Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kim jest współczesny Rosjanin

(5)
Po homo sovieticus zostały już tylko książki. Dziś Rosjanin to skrajny, cyniczny indywidualista, kapitalista bez swojego państwa. Jego tymczasową metaforę może znieść wspólna walka o sprawiedliwość społeczną.
 • 2018-12-27 09:45 | arkadia

  temat Rosja

  Parafrazując pewnego brytyjskiego premiera , jeszcze nigdy w historii ludzkości tak mało ludzi nie ukradło tak wiele. To jest główny problem Rosji. Powszechne rządy kleptokracji w tym potencjalnie bogatym kraju.PS ostatni wywiad specjalisty od Rosji L Wałęsy to swoiste kuriozum dające się porównac z podobnymi wypowiedziami K Morawieckiego. Lenin uważał kiedyś iż kucharka może zostać premierem , nie miał racji , żyjemy w wieku kompetencji i specjalizacji więc elektryk nie może być dobrym politykiem a polityk raczej nie naprawi lodówki
 • 2018-12-27 11:39 | znafca in spe

  Re:Kim jest współczesny Rosjanin

  I w ten sposób dojdzie do nowej rewolucji "pazdziernikowej".
 • 2018-12-29 10:52 | Prowincjusz

  Re:Kim jest współczesny Rosjanin

  @znafca in spe

  W listopadzie ?

  @arkadia

  Ciekawy jestem na jakich fakultetach zdobywa się sprawność polityka ? Faktycznie wypowiedzi pana Wałęsy często mrożą jego zwolenników i wywołują szczerą radość przeciwników.
  Gdyby przyznał się do krótkiej, przymuszonej pracy dla SB w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych, nikt rozsądny by mu tego nie wypominał.
  Dla przeciwników sprawa jest i tak oczywista.

  Chyba, że to wszystko fałszywki SB, co po lekturze Żeby nie było śladów Sprawa Grzegorza Przemyka wydaje się co najmniej możliwe.
 • 2018-12-31 15:53 | arkadia

  Re:Kim jest współczesny Rosjanin

  @prowincjusz Sprawności polityka na pewno nie zaszkodzi przeczytanie paru książek L Wałęsa jak przyznał w jednym z wywiadów nie przeczytał żadnej. Polecam jakąś formę samokształcenia , o co będzie trudno u kogos z ego przy którym chowa się nawet król "słońce" Co do tego że L Wałęsa cos tam podpisał , nie ma to większego znaczenia , w chwili próby zachował się ok.Może tylko powinien powiedzieć to otwarcie a nie próbować być jak żona cezara
 • 2019-01-02 20:01 | Prowincjusz

  Re:Kim jest współczesny Rosjanin

  Na pewno.
  Ludwik XIV miał chyba jednak większe ego. Ale gdyby wiedział, że za trzysta lat prosty robociarz będzie się mógł pochwalić podobnym to spłonął by jak lipcowe Słońce.