Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

(14)
Zmiana na tym stanowisku i to w środku kadencji, tuż przed wyborami i w sytuacji zagrożenia ze strony Moskwy, ośmiesza naszą dyplomację.
 • 2018-12-23 08:41 | jrcanonia

  Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  Stosunki polsko-ukraińskie sa nieważne. Ważne jest, aby wszystkie ambasady obsadzić swoimi Misiewiczami, niezależnie od ich kwalifikacji dyplomatycznych.
 • 2018-12-23 10:18 | znafca in spe

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  ...w sytuacji zagrożenia ze strony Moskwy...

  Ciekawi mnie na czym ma polegac to zagrozenie ze strony Moskwy?
 • 2018-12-23 10:50 | lubat

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  Nie znam pana Jana Piekło jako ambasadora, ale kilka razy oglądałem w telewizji (TVN24, Polsat) programy publicystyczne z jego udziałem, zanim awansował w ambasadory. Odnosiłem wtedy wrażenie, że bardzo do niego pasuje opinia Dmowskiego, który powiedział, że "są Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę". Otóż rusofobia wylewała mu się wręcz uszami, a do tego zupełnie bezkrytyczny stosunek do Ukrainy, a właściwie do jej nowych władz.
  Może to za wysokie wymagania, ale sądzę, że ambasador Polski powinien reprezentować i dbać w pierwszej kolejności o interesy Polski, a o interesy kraju przebywania dopiero w drugiej kolejności i to tylko wtedy, gdy nie stoją w kolizji do polskich interesów. Pan Piekło nie spełnia tego kryterium.
 • 2018-12-23 15:45 | Prowincjusz

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  @lubat

  Jako, że uznałem za słuszne hasła widziane jako dziecko w najbliższym mieście wojewódzkim Telewizja kłamie, do dziś unikam jej jak moru.

  Ale słyszałem w radiu kilka audycji z udziałem pana Piekło. I odniosłem zupełnie inne wrażenia. Czyli albo telewizja ciągle kłamie, albo każdy słyszy to co chce, albo pan ambasador przedstawia różne oblicza w różnych mediach.

  Dziś interes Polski polega na utrzymaniu silnej demokratycznej i bogatej Ukrainy. Pan Piekło starając się mimo obiektywnych trudności utrzymać porozumienie między naszymi państwami, daje wzór patriotyzmu będąc jednocześnie przyjacielem narodu ukraińskiego.

  Krytyczne wypowiedzi wobec agresywnej polityki pana Putina, są po prostu delikatnie i dyplomatycznie opisaną rzeczywistością.

  @znafca in spe

  Pan był w ciągu ostatnich dziesięciu lat hibernowany ? Proszę zapoznać się z osiągnięciami pana Putina w tym okresie i odpowiedzieć sobie na zadane pytanie.

  Przepraszam za przekręcenie niku w ostatnich komentarzach.

  Życzę panom bogatego Dziadka Mroza na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, i spokojnego Nowego Roku.
 • 2018-12-23 15:51 | turpin

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  >>Ciekawi mnie na czym ma polegac to zagrozenie ze strony Moskwy? <<

  I pomyśleć, że są ludzie, którzy twierdzą, że 'nie ma głupich pytań'...
 • 2018-12-24 07:32 | znafca in spe

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  turpin,

  Masz calkowicie racje, nie ma glupich pytan, sa najwyzej glupie odpowiedzi.

  Prowincjusz

  W ciagu ostatnich lat, zauwazylem wiecej zagrozen dla pokoju na swiecie ze strony USA jak Rosji.

 • 2018-12-24 11:40 | lubat

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  @turpin
  Głupich pytań naprawdę nie ma. Bywają tylko głupie odpowiedzi.
 • 2018-12-24 12:26 | mopus11

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  Zadam głupie pytanie postawione przez poprzedników. Na czym polega zagrożenia Rosji wobec Polski? Tylko proszę o odpowiedź zamiast inwektyw.
 • 2018-12-24 12:28 | J.S.

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  Zagrożenie ze strony Moskwy nie jest wymysłem lecz krwawą rzeczywistością. Jest krwawym złamaniem porozumień gwarantujących nienaruszalność granic Ukrainy. Jest oczywistą oczywistością,że agresor nie poniesie konsekwencji, gdyż taki jest świat : prawo silniejszego.
  Ponieważ nie śledzę na bieżąco doniesień z Ukrainy to chciałbym się dowiedzieć : Czy złapano i ukarano sprawców spalenia żywcem kilkudziesięciu ludzi w Odessie ? Czy to było tak , jak niedawno pisała p. Wilczak,że oni po prostu sami zapędzili się do budynku i spalili ze wstydu ?
 • 2018-12-24 17:09 | White Jack

  Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  Trochę bałamutny jest artykuł Pani Redaktor. I zawiera wiele przeinaczeń. Opierając się tylko na informacjach prasowych, warto odnotować;
  1) Pan ambasador Piekło nie jest znawcą Ukrainy, a fundacją PAUCI kierował stosunkowo niedługo. Jest dziennikarzem i ekspertem od Bałkanów.
  2) Pan Piekło został ambasadorem w Kijowie właśnie dlatego, że PIS go tam wysłało jako swego wiernego żołnierza. Nominacja ambasadorska w tak ważnym dla Polski państwie zawsze ma charakter polityczny. Więc niepoważne są próby wykreowania Pana Piekło na ofiarę prześladowań PIS.
  3) Pan Minister Cichocki nie będzie lepszym ambasadorem niż Pan Piekło chociażby dlatego, że ma jeszcze mniejsze doświadczenie międzynarodowe. Pracował przez rok czy półtrora w Moskwie jako drugi czy trzeci sekretarz czyli na bardzo podrzędnej funkcji.
  4) Pan Minister Cichocki jest, i zawsze był, po prostu jeszcze bardziej wiernym żołnierzem PIS niż Pan Piekło.
  5) Pan Minister Cichocki, jak wielu innych wysokich urzędników z MSZ, pospiesznie wyjeżdża jako ambasador bo się boi, że w razie przegranej PIS w wyborach zostanie natychmiast zdymisjonowany. Procedura wymiany ambasadora jest długotrwała i Pan Cichocki liczy, że dzięki temu pobędzie na intratnej posadzie kilka miesięcy dłużej.

  Podsumowując: Nie widzę w tej roszadzie jakiegoś zamysłu politycznego, a jedynie prywatę i karierowiczostwo ubrane w polityczne maski.
 • 2018-12-26 02:21 | Prowincjusz

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  Głosy oburzenia, które pojawiły się ze strony betonu Prawych i Sprawiedliwych po mianowaniu banderowca pana Jana Piekło na ambasadora na Ukrainie, świadczą, że pan Waszczykowski chyba nie zdawał sobie sprawy kogo wysyła na tą placówkę. Samo pochodzenie z Krakowa, opozycyjna i chrześcijańska karata miały wystarczyć.

  Teraz gdy sprowadzono dokładniej poglądy pana ambasadora, postanowiono błąd ministra wpadki naprawić. Cała ta sprawa świadczy o słabości struktur PiSu, krótka ławka kadrowa jest łatana fachowcami z łapanki, a ci czasami okazują się porządnymi ludźmi co budzi popłoch na Nowogrodzkiej, wszak ich rozlicza sam car Władimir.

  To niedopuszczalne by kompetentni ludzie działali w strukturach opanowanych przez Prawych i Sprawiedliwych. Tam liczy się tylko lojalność.
 • 2018-12-27 22:39 | rs_

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  @znafca in spe, @ mopus11
  Zagrożenie ze strony Moskwy dla Polski jest oczywiście wielkie, przecież to wynika jasno z tego, że mówi się, że zagrożenie ze strony Moskwy dla Polski jest oczywiście wielkie.
 • 2018-12-29 10:40 | Prowincjusz

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  @rs_

  Również pisze... Ale fakty przemawiają najgłośniej.

  2018-12-24 07:32 | znafca in spe

  Cieszy, że zauważa pan zagrożenia ze strony putinowskiej Rosji. Amerykańska polityka też nie grzeszy głęboką mądrością i często wydaje gorzkie owoce, ale jakoś im trudniej zarzucić , przynajmniej do czasów obecnego prezydenta, igranie z światowym pokojem.
 • 2018-12-30 23:37 | rs_

  Re:Co (i kto) stoi za zmianą ambasadora w Kijowie?

  @Prowincjusz
  Faktem niezbitym jest jedynie to, że mówi Pan (jak i inni tutaj) o faktach, bez wskazywania o jakich.
  Co, niestety, potwierdza to, co napisałem wcześniej.