Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gdańsk bez Adamowicza, WOŚP bez Owsiaka

(5)
W związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Jurek Owsiak podał się do dymisji z funkcji prezesa fundacji WOŚP. Czy to kapitulacja?
 • 2019-01-14 20:56 | Aspiryna

  osiagneli swoj cel?

  Inicjatywa Owsiaka od lat byla opluwana przez kosciol, przez roznych "prawakow" oraz przez PiSowskich aparatczykow...
 • 2019-01-15 00:12 | woytek

  Re:Gdańsk bez Adamowicza, WOŚP bez Owsiaka

  Kryminalista zabija człowieka , to staje się codziennością medialnego świata. W kulturze zachodniego świata informacja o zbrodni jest najważniejszą wiadomością dzienników telewizyjnych. Zbrodniarze nie chcą już być anonimowi, oni chcą być podziwiani, zabijać na wizji. chcą być celebrytami jednego dnia. To trzeba zmienić . Trzeba przywrócić karę śmierci dla zbrodniarzy, którzy muszą muszą czuć strach przed karą ostateczną. Jak tak dalej pójdzie to nie starczy miejsca w więzieniach , które przechodzą pod kontrolę gangów i spełniają dla niektórych rolę sanatorium.
 • 2019-01-15 12:53 | Obserwer

  Re:Gdańsk bez Adamowicza, WOŚP bez Owsiaka

  Tylko nie bez JURKA!!!!

  To jest charakterystyczne w tym kraju , że jednostki wybitne, ponad przeciętność za ogrom pracy, nadzwyczajne efekty w postaci skutku swojej działalności dostają jako zapłatę oplucie.
  Jesteśmy w doskonałym towarzystwie. Jezus też był pluty. I to jak.

  To jest przekleństwo tego społeczeństwa , które doprowadzało ten swój kraj z tego powodu do zniknięcia go z mapy świata na 125 lat.

  I nic się nie zmieniło. Niestety ta klątwa czy przekleństwo trwa i ma moc.

  Stabilność i prawidłowość z jaką co jakiś czas dokonuje się eliminacji , spotponowania i wykluczenia ludzi z zasługami , doświadczeniem, z pomysłami, z gotowymi receptami na wiele niedomagań tego kraju jak np. Jurek Owsiak w służbie dla nieudolnej ciągle służby zdrowia w Polsce czy ostatnia akcja parlamentarna na zapotrzebowanie polityczne i populistyczne wobec doświadczonych , wytrawnych i znanych w świecie grupy dyplomatów ok 100 osób z Ministerstwa Spraw Zagranicznych za to , że ośmielili się swoją dobrą wolą , pracą , wykształceniem , doświadczeniem wprowadzić ten kraj do NATO i UE.

  Ja wierzę, że mimo załamania Jureczka Owsiaka , On jako jednostka wybitnie społecznikowska, nie odejdzie. I życzę Mu najlepiej , najpiękniej , aby pokonał ten stres i załamanie do którego ma całkowity powód i prawo, i aby na pohybel trollom , hejterom, nieudacznikom , frustratom i małym ludzikom o skurczonych mózgach od nienawiści - wrócił.

  Tacy ludzie jak TY Jerzy muszą trwać, bo inaczej ludzie dobrej woli oszaleją w oparach tego absurdu.
 • 2019-01-16 01:27 | joliwa

  Re:Gdańsk bez Adamowicza, WOŚP bez Owsiaka

  PIS dopuścił do stanu w którym wszystkie przywary Polaków i złe cechy są aprobowane i wzmacniane. Tragedia w Gdańsku jest efektem. Jeśli Jurek Owsiak ulegnie, to Orkiestra zostanie zniszczona przez PISowców. Czekam na wiatr, co rozgoni ciemne, skłębione zasłony...
 • 2019-01-16 10:58 | mp/ww

  Re:Gdańsk bez Adamowicza, WOŚP bez Owsiaka

  „na początku było słowo; dlaczego tato?”... „obejrzyj dokładnie ten film, tylko to chciałem ci powiedzieć”... a „przypomnij sobie też może moje wszystkie filmy wcześniejsze, wtedy i ten film lepiej zrozumiesz”...

  tak; słowa mają moc sprawczą. a skoro ostatnie słowo nie należy do śmierci (a w to wierzę ufając wszystkim nauczycielom których spotkałem / spotykam i na swej drodze dziecka) dlaczego pozwalamy jej tak łatwo kreślić najdrobniejsze czasem słowo pierwsze... słowo drugie... a potem słowa kolejne? przecież w co 5, czy 55 (bo to akurat nie ma znaczenia) komentarzu w tych Internetach (gdzie to „każdy ma przecież prawo” i każdy z roku na rok staje się coraz bardziej „pewnym swego małego felietonistą”) można np. wyczytać... życzenie śmierci; czy ten co to pisze, co to tak pisze coś o niej wie? otóż z pewnością nie wie o niej nic...

  i jasne, że i to jego pisanie skądś się bierze. jak nie ma skąd, bierze się od najbardziej ubogich, pokracznych i jakże pewnych swych szuflad manipulatorów (nimi). jak w tej dojmująco smutnej rzeczywistości mielibyśmy pomóc jakimś Przybyszom, jak nie potrafimy sobie sami pomóc – „tu na miejscu”... w tym jednym za to jesteśmy naprawdę wyjątkowi, i o tym myślę że warto pamiętać świętując wciąż i wciąż naszą... niepodległość. nasz dom z wyjątkowym bezwdziękiem budujemy w ostatnich latach, ba - dekadach... na niszczeniu... i trzeba już skonstatować - naprawdę sporo już „tak właśnie wybudowaliśmy”... nie dziwię się więc Jurkowi. a i w takich chwilach jestem i... z nim, a i do dziś dobrze pamiętam płacz mojego skromnego parafialnego księdza (niektórym przecież i on i jego słowa i dzieło rymowały się z... „nienawiścią”) gdy mówił... „oni nic nie rozumieją”. M