Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tłumaczka Tuska wezwana do prokuratury. Niestety, nic jej nie chroni

(3)
Prokuratura chce wyciągnąć z tłumaczki tajemnicę dyplomatyczną. Takiej tajemnicy formalnie nie ma. A tłumacze nie są chronieni. Mamy lukę w prawie.
 • 2018-12-31 14:12 | born in the prl

  przyzwoitość po pisowsku

  Wystarczy na wszystkie związane ze sprawą pytania,odpowiadać:NIE PAMIETAM!.Użyłem kiedyś tego sposobu,i pomimo wściekłości,gróżb,nalegań porucznika ze służb (czyżby powracających) słusznie wraz z ustrojem minionych,nic mi nie udowodnili i nic nie zrobili.Jako powód chwilowej utraty pamięci podałem nadużycie alkoholu.Na pytanie SBka jak często i dużo piję,odpowiedziałem że sporadycznie i widocznie dlatego tak mi wysiadła pamięć.Już w drzwiach rzuciłem,że jak sobie coś przypomnę,to wrócę i mu opowiem."Bo pan taki sympatyczny".Rzucił czymś w moją stronę,ale oddaliłem się nadzwyczaj szybko...
 • 2019-01-01 15:31 | Maciej2

  Re:Tłumaczka Tuska wezwana do prokuratury. Niestety, nic jej nie chroni

  @born in the prl

  Też uważam, że to jest zdecydowanie najlepsza strategia.

  Poza tym, na marginesie, polecam film z youtube pt. "don't talk to the police". Adwokat i wykładowca prawa tłumaczy, dlaczego nie należy nigdy dobrowolnie rozmawiać z policją, tłumaczyć się, odpowiadać na pytania - jeśli znajdziemy się w okolicznościach, w których może nam zostać przypisane jakieś przestępstwo. Generalnie: z takich rozmów i tłumaczeń nigdy nie wyniknie dla nas żadna korzyść, za to może zostać "ukręcone" przeciwko nam oskarżenie.
 • 2019-01-03 10:52 | irekq

  Re:Tłumaczka Tuska wezwana do prokuratury. Niestety, nic jej nie chroni

  Wg mnie: bardziej interesująca od treści rozmowy Tuska z Putinem jest treść ostatniej rozmowy telefonicznej bliźniaków Kaczyńskich. Mam nadzieję, że poznamy ją jeszcze przed śmiercią Wielkiego Brata, bo chyba będzie musiał nam, zdradzieckim mordom, wytłumaczyć się z czegoś ...