Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

(9)
Spółka Fratria, wydawca tygodnika „Sieci” i serwisu wPolityce.pl należących do braci Jacka i Michała Karnowskich, dostała 51 mln euro kredytu na kupno Radia ZET od Czechów.
 • 2018-12-21 17:33 | Aspiryna

  Jak wygladalo ich podanie o kredyt?

  Dla pelniejszego obrazu trzeba podac, ze wsrod udzialowcow spolki "Fratria" wystepuje tez nazwisko slynnego PiSowskiego senatora Biereckiego!
 • 2018-12-21 21:49 | scrambler

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  Pomijając polityczno-towarzyską otoczkę geszeftu: technicznie proste i stare. Firma / spółka X kupuje na kredyt spółkę Y , potem się łączą i od tego momentu teraz już "razem" spłacają kredyt. A właściwie to spółka Y ma go spłacić. Skoro tak dużo kosztowała... Nie no, żart. Realnie do nowego podmiotu X wnosi zobowiązanie kredytowe czyli minus. Proste jak drut. Kolce się zaczynają, kiedy ten nowy podmiot nie daje rady ze spłatą kredytu. No ale przecież od czego są "opiekunowie" / mecenat: wystarczy odpowiednia porcja rządowych zleceń i bankowych anonsów. Dadzą radę.
  Gdyby jednak nie, to paść może kiedyś pytanie kto podjął decyzję o przyznanie kredytu X i na czym była oparta, bo X występuje o / dostaje ok 50 krotność tego, co może "położyć na stół". Pomijając wartości w kwotach bezwzględnych, proszę znaleźć choćby jeden przykład kredytobiorcy, którego podobny wniosek kredytowy w jakimkolwiek banku (normalnym?) został poważnie potraktowany. To jest prawie jak transakcja na słupa, tzw. golas dostaje kasę na geszeft, którego zleceniodawcy nie mogą "własnymi rencami". Słup ryzykuje nic, najwięcej zaś bankowiec. O pardon! Depozytariusze banku kredytującego. O tym, że za ew. zlecony przekaz "państwowy" Pan / Pani zapłaci (podatkami) wspominać nie miejsce.
  Nie znam się na branży medialnej, skoro jednak Y w dość krótkim czasie zmienia już po raz drugi właścicieli to chyba nie jest raczej biznesowym samograjem. Teoretycznie jakby się sprawa rypła zawsze można podjąć próbę a może nawet sprzedać całość. Wątpliwe, czy z zyskiem, może na zero. Gdyby zaś ze stratą, to ... spisze się na straty.
  "Nie mamy pańskiego płaszcza, i co pan nam zrobi?"
 • 2018-12-22 10:24 | jeziorko

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  gdzie po czy nowoczesna czy sld ? nic nie mówią o tym ? Pzu - firma państwowa ma dać kasę na partyjne - prywatne zachcianki " najmądrzejszej , najlepszej " partii ? Gdzie tu prawo - jakas sprawiedliwość ? Zamiast sami w pis się produkować, żeby ludzie chcieli ich słuchać to wolą się nie męczyć - kasę państwową do siebie. Gdzie policja prokurator ?
 • 2018-12-22 13:12 | janadam48

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  No i mamy Budapeszt. Gołodupcy dostali kredyt. Zaczęło się ręczne sterowanie cenami i wykup mediów. Następna tuba pisowska i siedlisko dziennikarzy po szkołach lansu i balansu Rydzyka. Nie wiem jak Wy ale ja po zmianie właściciela zrezygnuję ze słuchania tego medium. Teraz do kupienia pozostanie tylko TVN i będzie po ptokach. Pozostanie nam tylko powrót do Wolnej Europy.
 • 2018-12-22 15:47 | Prowincjusz

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  Grzeczne dzieci dostają bogate prezenty pod choinkę. My możemy dostać tylko rózgą. Choć ja nigdy nie słuchałem Zetki, ale rozwałka Trójki troszkę mnie zabolała.

  To udawanie poprawności, obchodzenie przepisów, pokazowa twardość dla swoich, czy też może raczej surowość na pokaz, świadczą, o odrobinie niepewności wśród tuzów Prawych i Sprawiedliwych.

  Jest jeszcze odrobina nadziei na powrót do siermiężnej, pełnej ciepłej wody w kranie, skromnie kradnącej, bez wielkich idei na sztandarach polityki. Do normalności.

  Czego sobie i innym życzę w te Święta Bożego Narodzenia i na Nowy Rok.
 • 2018-12-22 16:02 | Jerz77

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  @scrambler
  "Słup ryzykuje nic, najwięcej zaś bankowiec. O pardon! Depozytariusze banku kredytującego."

  Mylisz się, depozytariusze też bezpośrednio nie ryzykują,
  W razie upadku banku, depozyty będą zwracane Bankowy Fundusz Gwarancyjny. I to w ciągu kilkudziesięciu godzin.
  Kto więc poniesie koszty?
  Teoretycznie sektor bankowy, ale większość kosztów przerzuci na klientów. W praktyce to my pokryjemy koszty.
  Raz, że nie wypadnie to dużo, dwa to będą głównie tzw. koszty utraconych korzyści, więc większość tego nawet nie zauważy.
  Metoda przećwiczona na SKOK-ach.

 • 2018-12-23 18:56 | scrambler

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  do @Jerz77

  ok, pełna zgoda. Tyle tylko, że te pożyczone 50 mln EUR bank wysupłał skąd? Podłogi chyba nie zrywali. Nie mam tam żadnych pieniędzy, ale po ujawnieniu takich geszeftów zabrałbym każdą złotówkę. Jak na razie jest gdzie. TAKI bank nie upadnie, ale może - nazwijmy to enigmatycznie - " większość kosztów przerzuci na klientów". W tym rzecz.
  Ile podobnych kwotowo kredytów udziela / udzielił i czy pod podobnie "mocne" zabezpieczenia? To ma być rzeczone i głoszone wspieranie rodzimej przedsiębiorczości? Jeżeli już to plemiennej.
 • 2018-12-25 22:19 | pahrump

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  Abecadło bankowości: przy kredycie na zakup innego przedsiębiorstwa udział własny inwestora musi wynosić minimum 30%. Czy Karnowscy wyłożyli 15 milionów € gotówką?
 • 2018-12-25 22:21 | pahrump

  Re:Bank kojarzony z Ziobrą pomoże Karnowskim kupić Radio ZET

  Abecadło bankowości: przy kredycie na zakup innego przedsiębiorstwa udział własny inwestora musi wynosić minimum 30%. Czy Karnowscy wyłożyli 15 milionów € gotówką?