Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

(11)
Po raz kolejny organy ścigania nadużyły władzy wobec opozycyjnego, niezależnego medium, nękając dziennikarzy i przeprowadzając niezgodną z prawem rewizję.
 • 2018-12-09 16:01 | woytek

  Tych prowokatorów to powinien odwiedzić psychiatra w towarzystwie policji

  Rafał Suszek i Michał Wojcieszczuk, wtargnęło na scenę podczas występu Chóru Aleksandrowa (Zespołu Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej) z transparentami: „Kremlowski raszyzm won za Don” i „Chwała Ukraińcom walczącym za wolność waszą i naszą”.
  Trzeba być tęgim kretynem , aby nazywać tych panów dziennikarzami.
 • 2018-12-09 19:14 | Prawnik 21

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  Przywoływanie w tym kontekście działania prokuratury w 2014 r. w redakcji "Wprost" nie jest właściwe. Oprócz tego, że można zarzucić tym działaniom nieskuteczność, trzeba przypomnieć, iż zaskarżono je do Sądu (przez redakcję "Wprost"), zaś sąd uznał działania prokuratury za uzasadnione i zgodne z prawem. Odsyłam do uzasadnienia postanowienia Sądu Rejonowego, które - przy pewnej dozie wnikliwości - można znaleźć w internecie. Pomijając dość dziwne działania wówczas Pana Red. Latkowskiego, czy nie jest ciekawe, że obecnie ta sprawa jest wskazywana przez Pana Prezesa PiS jako przykład nadużyć rządów PO-PSL? A przecież było to działanie prokuratury kierowanej przez Pana Andrzeja Seremeta, powołanego na tę funkcję przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i podobno niezależnej... Więcej refleksji. Nie każde działanie dziennikarzy jest z definicji wspaniałe i zgodne z prawem. Przypomnieć trzeba tych, co zamykali się w klatce przed Sejmem - a co tak naprawdę się w tej sprawie stało ? Odsyłam do orzeczenia Sądu Najwyższego.... Oczywiście trzeba pilnować wolności mediów jak źrenicy oka, ale to też nie jest władza ("czwarta") nie podlegająca krytyce i zawsze mająca rację. Pozdrowienia
 • 2018-12-09 22:07 | Maciej2

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  @2018-12-09 16:01 | woytek

  Zaczynasz manipulować równie topornie, jak Rossi. Suszek i Wojcieszczuk, to nie dziennikarze. Policja wtargnęła do mieszkań dziennikarzy, którzy nagrywali akcję Suszka i Wojcieszczuka.
 • 2018-12-09 22:19 | gramin

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  @ woytek
  Parafrazując twoje stwierdzenie: "trzeba być tęgim kretynem", aby nie zrozumieć dość jasno napisanego tekstu i obrażać bezpodstawnie ludzi.
  W tekście wyraźnie jest przecież napisane, że to nie dziennikarze OKO.press wtargnęli na scenę z transparentami. Oni jedynie uwiecznili na nagraniu całe to zdarzenie, no a reżimowa policja zamiast ich grzecznie o to nagranie poprosić przychodzi niezapowiedzianie do domu z nakazem rewizji. No i zapewne fakt, że OKO.press jest krytyczny wobec działań obecnej bolszewickiej władzy nie ma tu zapewne żadnego znaczenia.
 • 2018-12-09 22:50 | suwer

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  Być może służby zadziałały z przesadną gorliwością, natomiast uważam, że zachowanie tych panów nie miało nic wspólnego ani z dziennikarstwem, ani z elementarnym dobrym wychowaniem. Wstyd mi za nich. A może zrobiliby to samo np. podczas występów Baletu Moskiewskiego? Rosjanie, przepraszam Was. Pani Siedleckiej natomiast doradzam zachowanie większego dystansu i namysłu wobec spraw, o których pisze.
 • 2018-12-09 23:32 | Paramira

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  Szanowna Pani Ewo, byłoby świetnie gdyby chociaż Pani była rzetelnym dziennikarzem. A widzę że poziom taki jak dziennikarzy Oko Press. Pan, który wtargnął na scenę nie przewrócił flagi, tylko ją wyrwał ze stojaka i rzucił na scenę. Wszystko jest na monitoringu. Ze swojego materiału dziennikarze z oko Press to wykasowali. Mam nadzieję że zostaną postawione zarzuty znieważenia flagi. Świadkami byli widzowie.prosze poczytać komentarze na oko Press to może Pani będzie bardziej rzetelne pisała artykuły.
 • 2018-12-09 23:46 | Paramira

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  Jeszcze jedno chciałam dodać. To nie była praca dziennikarska tylko wspólnie przygotowana prowokacja. Czy tak teraz pracują dziennikarze? Żałosne. Prymitywne.
 • 2018-12-10 09:28 | TW vel OŹI

  https://www.polityka.pl/forum/user,10011875,woytek.thread

  Szanowny Panie woytek!
  Gwoli ścisłości, pragnę (albo, jak to w standardach mowy konsekwentnie wprowadzanych przez miłościwie nam panujących, z wielkim poparciem merytorycznym ojca narodu, „pragnem”) zauważyć, że panowie wymienieni w artykule, których Pan zdaje się posądza o to, że są dziennikarzami, są opisywani jako „aktywiści” (co pewnie w uszach Pana brzmi jak „bojówkarze NSDAP”). Dziennikarze wspomniani w w/w artykule, którzy zostali zaszczyceni „duszpasterską” wizytą smutnych panów, raczej relacjonowali wspomniany incydent aniżeli brali w nim udział. Wprawdzie jako dziennikarze OKO press, to pewnie nawet w najśmielszych przypuszczeniach nie zbliżają się od dołu skali podłości do określenia „bojówkarze NSDAP”, to jednak jak wywnioskowałem z treści (wprawdzie tylko po pobieżnym z nią się zapoznaniu, a nie tak jak Pan po wnikliwym tudzież dogłębnym przestudiowaniu) nie byli osobami hasającymi po scenie.
  Oczywiście moje uwagi mogą być błędne, ale wyrażają one mój pogląd na w/w artykuł i wydarzenia w nim przedstawione.
  W wyrazami szacunku,
 • 2018-12-10 23:43 | nela

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  Obejrzałam film dokumentujący całe wydarzenie. To była niewątpliwie przygotowana ustawka. Dwaj panowie z transparentami a tuż za nimi, dosłownie o krok biegł kamerzysta i filmował całość wydarzenia. Wyglądali na dobrze zgrany zespół. Mam więc pytanie; czy panowie kamerzyści mieli akredytacje i pozwolenie na filmowanie występu chóru? Z tego, co mi wiadomo podczas występu nie wolno robić zdjęć i nagrywać. Telefony komórkowe mają być wyłączone. Więc skąd kamera tuż za plecami tych demonstrantów? Czy organizator był poinformowany o takim projekcie? Nie jestem prawnikiem, więc nie będę się wypowiadać, ale chciałabym wiedzieć, jakie uprawnienia mieli zarówno demonstranci z banerami, jak i ci dziwni reporterzy. I czy tym razem to policjanci działają zgodnie z prawem, zabezpieczając dowody prawdopodobnego przestępstwa.
 • 2018-12-11 11:25 | Maciej2

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  @nela

  Robisz sobie jaja, czy jak? To była polityczna demonstracja przeciwko Rosji, więc ani pozwolenie od organizatorów, ani zgoda właściwego organu Federacji Rosyjskiej nie wchodziły, niestety, w rachubę :)
 • 2018-12-14 23:23 | nela

  Re:Policja przeszukała mieszkania dziennikarzy OKO.press i zabrała materiały dziennikarskie

  Nie, nie robię sobie żartów. Ja się zastanawiam, czy przypadkiem ta polityczna demonstracja nie była zorganizowana na koszt organizatora imprezy, który był odpowiedzialny za odpowiednie zabezpieczenie imprezy, a tego się dowiemy, kiedy prawnik występującego zespołu wystąpi z odpowiednim pozwem.... No - chyba, żeby nie wystąpił, ale obawiam się, że jednak wystąpi. Koszty tej demonstracji mogą być dla organizatora dotkliwe i on z kolei będzie się domagał ich zwrotu od tych dzielnych operatorów kamery i mikrofonu. Nie jestem prawnikiem, więc tylko tak sobie dywaguje. Oby moje obawy okazały się na wyrost.