Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy „bezofiarne” jajka są możliwe?

(6)
Na świecie co roku w ramach przemysłu jajczarskiego zabija się miliardy jednodniowych kurcząt. Dlaczego? No cóż, jeśli jesteś mężczyzną, raczej nie urodzisz dziecka.
 • 2019-01-03 12:19 | z daleka

  Czy „bezofiarne” jajka są możliwe?

  oczywiscie, ze tak, podobnie jak zrezygnowanie z zabijania zwierzat na skale ktora do zywego przypomina holocaust a wlasciwie, ktora go obecnie przewyzsza, tylko do tego potrzeba woli, ktorej egotyczny gatunek tzw. ludzi ma bardzo malo jak powiedzial prof. Elzanowski "Zaprzestanie eksploatacji zwierząt jest dziś w zasięgu technologicznych możliwości. Gdyby była wola - moralna i polityczna - to nasze dzieci albo wnuki mogłyby żyć w świecie bez transportów udręczonych zwierząt, rzeźni, megaton gnojówki. Bez masakrowania milionów zwierząt dla zapobieżenia epidemiom, które zdarzać się będą coraz częściej, bo przemysłowy chów zwierząt stworzył globalną pożywkę dla szybkiej ewolucji chorobotwórczych mikroorganizmów.

  Nasza cywilizacja może i powinna zaprzestać pożerania i skórowania kręgowców nie tylko z powodów etycznych, ale również gospodarczych i środowiskowych. Produkcja zwierzęca jest najbardziej marnotrawnym i destrukcyjnym działem ludzkiej gospodarki. Do wypasu i pod uprawę pasz wycina się lasy tropikalne. Przemysły mięsny i skórzany marnotrawią kurczące się zasoby wody. Produkcja zwierzęca wytwarza łącznie więcej gazów cieplarnianych niż cały transport (łącznie z lotniczym) i zatruwa gnojowicą glebę oraz wody powierzchniowe i gruntowe."

 • 2019-01-03 13:03 | J.E. Baka

  Re:Czy „bezofiarne” jajka są możliwe?

  A u ludzi często na odwrót - są kraje, gdzie niemowlęta płci żeńskiej są "wysoce niepożądane", więc "pozwala" się im umrzeć lub zwyczajnie zabija jako mniej wartościowym. To np. skutek kultury posagu, która rujnuje finansowo ubogich rodziców panny młodej. I też ktoś na to milcząco pozwala. Nasza kultura jest niezwykle okrutna, nie tylko wobec ptaków i innych zwierząt.
 • 2019-01-04 00:16 | Prowincjusz

  Re:Czy „bezofiarne” jajka są możliwe?

  Długi marsz, ale warto iść w dobrym kierunku. Drastycznie rosnąca rola ochrony przyrody - naturalnego środowiska człowieka wymusi na nas większą empatię dla zwierząt. To się po prostu opłaci.
  A ekonomia zmusi nas do wegetarianizmu. Wkrótce.
 • 2019-01-04 04:00 | observer

  Re:Czy „bezofiarne” jajka są możliwe?

  No tak, ludzie maja problemy. A lepy na muchy - czy to nie zbrodnia? Torturować muchę.
 • 2019-01-04 14:40 | Edvin

  Re:Czy „bezofiarne” jajka są możliwe?

  "macerator" nazywany jest w języku niemieckim "schredderem", czyli strzępiarką, a czynność pozbawiania życia kogutków - "srzępieniem". Chyba bliżej prawdy?
 • 2019-01-05 03:16 | observer

  Re:Czy „bezofiarne” jajka są możliwe?

  Pozbedziemy się zwierząt, zaczniemy jeść namiastki mięsa, jajek, mleka. Jedyną opcją aby spróbować "prawdziwego steka" bedzie kanibalizm.