Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

(9)
Sowite płace w instytucjach UE to od lat jeden z ulubionych tematów eurosceptyków. Niemiecki tabloid „Bild” zwrócił uwagę na najnowszą podwyżkę dla Donalda Tuska i Jeana-Claude’a Junckera. Skandal?
 • 2018-12-18 21:44 | xpawelek

  Pilkarze?

  Aha , pilkarze moga lepiej zarabiac ,co?OK-tego ile nie napiszecie , bo co, za malo, za duzo, im sie nalezy , Tuskowi nie bo Polak i do tego nie Zyd, ??Co tu jest grane?
 • 2018-12-19 06:55 | rokahado

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  Nareszcie podjęto tutaj ten temat. I co się stanie? Nic się nie stanie.... Ogromne kwoty w czasie pracy, jak i po niej oraz na emeryturze nadal będą dostępne zaledwie dla polityków, którzy są potrzebni, ale nie za taką cenę! Czym się zasłużył jakikolwiek urzędnik brukselski (polityk) - niski czy wysoki - by otrzymywać znacznie ponadprzeciętne apanaże? Czym on się różni ode mnie harującego od trzydziestu lat na dwóch etatach w państwowym zakładzie i wolnym zawodzie? Jest euroentuzjastą, lecz tak wielką nierówność trudno mi znieść.
 • 2018-12-19 11:10 | xpawelek

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  A co z tymi pilkakrzami, spiewakami/wyjce na stadionach/ itp?
 • 2018-12-19 11:30 | marcec

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  nie czepiajcie sie zarobków. ile zależy od pana pracy a ile od pana Tuska. zarobki są zwykle miarą odpowiedzialności.
 • 2018-12-19 12:15 | wppw

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  Naprawde uwazasz ze to sa ogromne kwoty??
 • 2018-12-19 13:30 | Ryś64

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  A ILE ZARABIAJĄ DZIECI SYNOWIE i CÓRKI PIS - owskich DYGNITARZY ??? W BREW WOLI SUWERENA ! ?

 • 2018-12-19 18:02 | mały fizyk

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  Temat "Jaka jest sprawiedliwa zaplata" jest stary jak swiat i dotyczy tylko na marginesie urzednikow UE. Temat jest dosyc nudny, bo jak swiat stary nie ma dobrego rozwiazania. No i wiadomo, ze samo skarzenie sie NIE jest rozwiazaniem :-(
 • 2018-12-21 11:33 | olsen

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  Kilka lat temu byłem zainteresowany tym tematem i podłubałem co nieco - więc jak któś będzie chciał to mogą podorzucać linki do dokumentów (głownie EN).
  Głównym powodem wyższych płac w Unii (i innych organizacjach międzynarodowych) jest zachęta by dobrze opłacany u siebie w kraju specjalista, zdecydował się porzucić swoją pracę i przeprowadzić do obcego kraju, często z rodziną. Sprawdza to się w biedniejszych krajach, lub tam gdzie jest spore bezrobocie (wschód i południe Europy) ale dla Niemca czy Skandynawa to średnia atrakcja. Już znalezienie pracy dla żony jest wyzwaniem, szczególnie że "dobre stanowisko" w Belgii (poza firmami i organizacjami międzynarodowymi) - wymaga znajomości francuskiego ORAZ holenderskiego.
  Najlepiej było to widać w Anglii, gdzie prawie urządzali łapanki na chętnych. Jak Anglik znał bardzo dobrze język obcy i radził sobie z egzaminami do UE to w City byli mu w stanie zaoferować tyle samo lub więcej - bez wyjazdu z UK. Bodajże w 2011, David Cameron rozmawiał o tym by dla anglików obniżyć wymogi egzminacyjne - w szczególności znajomość drugiego języka.
  Na wysokie stanowiska chętni zawsze się znajdą (patrz polski "ekspert" w Banku Swiatowym), na średnie i niskie już mniej. Parę lat temu okazało się, że sekretarka w Luksemburgu, opłacana wg. unijnej siatki płac otrzymywała mniej niż lokalna płaca minimalna. W Niemczech znacznie lepiej zarabia urzędnik czasowo oddelegowany do UE niż Niemiec pracujący tam na stałe itd itp.
  A jak to rozwiązać? Nie ma dobrych rozwiązań. Jak napisano w artykule teraz daje się więcej pracy dla ludzi na kontraktach czasowych. Ale to oznacza że praca jest dla Belgów lub mieszkających w Belgii, ponieważ przeprowadzać się dla krótkich kontraktów nie każdemu się chce i opłaca. Do tego kraje UE nie mając "swoich" wenątrz systemu, tracą częsciowo wgląd i wpływ na to co UE przygotowuje. Ograniczyć Unie - wszyscy za, ale już nigdy nie będzie zgody z czego ciąć.
  Najlepiej byłoby wyjść z Unii, i rzad by nie kradł i ludzie byliby ucziwi i wolny handel by kwitł (pamiętacie Grabka i jego żelatynę ? :) ) . Anglicy będą teraz testować, może im się uda.

  Pozdrowienia
 • 2019-01-12 16:22 | Proton

  Re:Ile zarabia Donald Tusk i dlaczego tak dużo?

  Kochani, to juz dawno nie jest socjalizm i taka dyskusja na temat zarobkow jest nie na miejscu. Uczciwy pracownik na wysokim stanowisku ma prawo zarabiać godne pieniadze. Kropka.