Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak PiS udaje miłość do Unii

(2)
Przedwyborcza miłość PiS do Unii jest w polskiej polityce zjawiskiem stałym i powtarzalnym. Nie dajmy się nabrać.
 • 2019-01-10 12:18 | J.E. Baka

  A w inetrnecie...

  9 na 10 Polaków popiera Unię, a w Internecie widać tendencję odwrotną - głosy zajadłych wrogów Unii przykrywają wszystkie inne. Czyżby jednak aktywność rosyjskich trolli i agentury przybierała na sile? Ba. Zresztą co ja tu piszę? Przecież jak sam Pan pisze spora część działalności rządzącej partii to kontestowanie unijnych instytucji i orzeczeń unijnych trybunałów. Padały nawet sugestie polityków PiS-u, że nie będą się podporządkowywać orzeczeniom tych ostatnich. Być może planowana koalicja z eurosceptykami to dalszy ciąg rozmontowywania wspólnoty? Wielu z nich chętnie by się przecież wyprowadziło z UE i znowu tworzyło wielką Italię, wielkie Niemcy itp. Jak widać historia mało ich nauczyła, a może w ogóle jej nie znają?
 • 2019-01-10 22:35 | kamyk_wj

  Re:Jak PiS udaje miłość do Unii

  >>Czyżby jednak aktywność rosyjskich trolli i agentury przybierała na sile?<<
  Oczywiście, że tak. Ponadto, poza trollami rosyjskimi są jeszcze polscy, zawodowo powtarzający partyjny przekaz dnia (tygodnia, miesiąca...).
  Autor przesadził trochę z tą proporcją 9/10. Tak naprawdę poparcie jest nieco niższe, niespełna 80%. Czyli potencjał antyunijny jest spory, a trolle od Szefernakera i Mikkego mogą spokojnie wykazywać aktywność na tyle dużą, że skompensuje ona ich umiarkowaną liczebność.