Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

(17)
Prezydent Gdańska zmarł. Został zaatakowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • 2019-01-14 15:26 | slima11

  moderstwo

  Jerzy Owsiak zrezygnował z prowAdzeNia WOŚP.Jestem pewny ,że będzie w szersZym ,szerokim zAkresie ,pomagał [Polakóm..w OBECEJ SYTUACJI PRAWNEJ I POLITYCZNEJ ,POZOSTAJE ,założyć patię ,-POWRÓTdo,WOLNOŚCI ii odsunąć zniewalajĄćych od władzy.
 • 2019-01-14 15:46 | zbig49

  Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Proszę rozważyć propozycję. Polki i Polacy zróbcie wszystko, aby Pan Jerzy Owsiak został zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla, bo to co robi zasługuje na Wszystkie Nagrody Świata. Myślę, że po rezygnacji Pana Jurka Owsiaka z funkcji Prezesa Zarządu WOŚP funkcję tę powinien objąć Pan prof. dr hab. Maruszewski, ale byłoby bardzo dobrze, aby w działania WOŚP włączyć Panią Magdalenę Adamowicz, małżonkę Pana Prezydenta Gdańska dr Pawła Adamowicza, oddając cześć Człowiekowi, który oddał swoje życie za tak Wielką Sprawę jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kiedy piszę te słowa, to łzy mi lecą ze smutku i żalu. Bolą mnie dość mocno kolana, ale dziś idę o godz.18.00 na Plac Defilad w Warszawie. Drogie Polki i Drodzy Polacy proszę Was obudżcie się, aby w najbliższych wyborach zakończyć ten chocholi taniec rządzącej partii.
 • 2019-01-14 15:59 | Obserwer

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Niestety zło absolutne triumfuje.
  A nam ludziom dobrej woli jest niewymiernie smutno.
  Jezu, Jezu przyjmij Ducha Pana Prezydenta w swoje Królestwo na
  wieczność.

  Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie, uniesie ją ku wyżyną nieba.....
  razem z tym wczorajszym światełkiem ,które rozbłysło i było drogą z tej ziemi.
 • 2019-01-14 16:30 | Tytusinski

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Przypuszczam, że zabójca powiązany jest że środowiskami kibolskimi.
 • 2019-01-14 17:01 | wladimirz

  CUI PRODEST:??? To ważne pytanie, bo sprawca raczej sam nie działał...

  Wcześniej ten umysłowo chory w aż 4 nieudolnych napadach z bronią w ręku(!) w Trójmieście zdobył kosmiczną sumę 15 tys. zl co daje astronomiczne niecałe 4 tys na napad - średnią płacę w Gdańsku, A tu miał świetnie zaplanowane i zrealizowane(!) zarówno wejście na scenę jak i MOMENT uderzenia - czyli "ktoś" musiał analizować program albo zakończenia poprzednich WOŚP ... :-(
 • 2019-01-14 17:15 | Aspiryna

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Cytat:

  "To był starannie zaplanowany i przemyślany atak. Narzędzie zbrodni to nie był zwykły nóż, ale niemal wojskowy bagnet o długości 15 cm. Sprawca zadbał o sfałszowaną plakietkę z napisem „media”. Do tego wybrał taki moment, aby zostać zauważonym przez jak największą liczbę ludzi. To wszystko łączy go z zamachowcami z Paryża, Nicei i wielu innych miejsc – mówi (...) Piotr Niemczyk, były dyrektor Biura Analiz i Informacji Urzędu Ochrony Państwa."
 • 2019-01-14 17:29 | Zygmunt137

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Kiedyś za komuny mordowano ludzi za działalność antykomunistyczną robiono to z ukrycia. Pomimo to ludzie tacy jak Paweł Adamowicz mieli odwagę walczyć o wolność. Dzisiaj tych bohaterów , którzy wywalczyli wolnośc morduje się w świetle kamer przez tych dla których tą wolność wywalczyli. To wszystko jest bardzo przykre.
 • 2019-01-14 18:45 | pat_jam

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  3 symbole zostały naruszone: Wolność, Samorządność i Pomoc słabszym.
 • 2019-01-14 20:05 | woytek

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  @ Tytusinski
  Zabójca jest powiązany ze środowiskiem kryminalnym , jeżeli 5 lat siedział za napady , a ma 27 lat.
  Już pojawiają się zagraniczne komentarze , że był to mord z nienawiści /polskiej/ .
  W innym kraju jak sześciu ludzi ginie w czasie jednego weekendu w jednym mieście, to czy zagraniczni mordercy kierują się "miłością" ?
 • 2019-01-14 20:10 | Aspiryna

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Jak prezydent Narutowicz przed nim, pan Prezydent Adamowicz stal sie teraz ofiara szczucia... polityki przemocy skrajnej prawicy. Obawiam sie tylko, ze ta smierc niczego w obecnej Polsce nie zmieni...
 • 2019-01-15 21:07 | Aspiryna

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Jeszcze jeden krotki cytat:

  "Były szef więziennictwa: zabójca prezydenta Gdańska zaplanował każdy szczegół.
  Socjolog i kryminolog dr Paweł Moczydłowski uważa, że Stefan W. był w pełni poczytalny, kiedy zadawał śmiertelne ciosy prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. - Przestępca dobrze wiedział co robi. Zabójstwo miał wcześniej zaplanowane - mówi WP Moczydłowski."
 • 2019-01-15 22:39 | Prowincjusz

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  @Aspiryna

  O taką postawę chodzi tym którzy źle życzą Polsce. Pogłębianie różnic, obwinianie, wykorzystanie każdego aspektu czy to szczepionki czy śmierć z ręki bandyty.

  Atmosfera ostatnio jest gęsta od agresji, głównie z winy rządzących, ale sądzę - pewności mieć przecież niemożna, że ten czyn jest dziełem człowieka szalonego. Nie koniecznie niepoczytanego ale jednak chorego z nienawiści.

  Co by nie powiedzieć o prawdziwych uczuciach wierchuszki Prawych i Sprawiedliwych, ta śmierć jest dla nich wstrząsem i olbrzymim problemem.

  U nas śpiewa się:

  Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie, uniesie z ziemi ku wyżyną nieba... Czego będąc człowiekiem wierzącym życzę panu Pawłowi Adamowiczowi.
 • 2019-01-17 14:16 | artur702

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Zabójca w celi więziennej prawdopodobnie przeszedł wcześniej zaplanowane pranie mózgu za pomocą TVP i TVP Info, które to telewizje nieustannie sączą trujący jad pisopatycznej propagandy do słabych, niedorozwiniętych i zdegenerowanych mózgów przestępców szkoląc ich na maszyny do zabijania przeciwników pisopatycznej bandy rządzącej w Polsce. Prawdopodobnie jest to działanie zamierzone i celowe, a w szerszym zastosowaniu możemy się spodziewać sukcesu tej bandy w postaci zwalniania z więzień licznej rzeszy gotowych produktów, czyli morderców o wypranymi z wszelkiej logiki myślenia mózgami maszyn do zabijania. Jest to prawdopodobnie jedna z metod stosowanych ostatnio przez Jarosława Kaczyńskiego do dalszego realizowania jego zasadniczego celu, jakim jest zniszczenie znienawidzonej przez niego Polski i Polaków we wszystkich dziedzinach życia społecznego, w tym także unieszkodliwiania jego wybitnych przedstawicieli. Jarosław Kaczyński o usuwaniu niektórych uciążliwych dla niego członków polskiego społeczeństwa mówił przed laty wprost i bez owijania w bawełnę. Teraz Jarosław Kaczyński odnosi same sukcesy. W pisopatycznych umysłach jak dotąd nie rozbłysła żadna myśl zrozumienia tego, w czym uczestniczą i co wspierają. Zresztą dla nich jest już za późno. Dzień kary nadejdzie.
 • 2019-01-17 14:27 | artur702

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Prowincjusz
  Ta śmierć jest dla nich zrealizowaniem jednego z zamierzonych celów Jarosława Kaczyńskiego. Takie było zamierzenie codziennego zatruwania umysłu bandyty pisopatycznym jadem propagandy TVP i TVP Info. Działanie wręcz podręcznikowe, którego celem jest tzw. "pranie mózgu" celem otrzymania produktu w postaci maszyny do zabijania.
 • 2019-01-17 21:55 | Prowincjusz

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  @artur702

  Przecenia pan możliwości telewizji. Programy pan Kurskiego to żenada. A ludzie z dołu drabiny społecznej oglądają porno na komórkach a nie Wiadomości TVP.

  Celem pana Kaczyńskiego jest przejęcie całej władzy w kraju, a tragiczna śmierć pana Adamowicza raczej oddala taką perspektywę.

  Rozliczenia z gorszym sortem zaplanowane były dopiero po zmianie konstytucji i przejęciem większości aparatu sądowniczego.
 • 2019-01-17 22:56 | Aspiryna

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje


  "Co by nie powiedzieć o prawdziwych uczuciach wierchuszki Prawych i Sprawiedliwych, ta śmierć jest dla nich wstrząsem i olbrzymim problemem."

  A PiSowskiego "wodzunia" to az tak wstrzasnelo, ze nie mogl na czas pojawic sie w Sejmie, by wziac udzial w "minucie ciszy". Dotyczy to tez aparatczyka Terleckiego i aparatczycy Mazurek...
 • 2019-01-18 12:52 | Obserwer

  Re:Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje

  Tyle te osoby zrobiły na ile ich było stać. Nie ma co komentować ich postawy. Lepiej spuścić nad tym zachowaniem zasłonę milczenia.

  Pozdrawiam ludzi dobrej woli, którym mord na Człowieku bliskim z racji czynienia dobra, pojęcia wiary, moralności, prawa, danego raz słowa, służby publicznej jest dramatem personalnym.
  Cześć pamięci Pawła Adamowicza!