Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dania chce wysyłać imigrantów na wyspę

(5)
Bałtycka wysepka Lindholm była miejscem izolacji chorych zwierząt, teraz ma być miejscem izolacji ludzi. Ale nie więzieniem, jak podkreślają duńskie władze. Czyżby?
 • 2018-12-09 11:58 | turpin

  wyspiarze

  Za wielu tam nie wyślą - to bardzo mała wyspa. A i do reszty Danii stamtąd niezbyt daleko, choć zdaje się imigranci pochodzą głównie ze społeczeństw niepływających.
 • 2018-12-09 13:27 | xpawelek

  Re:Dania chce wysyłać imigrantów na wyspę

  Ja jestem tym ktoremu Pan zakazal pisac o Koranie i muzulamanch! Ciekawy wypadek dziennikarza ktory pisze o czams czego nawet pobieznie nie zna ! Tylko mozliwe w ksistwie warszafskim i stosujac cenzure , czyi oglupianie niezorientowanych czytelnikow!
 • 2018-12-09 18:07 | zbigniew

  Re:Dania chce wysyłać imigrantów na wyspę

  Panie Redaktorze, zakladam ze w drugim zdaniu artykulu jest blad ..."Rząd zamierza wysłać na wyspę osoby, które nie są w Danii mile widziane i nie mogą liczyć na azyl, a zarazem z powodów proceduralnych mogą być deportowane do krajów, skąd przybyły."... bo powinno byc ze NIE moga byc deportowane z powodow proceduralnych (bo groza im tortury, smierc lub przesladowania itp.) Ale kluczowe jest, dlaczego te osoby sa niepozadane. Sa to czesto przestepcy, ktorych jednak z powodow humanitarnych nie mozna odeslac do kraju z ktorego przybyli (vide powyzej) albo gdzie ze wzgledu na brak dokumentow ktore wlasnie z tego powodu zniszczyli nie ma dokad wyslac. I co Pana Redaktora zdaniem nalezy z takimi ludzmi zrobic? Najwyzszym obowiazkiem wladz danego kraju jest zapewnienie wlasnym obywatelom bezpieczenstwa. Czyli co zrobic jak pojawiaja sie osoby, ktore temu bezpieczenstwu zagrazaja? Wlasnego obywatela mozna za popelnienie przestepstwa osadzic i odosobnic, ale dlaczego przestepca, ktory nie jest obywatelem ma byc utrzymywany przez podatnika przez dlugie lata, w warunkach o ktorych w wiezieniu w kraju pochodzenia nawet nie moglby marzyc? Tak wiec ten pomysl wladz dunskich z wyspa jako przejsciowym miejscem pobytu dla osob, ktore dla dunskiego spoleczenstwa stanowia zagrozenie a ze wzgledow humanitarnych nie mozna ich odeslac do kraju z ktorego przybyli jawi mi sie jako dobre rozwiazanie.
 • 2018-12-11 08:30 | zly

  Re:Dania chce wysyłać imigrantów na wyspę

  Na miejscu Duńczyków zsyłałbym ich na Grenlandię,Lindholm to wciąż za blisko..
 • 2018-12-12 13:56 | zbigniew

  Re:Dania chce wysyłać imigrantów na wyspę

  @zly: moze nie lubisz Innuitow i innych ludzi zamieszkujacych Grenlandie. Moj znajomy bral w tym roku udzial w rejsie jachtowym, od Islandii poprzez Grenlandie az do nieudanej proby Przejscia Polnocno-Zachodniego (zamarzlo). Ale na Grenlandii zawijali do wielu portow i doswiadczyli ogromnej goscinnosci "tubylcow". Wiec nie glosuj za wyslaniem tym dobrym ludziom takich osobnikow, w duzej mierze przestepcow lub ekstremistow za nic majacych wartosci demokratyczne. W koncu glownie takim ludziom odmawia sie prawa do azylu a do tego nie zezwala sie na temporalny pobyt w danym kraju.

  Osobiscie jestem wielkim zwolennikiem integracji imigrantow. Sam w koncu 33 lata temu przybylem do kraju ktory dal mi szanse zintegrowania sie, choc zawsze wszyscy wiedzieli ze jestem Polakiem. Dostalem na starcie pewna pomoc, ktora przez ponad 30 lat pracy wielokrotnie splacilem. Ale... systemy demokratyczne maja pewne slabosci, sa czesciowo bezbronne w obliczu ludzi, ktorzy wartosci demokratyczne maja za nic. Bo sledzenie osob, ktore moga potencjalnie popelnic przestepstwa, jest ograniczone scislymi zasadami. Czy do pogodzenia z poczuciem sprawiedliwosci przecietnego Kowalskiego albo Muellera jest wyrok niezaleznego sadu niemieckiego, ze czlowiek uwazany za body guarda Ossamy Bin Ladena, ktory zostal deportowany do Syrii, powinien byc sprowadzony spowrotem do Niemiec, bo w Syrii grozi mu, ze jego prawa czlowieka nie beda respektowane i jego proces moze byc nieobiektywny? Gdyby w Niemczech zostal ujety niejaki Amri (Tunezyjczyk), ktory zamordowal najpierw polskiego kierowce ciezarowki a potem ta ciezarowka zabil wiele osob na jarmarku bozonarodzeniowym w Berlinie, to zostalby osadzony, dostal moze 20 lat pozbawienia wolnosci i po odsiedzeniu 2/3 kary we wzglednie luksusowych (w porownaniu do tunezyjskiego wiezienia) warunkach na koszt niemieckiego podatnika zwolniony i jeszcze mialby najprawdopodobniej prawo pozostania w Niemczech. Na szczescie(!) Amri zostal zastrzelony przez bodaj holenderska(?) policje.

  Nalezy miec tylko nadzieje ze biedne chore zwierzeta na tej wyspie beda mialy zapewnione bezpieczenstwo.