Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Episkopat strzela kulą w płot w sprawie rozdziału państwa i Kościoła

(4)
Abp Stanisław Gądecki jest w zasadzie za, a nawet przeciw rozdziałowi państwa i Kościoła. Nie o taką dyskusję tu chodzi.
 • 2019-01-12 08:26 | krakauer

  Religia a Polityka

  Religia jest indywidualnym wyborem człowieka, lecz wyraża się, a nawet powinna, w sferze publicznej. Abp. Gądecki w swoim wyważonym wywodzie mówi to, co większość obywateli uważa za słuszne. Poglądy Polityki w tej sprawie są niestety typowe dla kołtuńskiego (komunistycznego i nazistowskiego) światopoglądu, nierozumującego ważności kwestii religijnych i próbującego wymusić u ludzi postawy takie, jakie są ich udziałem. Taka postawa dyskredytuje was jako wrogów postawy humanistycznej i wrogów Polski.
 • 2019-01-12 11:48 | mopus11

  Re:Episkopat strzela kulą w płot w sprawie rozdziału państwa i Kościoła

  Podobnie jak socjalizm w wersji proponowanej przez PZPR był niereformowalny tak i chrześcijaństwo w wersji nacjonalistyczno katolickiej serwowany przez obecny episkopat, przez poprzednie episkopaty również jest niereformowalne. Tak było, tak jest i tak będzie, nie czarujmy się. Do zmiany potrzebne jest szerokie na nią zapotrzebowanie wiernych, a tym, zdaje się, że w zdecydowanie przeważającej części nie przeszkadza ani rozpasanie, ani też łamanie prawa przez część duchownych, jak też nie wadzi jakość i tematyka przekazu płynącego z ambon. Wąska garstka buntujących się intelektualistów katolickich, głównie, a może jedynie świeckich nic tu zmieni.
 • 2019-01-14 20:15 | Aspiryna

  Re:Episkopat strzela kulą w płot w sprawie rozdziału państwa i Kościoła

  A rzeczywistosc jest taka, iz kosciol katolicki od samego poczatku (kiedy zostal uznany w Rzymie za oficjalna religie) NIE stosowal sie do gloszonego przez siebie "Dekalogu". Rozpusta, rozwiazlosc moralna, pazernosc, oszustwa, klamstwa, zboczenia... lista koscielnych grzechow jest dluga!
 • 2019-01-14 20:18 | Aspiryna

  Re:Episkopat strzela kulą w płot w sprawie rozdziału państwa i Kościoła

  Jak prezydent Narutowicz przed nim, Pan Prezydent Adamowicz stal sie teraz ofiara szczucia, polityki przemocy skrajnej prawicy dzielnie wspieranej przez koscielna propagande!