i jaką albo jakimi sankcjami?
  Wydaje mi się, że do nakładania sankcji na państwo członkowskie ONZ są uprawnione: Rada Bezpieczeństwa i Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ale może coś zmieniło się i uszło mojej uwadze.