Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Został pobity, bo mówił po turecku. Rasisto, znajdziemy cię!

(8)
Trudno o większą „szkodliwość społeczną czynu” niż pobicie na tle rasistowskim. Niestety, w Polsce takich spraw jest coraz więcej, a reakcje policji i prokuratur są dalekie od zadowalających.
 • 2018-12-17 14:24 | devin

  tolerancja

  Właśnie zmarł Polak raniony przez muzułmanina, rodzino tego muzułmanina, znajdziemy Was!, odszkodowanie sie nalezy, w koncu kapitalizm jest,
 • 2018-12-17 15:35 | Mauro Rossi

  Został pobity przez kibiców

  Autor: "podpici kibice Legii zaatakowali dwóch młodych ludzi rozmawiających ze sobą po turecku. Pośród wulgarnych wyzwisk jeden z nich Efe Türkel został brutalnie uderzony".

  Pewne byli to kibice Galatasaray Istanbul (a dodatkowo mogli być przecież antysemitami). W Turcji ci dwaj poszkodowani w Warszawie dżentelmeni równie dobrze mogliby pobić kibiców Legii. W Izraelu miejscowi kibice tenisa kilka lat temu zwyzywali Agnieszkę Radwańską od "katolickich suk". Tak, kibice tenisa. Ciekawe, czy z krykietem i golfem byłoby tam lepiej?
 • 2018-12-17 17:47 | Jacek, NH

  Re:Został pobity, bo mówił po turecku. Rasisto, znajdziemy cię!

  Za agresję o podłożu ksenofobicznym uznała prokuratura na południu Włoch pobicie polskiej barmanki, która poprosiła trzy osoby, by paliły papierosy w miejscu do tego przeznaczonym. W poniedziałek prokuratura w Santa Maria Capua Vetere zakończyła śledztwo
 • 2018-12-17 18:45 | Slawomirski

  Re:Został pobity, bo mówił po turecku. Rasisto, znajdziemy cię!

  "Bicie Żydów było wówczas w Warszawie na porządku dziennym"

  To zdanie nie jest prawdziwe.
 • 2018-12-17 20:28 | zxcvb

  No i czemu!

  Zawsze musi Pan temat wyczerpać do cna, a potem pewnie liczy na jakieś komentarze.
 • 2018-12-17 22:16 | zamel1981

  Rasizm to pokłosie naszej katastrofalnej edukacji

  Prawda, ze ten rząd wyzwolił w zwykłych Polakach ducha agresywnej ksenofobii, ale trzeba mieć na uwadze, że gdyby istniała solidna edukacja i jakaś obywatelska poprawność (kiedyś nazywana "przyzwoitością") pewnych rzeczy nie wypadałoby mówić bez ryzyka wyjścia na skończonego idiotę. Ba, ludzie byliby utwierdzeni, że pewne myśli i zachowaniasą niedopuszczalne i należy je bez wchodzenia w dyskusję tępić jako opinie, które są poza wszelką dyskusją. Niesteyt, znaleźliśmy się w punkcie zwrotnym - skrajne poglądy zyskały akceptację i aprobatę większości, dla której "przyzwoitośc" i oburzenie na pewne ekstremalne opinie i niedopuszczalne zachowania stały się ekstrewagancją. To nie nienawidzący narażeni są na ostracyzm (sic!), ale ci co wskazują nienawistnikom plugawość ich poglądów. Tak to upadły nasze normy cywilizacyjne, gdy polityczni liderzy pielgrzymowali do pospolitego bandyty nazywanego "prawdziwym patriotą" (ksywa "Staruch"), aby zyskać poparcie mikroskopijnego elektoraciku ze stadionów i blokowych siłowni. Wtedy dla części społeczeństwa było to śmieszne zagranie i kompromitujący gest wyciągania ręki do wykluczonych wyborców, który pociągnął za sobą nieprzewidziane skutki. Jednym z nich jest całkiem pospolite ruszenie bandytów wymierzających w poczuciu patriotycznego obowiązku sprawiedliwość poprzez upokarzanie cudzoziemców. Przy okazji dostaje się już i Polakowi o imieniu Efe, bo narodowa motłoch nie zna niuansów życia i wali na oślep zgodnie ze kibolskim instynktem.
 • 2018-12-18 05:41 | kenzo_bojownik

  Re:Został pobity, bo mówił po turecku. Rasisto, znajdziemy cię!

  oj...pojdzie do wiezienia a tam spotka podobnych do siebie...czym skorupka za mlodu itd....pewnych rzeczy juz nie mozna zmienic. Nie mozna zmienic pogladow osoby ktora wyszla ze srodowiska ksenofobicznego. Kiedys takim wrogiem byl Zyd, dzis jest osoba o innym odcieniu skory, kazdy mowiacy innym jezykiem niz polski lub, czego raz bylam swiadkiem, ktos mowiacy daleko lepsza polszczyzna niz agresor. Wychodzi z nas upior ktory zawsze byl pod skora, lepiej czy gorzej schowany. Zaden sedzia tego nie zmieni.
 • 2018-12-21 02:10 | asfaltowicz

  Re:Został pobity, bo mówił po turecku. Rasisto, znajdziemy cię!

  Rasisto znajdziemy cię i przykładnie ukarzemy - dostaniesz dwa tygodnie więzienia w zawieszeniu na pół roku i karę w wysokości 35 złotych