Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

(11)
Hucpa prorządowej propagandy jest bliska propagandzie sukcesu późnego Gomułki.
 • 2018-12-04 10:27 | grzerysz

  Re: Perełki z internetu

  "Hucpa prorządowej propagandy jest bliska propagandzie sukcesu późnego Gomułki. Jest więc nieźle, a niewykluczone, że będzie jeszcze nieźlej”.

  A czemu jest bliska hucpa antyrządowej propagandy uprawianej od trzech lat na portalu i łamach POLITYKI?
  Choćby panowie Passent, Władyka i Woleński - jak wiadomo powszechnie, od wielu dekad niezwykle ofiarni i bezkompromisowi bojownicy o wolność, demokrację oraz niezależne i uczciwe media - powinni to doskonale wiedzieć.
  Nie ma to jak hipokryzja i zakłamanie.
 • 2018-12-04 11:35 | Maciej2

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  Pani Profesorze - dziękuję. Czytam Pana teksty od dawna, zawsze dużo z nich wynoszę.

  Odnośnie demokracji i wolności słowa, robi się coraz mniej "nieźle". Prokuratura wyraźnie staje się strażnikiem oficjalnych kłamstw rządowej propagandy. Przypadki TVN, Newsweeka, groźby kierowane w stronę dziennikarzy piszących o aferze KNF. Towarzysz Jagoda (przepraszam, chodziło mi oczywiście o tow. Ziobro, zmyliły mnie zawsze rumiane jagody Najwyższego Prokuratora) niestrudzenie dba, by nawet najbłahsze podejrzenie dotyczący polityka opozycji doczekało się wszczęcia postępowania i nie zostało umorzone przed najbliższymi wyborami.

  Rdzeń tego problemu stanowi, jak sądzę, fakt, że do władzy doszli ludzie w typie opisywanym przez Pana w dzisiejszym felietonie: narodowa patologia. Zakłamanie, obłuda, skrajny narcyzm, głód uznania nieistniejących zasług w samodzielnie wymyślonych życiorysach. Prawda jest wrogiem tych ludzi; sterowany politycznie prokurator i sąd, to ich naturalni przyjaciele.
 • 2018-12-04 13:21 | marilla

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  P. Pasierbiewicz to anatomiczna sensacja, potrafi jednoczesnie krzyczec "Walesa" i "Solidarnosc". Intelektualnie tez wyjatek, walczyl z komuna, ba ja teraz wprowadzac. Dwubiegunowosc polityczna, Morbus propisalis.
 • 2018-12-04 13:43 | Manifest

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  Rzecz w tym, że ta propaganda sukcesu późnego Gomułki Gierka miała sen. A dziś sensy nie ma żadnego.
 • 2018-12-04 15:30 | Slawczan

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  Panie Profesorze ja z prawdziwą lubością przeczytałem dokonane przez Pana wyimki z patriotycznej prasy i blogosfery. Chylę czoła przed Pana poświęceniem bo ja nie mam w sobie dość duchowej mocy by ową twórczość nie tylko poznać ale i przetrawić, co by dokonać jej ekstrakcji (i zapewne...estetyzacji) i uczynić zaczynem czegoś własnego.
  Co ważniejsze ta twórczość (patriotów rzecz jasna - nie Pana) jest niezmiernie owocnym zaczynem gdyż na jej bazie niezwykle łatwo, no poza przebrnięciem przez materiał źródłowy, jest stworzyć co się chce: manifest bądź antymanifest, psychodramę jak i groteskę, poważną analizę psychiatryczną jak i tekst kabaretowy. Można ulepić postacie rycerzy spod kresowej stanicy jak i oprychów przy których Adam Michnik czy Zygfryd de Loewe to po prostu święte Franciszki.
  Jednym słowem miejsce gdzie Pan czerpie swoje inspiracje jest niezmiernie obfite i różnorodne. Szkoda tylko, że przedstawiciele totalnej opozycji, Stanów Zjednoczonych, Izraela, UE, San Escobar, ONZ jak i nieSuweren czyli jakie 62% społeczeństwa (tego przypadkowego) nie chcą nic a nic zaczerpnąć z tej krynicy...Boć ciężko spełnić najwyższe standardy moralne...
 • 2018-12-04 22:52 | wolenski

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  "A czemu jest bliska hucpa antyrządowej propagandy uprawianej od trzech lat na portalu i łamach POLITYKI?
  Choćby panowie Passent, Władyka i Woleński - jak wiadomo powszechnie, od wielu dekad niezwykle ofiarni i bezkompromisowi bojownicy o wolność, demokrację oraz niezależne i uczciwe media - powinni to doskonale wiedzieć.
  Nie ma to jak hipokryzja i zakłamanie".
  * Ostatnie zdanie jest o grzeryszu, Nie ma to jak wykładnia autentyczna.
  JW
 • 2018-12-04 23:52 | Martin L

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  marilla
  Co w tym dziwnego? Wielu walczyło z komuną tak jak przedtem z hitleryzmem. Jak np. gen. Anders, Mikołajczyk, Sikorski a także Gomułka i Cyrankiewicz ten ostatni pełnił funkcję zastępcy Delegata Rządu na Kraj a więc wysoką funkcję w Polsce Podziemnej i to z ramienia rządu na uchodźstwie w Londynie. I co z tego nikt dzisiaj nie stawia pomników Gomułce za to że walczył z Hitlerem. Ciekawe dlaczego?
  Zastanawiające się ze ci co walczyli z komuną nie zachowują się dzisiaj jak Gomułka . Weszli niejako w jego buty Wprowadzają nowy ustrój dyktatorski jak Gomułka, wtedy to nazywało się demokracja ludową a teraz?
  Taki np. Gwiazda szydzi publicznie z obrońców konstytucji. W takim przypadku zapada pytanie o co tak naprawdę walczył? Byłem przekonany że o to. Nie była to wolność, demokracja poszanowanie praw obywatelskich, wolności słowa i mediów tak co? Gwiazda okazał się że nie jest nawet Gomułką ale jego skarłowaciałą wersją. Przypominam Gomułka też angażował się w walce z okupantem hitlerowskim a w tej jego walce nie było miejsca na prawa i wolności obywatelskie.
 • 2018-12-05 01:43 | Martin L

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  Zastanawiające jest jedna rzecz jak ci "prawi i sprawiedliwy" wszyscy opluwając Wałęsę w imię i czego,żeby wcinać największą miernotę XX wieku nazywaną L Kaczyńskim na Wawel. wbrew woli większości, podstępem i przemocą. Owszem pełnił wysoką funkcję jak wiele miernot w historii Polski ale nic tak naprawdę nie zrobił dla Polski I Polaków. Obok pomnika Piłsudskiego jednego najwybitniejszych Polaków XX wieku staje pomnik dla przeciwwagi największej miernoty w historii Polski nazywanej "patetycznie" L. Kaczyńskim.

  Bez opluwania lepszych od siebie nigdy nie zaistniała by takie "cuś" jak L Kaczyński który nie wiadomo do końca dlaczego uparł się lądować na brzozie i spowodował nieumyślna katastrofę i śmieć ofiar.
 • 2018-12-05 03:47 | woytek

  Re:Perełki z internetu.

  Dramatem / nie tylko polskim / jest brak równowagi . Media głównego ścieku broniące globalizmu to "bomby wodorowe'' w porównaniu do "samopałów" w jakich mogą się wypowiadać ludzie uczciwi, których wykorzystano do robienia "rewolucji", a teraz mogą się użalać w mediach "regionalnych" , których nikt nie czyta z wyjątkiem "profesjonalistów", którzy się potem znęcają się nad ofiarami transformacji w mediach finansowanych przez korporacje. Globalizm jest systemem groźniejszym od PRL-owskiej odmiany quasi socjalizmu, o czym już się przekonali naiwni "rewolucjoniści".
 • 2018-12-05 14:35 | azur

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  Jestem wolnym człowiekiem, obojętne czy to się komuś podoba, czy nie.
 • 2018-12-07 14:24 | Slawczan

  Re:Perełki z internetu. Prawica o Mosbacher, Wałęsie i TVN

  @2018-12-05 01:43 | Martin L
  Z tymi pomnikami to sprawa jest prosta: czy to jest pomnik? Lecha Kaczyńskiego. KACZYŃSKIEGO!!!. Czy za 100lat bedzie ktoś wnikał, który to KACZYŃSKI tam stoi? Człowiek, którego marzeniem jest ,,być emerytowanym zbawcą narodu" chyba zasługuje na upamiętnienie?