Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grzechy Kościoła

(4)
Po filmie „Kler” nawet niektórzy księża odczuli potrzebę rachunku sumienia. A wielu wiernych musiało przemyśleć, czym jest dla nich Kościół. Opoką wiary i nadziei czy grzeszną instytucją w stanie moralnego kryzysu?
 • 2018-12-19 23:11 | chomitess54

  Nieswieci w swiatyni

  Prosze tylko nie Matka Teresa jako przyklad swietej.......
 • 2018-12-20 12:05 | rebel

  Re:Grzechy Kościoła

  W propagandzie katolicka Jurek Owsiak to wróg, oszust i źródło zła wszelkiego. Chodzi oczywiście o kasę, którą Orkiestra wydaje sprawniej i uczciwiej od Caritasu, co odbiera monopol na dobroczynność. Do tego Owsiak jest lewakiem, a tego prawdziwy polski katolik mu już darować nie może.
  Przywoływanie Jurka, osoby przez kościół katolicki atakowanej, jako niekanonizowane świętego to zwyczajne zawłaszczenie.

  http://niedziela.pl/artykul/112614/nd/Jerzy-Owsiak-na-bakier-z-Kosciolem-i
  http://wyborcza.pl/1,75248,1532178.html
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/owsiak-diabel-wosp/
  https://naszdziennik.pl/polska-kraj/174149,walcza-o-zabijanie-dzieci.html
  https://naszdziennik.pl/mysl-felieton/21628,sedno-sporu-o-wosp.html
  https://prawy.pl/44443-biskup-tomasik-o-wosp-nigdy-nie-slyszalem-podziekowan-dla-parafii/
  https://natemat.pl/46669,swieta-wojna-z-wosp-to-jest-diabelskie-dzialanie-pomagac-dzieciom-aby-potem-zabijac-doroslych
  http://www.lewica.pl/?id=489&tytul=Biskup-krytykuje-WO%A6P
  https://www.pch24.pl/katolicy-a-wosp,20387,i.html
  http://www.fronda.pl/a/wosp-i-wiara-katolicka-wyjatkowa-krytyka-projektu-owsiaka,63605.html
  https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/pk201303_wosp.html
  ....


 • 2018-12-20 20:18 | mopus11

  Re:Grzechy Kościoła

  Dla katolików obserwujących Kościół w sposób trzeźwy i bez bielma na oczach a mimo to nie potrafiących żyć bez wiary w wydaniu katolickim to piękny, dający nadzieję tekst. Dla ateistów, takiego jak piszący te słowa i patrzących ze zdumieniem na to co Kościół w Polsce wyczynia (budowa ksenofobicznego i wyznaniowego państwa) za pomocą usłużnych polityków to kolejny (rozpaczliwy) głos wołający na puszczy. Zazdroszczę Czechom wolnym od religijnego pancerza w wydaniu kościelno - państwowym.
 • 2018-12-23 02:18 | Zosia2345

  Re:Grzechy Kościoła

  Oczywiscie “nasz “ swiety Karol Wojtyla chcial naprawiac winy kosciola, ale dlaczego chronil pedofili, nigdy sie nie zajaknol.
  O Janie Pawle ll tylko dobrze !!! Nasi dygnitarze koscielni maja sie na kim wzorowac.