Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska ma zgodę na zakup wyrzutni HIMARS

(13)
W mniejszej liczbie niż planowano, bez offsetu i stosunkowo drogie, ale wreszcie będą. Departament stanu USA dał nam zielone światło na zakup wyrzutni rakietowych o niespotykanym do tej pory zasięgu.
  • 2018-11-30 22:14 | max44

Rakiety dla wojska.

Od wielu lat poruszam ten temat.Mamy WAT,mamy wojskowe jednostki badawcze(chyba) i nie możemy wyprodukować rakiet,
    które były już znane z końcówki II wojny światowej.Jeśli studenci w ramach doswiadczeń naukowych konstruują niezłe już rakiety,to co sadzić o naszych koncernach zbrojeniowych?Może ktoś wyjaśni mi gdzie jest haczyk?
  • 2018-12-01 07:55 | otu

Re:Polska ma zgodę na zakup wyrzutni HIMARS

Mnie ciekawi po co nam to?
    Jezeli teoretycznie przyjdzie cos do czegos to nawet nie zdaza guzika nacisnac aby odpalic te "rakety"!
  • 2018-12-01 09:00 | Marcos

Nie wiem z czego Pan redaktor się cieszy. Z bezmyślnej polityki opartej na propagandzie strachu i nacjonalistycznych uprzedzeniach? Kilkadziesiąt miliardów wydawanych na wojskowy złom, to jest nie tylko skandal, ale działanie przeciwko społecznym interesom. W kraju gdzie służba zdrowia leży na łopatkach, nauka jest w III lidze światowej, jakość powietrza najgorsza w Europie, przestarzały system energetyczny ledwo zipie, władza postanawia wydawać olbrzymie pieniądze na zbrojenia. To jest standard państw afrykańskich rządzonych przez autorytarne reżimy, a nie nowoczesnych społeczeństw europejskich.
  • 2018-12-01 11:09 | lubat

Nie znam się za bardzo na układankach militarnych i nie wiem, czy i jakie znaczenie będzie miał zakup wyrzutni HIMARS dla naszego nie/bezpieczeństwa. Wiem, że istnieje tzw. „wyścig miecza i tarczy" i na każdą nową broń jest odpowiedź jeszcze nowszej i tak się nakręca spirala zbrojeń, na której zarabiają producenci broni, a tracą kupujący, a więc i my.

Mnie interesuje inny problem: nasze media i politycy za każdym razem, kiedy kupujemy jakieś uzbrojenie w USA, stwarzają atmosferę, że oto spotkało nas jakieś wyróżnienie, że specjalnie dla nas wydano zgodę na sprzedaż, że jesteśmy w jakiejś elitarnej grupie, na którą spłynęła łaska pana. Trochę to dziwne, bo takie handlowe tricki stosują sprzedawcy, by wcisnąć towar klientowi. A my wychodzimy z roli klienta i nie tylko nie wybrzydzamy, jak na klienta przystało, by obniżyć cenę, ale zachwalamy towar. Sprzedawca wtedy nie ma najmniejszych powodów, by pójść na jakiekolwiek ustępstwa, czy to w cenie, czy warunkach dostaw.
    Broń to jeden z nielicznych amerykańskich szlagierów eksportowych i mówienie, że łaskawie nam zechcą ją sprzedać, jest mydleniem oczu. Sprzedają ją każdemu, kto ma pieniądze, nawet zbrodniczym reżymom, jeśli akurat nie są na liście amerykańskich (lub izraelskich) wrogów. Nie czujmy się więc "wyróżnieni".
  • 2018-12-01 12:13 | izakan

Tylko do kogo/czego będą nasi wojskowi strzelać z tych "armat" na 300 kilometrów?
  • 2018-12-01 14:00 | kalder

Taka polityka to sabotaż gospodarczy
  • 2018-12-01 15:43 | woytek

Re: Czy Polacy dali zgodę na wydawanie miliardów kompradorom IV RP

Czy Polacy dali zgodę na wydawanie miliardów kompradorom III RP ? Oto jest podstawowe pytanie do wyborców w kraju zniewolonym przez obsesje Naczelnika IV RP? Najpierw tworzy się urojonego wroga , a potem wydaje pieniądze podatnika na okup , jakim jest zamówienie nikomu nie potrzebnego złomu wojennego. Jak w tej szaradzie wygląda ustawa nr 447 ?
  • 2018-12-03 03:00 | maciekplacek

Sz.P. Swierczynski,
    Mysle, ze MON zrozumial iz na tzw. offset polski przemysl nie jest przygotowany. Przede wszystkim organizacyjnie.
    Z technologia jest inna sprawa. Polska ciagle nie daje pelnej gwarancji, ze cos sie nie dostanie w lapy pulkownika KGB.
    On ciagle ma tutaj bataliony janczarow.
    Polska musi wrecz na grande sie przezbrajac, bez wzgledu na koszt. Jestem zdania, ze lepiej byc zadluzonym po uszy, ale uzbrojonym po zeby. Opinie zgredow po-peerelowskich sa zupelnie bez znaczenia, to nie oni sa przyszloscia, ale moje i mlodsze pokolenie jest. Zaniedbania sa wrecz niewiarygodne, i to jest spadek wszystkich poprzednich administracji, zakrawa to na sabotaz, na zdrade interesow narodowych. W ciagu najblizszych lat, ale nie dekad Polska musi miec czym bronic wody terytorialne, miec czym skutecznie bronic przestrzen powietrzna. F-16 w ciagu kilku lat nalezy wymienic na nowa generacje albo pomyslec o F-35. Im wiecej USA zainwestuje w Polsce tym wieksze sa szanse na stala baze, albo stale rotacyjne bataliony. Tylko bazy USA w Korei Pld. zagwarantowaly pokoj i dobrobyt w tym kraju.
  • 2018-12-03 03:07 | maciekplacek

- Od wielu lat poruszam ten temat.' - who cares.

- 'Kilkadziesiąt miliardów wydawanych na wojskowy złom, ...' - prosze podac przyklad tego zlomu.
    Grazdanin, jakosc powietrza w zdecydownym stopniu zawdzieczamy fatalnym polozeniu geograficznemu; gory od poludnia blokuja naplyw powietrza i odplyw, cyrkulacja nad Polska jest taka, ze zbieramy zatrute powietrze nie tylko od najwiekszego truciciela w Europie - Niemiec a takze po-sowieckie powietrze znad Ukrainy, Bialorusi nawet Estonii.
    Ciekaw jestem czym ogrzewasz swoje M-2? No i te miliony malych i duzych aut z cudownymi dieslami z Europy Zach.
    Z energetyka nie jest tak zle grazdanin, Polska jest podlaczona do tzw. electrical grid z polnocy, poludnia i zachodu.
    A poniewaz Polska, cyt.: - 'To jest standard państw afrykańskich rządzonych przez autorytarne reżimy,..' - wobec tego jestem sklonny oplacic ci grazdanin przeprowadzke do dowolnego kraju afrykanskiego o wyzszym standarcie zycia jakie sam sobie tu w Polsce stworzyles. Moze bedziesz mial odwage na skreslenie kilku slow o tzw. 'nacjonalistycznych uprzedzeniach'?

- 'Mnie interesuje inny problem: nasze media i politycy za każdym razem, kiedy kupujemy jakieś uzbrojenie w USA, stwarzają atmosferę.. blah, blah, blah.. na którą spłynęła łaska pana.' - alez lubacie, na sprzedaz high-end technologii US Congress musi wydac zezwolenie. Nawet Izrael musi prosic o zezwolenie na zakup najnowszych technologii. USA to nie Biedronka lubacie, ale wydaje, ze ty tego nie odrozniasz. Czy - 'Broń to jeden z nielicznych amerykańskich szlagierów eksportowych .. ? - lubacie dzieki jednemu z licznych takich szlagierow siedzisz przed komputerkiem i mozesz ogladac, doslownie, swiat z satelitow. Troche wdziecznosci okaz, tym bardziej, ze masz to za darmo - ten 'nieliczny szlagier', lubacie.
    Co ma do tego wszystkiego Izrael grazdanin?

Cesiu 447 - istotnym jest, ze nie jest to twoja sprawa. Nie twoje podatki, nie jestes wyborca, nie jestes rezydentem Rz.P.
    Ja nim jestem, ja decyduje. Zmienilem zdanie, moja oferta twojej przeprowadzki has been nullified.
    Zyj z food stamps i federalnego sera.
  • 2018-12-03 09:05 | scrambler

do 2018-12-01 15:43 | woytek

To taka skromna bombonierka do przeprosin za ust. IPN, coby się już nie gniewali. I przystawka do 447: może zechcą mieć swoich na miejscu (fort TRup czy jakoś tak) w razie potrzeby interwencji? A co? stać nas! A o te fajerwerki na 300 km to nie ma co się spierać. Jedną łapką na muchy wszystkich nie wyłapie. Zresztą - najładniej będą wyglądały na paradzie, wreszcie będzie co własnego pokazać zamiast husarii per pedes. A po co zaraz je zużyć? Jeden przeleciany kilometr takiego cuda kosztuje coś ze 10tys dularów albo i więcej. NIe będziem ich marnować, zresztą kluczyki od kłódki na guziku leżą wiesz Pan gdzie i wiesz Pan KTO będzie miał nad nimi oko i ucho. No!

"Nie jest ważne, jak jest, ale jak się mówi".
  • 2018-12-03 15:08 | woytek

Re: Czy Polacy wyrazili zgodę na zakup wyrzutni HIMARS

@maciekplacek
    "Cesiu 447 - istotnym jest, ze nie jest to twoja sprawa. Nie twoje podatki, nie jestes wyborca, nie jestes rezydentem Rz.P.
    Ja nim jestem, ja decyduje. Zmienilem zdanie, moja oferta twojej przeprowadzki has been nullified.
    Zyj z food stamps i federalnego sera."
    Maciuś , o czym ty bredzisz ? Ty się trzymaj tematu jakim są nikomu nie potrzebne zakupy złomu i nie baw się w agenta służb śmiesznych i nie wcielaj się w skórę niewolnika. Złom wojenny trzeba samemu produkować , tak jak to robią mocarstwa, a nie płacić okup za nic nie wartą ochronę. Ty się ucz polityki od Szwejka. Za okup jaki Polska płaci dostajesz w zamian ustawę nr 447.
  • 2018-12-03 17:06 | Aspiryna

"Polska musi wrecz na grande sie przezbrajac, bez wzgledu na koszt. Jestem zdania, ze lepiej byc zadluzonym po uszy, ale uzbrojonym po zeby."

Na szczescie, to nie tacy jak pan o tym decyduja!
  • 2018-12-04 01:49 | Prowincjusz

Słabo się znam na współczesnych mutacjach V2, i koncepcjach ich użycia na polu walki, ale rewelacje na temat pochodzenia zanieczyszczonego powietrza opublikowane przez jednego z forumowiczów powinny walczyć o Nobla, może nawet Ig Nobla.

Wracając do tematów militarnych, tempo zamówień i ich realizacji w dzisiejszych czasach praktycznie uniemożliwia sensowną politykę zakupów.
    Dziś wybieramy sprzęt na drugą połowę lat dwudziestych, posługując się potrzebami na dziś. Karkołomne zadanie. Praktycznie realizowane tylko przez kilka najbogatszych państw ciągle modernizujących swój park maszynowy.

Za takie pieniądze można opłacić faktycznie likwidację głodu i nędzy na świecie i docelowo doprowadzić do zbędności posiadania armii.

Kwadratura koła.