Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kuriozalne wytyczne pozwalają znęcać się nad karpiami

(6)
Polacy słyszą już niemy krzyk karpi torturowanych przed każdą wigilią: aż 86 proc. ankietowanych jest za zakazem transportu i sprzedaży żywych ryb bez wody. Za świadomością społeczeństwa nie nadążają urzędnicy.
 • 2018-12-17 13:07 | observer

  ???

  <i> Główny Lekarz Weterynarii w „wytycznych w sprawie postępowania z żywymi rybami będącymi przedmiotem sprzedaży detalicznej”, dopuszczających transport bez wody „w opakowaniach pozwalających karpiom na wykorzystanie naturalnej wymiany gazowej przez powierzchnię skóry”. </i>
  Karpie oddychają "przez skórę"?
 • 2018-12-17 13:34 | z daleka

  kuriozalne wytyczne pozwalaja znecac sie nad karpiami

  Ten niby chrzescijanski kraj, ktory swietuje nadejscie Jezusa Chrystusa setkami zabitych bestialsko zwierzat by celebrowac to barbarzynskie swieto znajduje sie w czolowce Europy jesli chodzi o przywolenie na okrucienstwo, niedawno lekarz wterynarii w Pienkach Borowych w Podlaskiem roztrzskal 3 szczeniakom glowy a mysliwy za jego nawowa zastrzelil ich matke - taki los spotkal bezpanska suke, ktora z maymi pojawila sie w jednymz gospodarstw! Nadzieja matka glupich, czlowiek, ktory to zglosil do urzedu gimy myslal, ze ow urzad zaopiekuje sie ta bezradna suka z malymi. urzad zas przyslal oprawcow, weterynarza-mysliwego, ktory z drugim kolega- mysliwym szybciutko zrobili "porzadek" z bezpanskim psem. Specjalnosc naszego narodu to okrucienstwo wobec zwierzat, 2 miejsce w Europie i 3 na swiecie jesli chodzi o ilosc zbijanych zwierzat na futra, jedna z najwiekszych ubojni w Europie, polski etos kawalerii -targi konskie, gdzie konie esportuje sie do rzezni we Wloszech, ba, byl nawet pomysl by wysylac polskie konie do japonskich rzezni, setki ferm zwierzat futerkowych o polskiej specjalnosci czyli uboju rytualnym dla muzulmanow i zydow w ktorym zaczelismy sie prawdziwie specjalisowac nie ma co wspominac, podobnie o losie zwierzat gospodarskich, czy psow przykutych w zimie do bud oraz oraz prawdziwym pokazie chrzescijanskiego milosierdzia- w okresie przed swiatecznym, karpii meczonych, zanim sie je zabije na wszystkie mozliwe sposoby. Empatii w tym narodzie, ktory nieustannie przypomina swiatu ile wycierpial podczas ostatniej wojnywobec swych braci mniejszyc jest jak na lekarstwo.
 • 2018-12-17 15:50 | Nacik1

  Re:Kuriozalne wytyczne pozwalają znęcać się nad karpiami

  Od lat naprawdę wielu wśród mojej rodziny i znajomych prowadziłam, jak się ostatnio okazało, wygraną walkę o zapobieganie wielokrotnej, męczeńskiej półśmierci tego biednego stworzenia. Kilkukrotnie podduszone po wyłowieniu, transporcie, przechowywaniu w sklepie i przewiezieniu do domu żywe ryby są potem pozbawiane życia młotkami, tłuczkami do mięsa i innymi akcesoriami i ja się pytam LUDZIE, PO CO????? PO CO TAK KURCZOWO TRZYMAĆ SIĘ TEJ NIELUDZKIEJ I KURIOZALNIE IDIOTYCZNEJ TRADYCJI????
  Moi bliscy już tego nie robią. "Atakuję" też w sklepach osoby kupujące żywe ryby - w sensie rozmawiam z nimi, starając się uzmysłowić im cierpienie tego stworzenia. Nie ma żadnej racjonalnej przesłanki do takich zachowań. Skąd w wielu ludziach bierze się przekonanie, że ryba nic nie czuje??? Nie przysparzajmy żywym istotom cierpień, z czystej ludzkiej przyzwoitości chociażby. Pomyślmy, że nas ktoś podtapia w wannie i jak już prawie wyzioniemy ducha, wyciąga, i znowu zanurza, i wyciąga i jeszcze raz i jeszcze i jeszcze, a na końcu zabija nas młotkiem. Ludzie!
 • 2018-12-18 02:47 | schwarzerpeter

  Nonsens sprzedawania zywych ryb

  NONSENS datujacy sie z prehistorii, kiedy ani w sklepach, ani w domach nie bylo lodowek!
 • 2018-12-18 20:14 | Prowincjusz

  Re:Kuriozalne wytyczne pozwalają znęcać się nad karpiami

  @z daleka.

  Popierając protesty przeciw okrutnemu i bezsensownemu traktowaniu karpi ( ciekawe jak zareagowała by klientela gdyby sprzedawać żywe kurczaki do samodzielnego sprawienia ), muszę panu kolejny raz wytknąć hipokryzję.

  Likwidacja wałęsających się psów i kotów służy interesowi dzikich zwierząt będących ich ofiarami. Ja wiem, że brzmi to okrutnie, ale te zwierzęta zamiast wegetować miesiącami w schronisku będącym odpowiednikiem obozu koncentracyjnego szybko zostały zabite. Jest taka scena w Myszach i ludziach, gdzie dochodzi do zabicia starego chorego psa, starszego człowieka. Ma on potem żal do Georga, mówi mu, że to on powinien to zrobić, bo w domyśle zwierzak by mniej się bał, bo mu ufał. Ma to ciąg dalszy, ale pomińmy to. Śmierć jeśli zadana jest szybko, bezboleśnie nie musi być czynem okrutnym, jednoznacznie złym.

  Futerkowe i konie są trzymane dla bogatych konsumentów głównie w krajach bogatego zachodu i tam należy zgłaszać oburzenie.
  Paniom ubranym w norki i smakoszom koniny z emerytowanych, czy kalekich koni.

  Te miłe zwierzaki znajdują obrońców. Znacznie gorzej traktowane gryzonie ich nie mają.

  Ubój rytualny, to z pewnością zbędna procedura pochodząca z dawnych czasów gdy miała uzasadnienie, głównie sanitarne.
  Ale dla zabijanych zwierząt ma takie samo znaczenie jak dla skazanych na śmierć forma jej wykonania, ścięcie głowy, powieszenie, krzesło elektryczne, komora gazowa czy zastrzyk. Ich humanitaryzm jest pozorny, końcowym efektem jest martwy człowiek.
  A w rzeźni martwe zwierze.
 • 2018-12-20 20:43 | turpin

  Re:Kuriozalne wytyczne pozwalają znęcać się nad karpiami

  Akurat to 'głodzenie' (jak nie cierpię Gesslerowej, i sam bym ją przegłodzić kazał) jest od czapy.
  Ano dlatego, że karp zimą nie żre.
  Siedzi, w mule zagrzebany i wiosny czeka.

  Gesslerowa coś-tam przeczytała w jakimś 'Bluszczu' czy 'Świerszczyku', pomyliły się jej pory roku (ni nie głodziło się karpia wyciągniętego ze stawu w środku lata) i kompulsywne chlapnęła, jak to ona.

  Zaś Pani Redaktor kontr-kompulsywnie musiała odchlapnąć.

  O głodzenie zatem się nie martwcie. Skandalem jest oczywiście trzymanie ryb bez wody i tłuczenie młotkiem po łbie, przez Ojca rodziny (wystarczy jedno cięcie ostrym nożem). Przy tej okazji może warto dodać, że to wyjątkowo paskudna ryba. Przyjaciel mojego dziadka zadławił się karpią ością w ostatnią wojenną Wigilię. Wcześniej obaj sierżanci przeszli Kampanię Wrześniową, dali dyla z internowania na Węgrzech, dostali po raz wtóry łupnia we Francji, wylądowali w Normandii, przeżyli pomyłkowe amerykańskie bombardowanie (głowa trzeciego przyjaciela wtoczyła się wolno pod half-tracka), walczyli pod Falaise, przebrenęli przez flandryjskie błota.

  No i trafił się karp.