Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

(11)
70. rocznica NATO będzie obchodzona w najgorszym nastroju od dekad. Do całej tony kłopotów właśnie dodany został najważniejszy: potwierdzony w źródłach zamiar wycofania USA z sojuszu.
 • 2019-01-17 13:41 | niker

  NATO i Trump

  Pikanterii dodaje fakt, że polska prawica wychwala Trumpa pod niebiosa i wręcz uważa go za męża opatrznościowego.
 • 2019-01-17 15:27 | observer

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  Nareszcie NATO zaczyna zdawać sobie sprawę że samo musi się obronic. Jest wystawczajaco duże aby to zrobić. USA nie widzi interesu aby bronić Europy. Sytuacja polityczna od czasów Stalina sie zmieniła i rola paktu również. Za wolność trzeba płacić wiecej niż 2% budżetu. Polska licząc na Trumpa zostanie z przysłowiową "ręka w nocniku".
  Jedyną zaleta będzie że nie uczestnicząc w brudnych konfliktach USA na Bliskim Wschodzie nie będziemy obiektem odwetowych ataków terrorystycznych.
 • 2019-01-17 16:18 | czaro

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  Zasadniczym pytaniem jest czy USA jest potrzebne NATO. Czy USA musza w wiekszosci finansowac ten uklad? A czy USA jest potrzebne NATO. Z punktu widzenia redaktora siedzacego w Warszawie, jest oburzajace, to, ze ktos nie chce byc dalej darmowym ochroniarzem czyli tzw frajerem. Europa ma armie ( poszczegolne kraje), ma przemysl, zasoby ludzkie, pieniadze i technologie. Wszystko co potrzebne do integracji i budowy wspolnej armii. USA mysla tak, zbudujcie sobie armie i podpiszemy z wami porozumienie na zasadzie. Wy pomozecie nam a my wam w sytuacji konfliktu. A wiec p. redaktorze, prosze o bardziej obiektywne rozpatrzenie sytuacji. Nie wszyscy polacy to idioci glosujacy na sekte.
 • 2019-01-17 21:38 | mopus11

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  Rysuje się scenariusz do niedawna niewyobrażalny:
  Rosja w sojuszu wojskowym z USA przeciwko zachodniej Europie. A miejsce Polski? Z pewnością nie u boku lewackiej Europy.
 • 2019-01-17 22:09 | Prowincjusz

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  Jeśli to prawda, to upadek cywilizacji zachodniej i czas hegemoni Chin jest już bardzo bliski. Co oni piją w tej Ameryce, nawet denaturat nie jest tak destrukcyjny dla mózgu. Pewnie Putin dał Trumowi kratę sikacza z ogłupiaczem.
 • 2019-01-18 03:51 | maciekplacek

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  Sz.P. Swierczynski,
  Tak, slychac tu i owdzie, ze Donald chcialby to czy tamto, ale to nie takie proste. USA nie dyktatura, prezydent nie jest pulkownikiem Czeka. Tak wazne decyzje podejmuje US Congress, a tam nikt, albo niewielu jest w nastroju Donalda.
  Ale i jest druga strona medalu. EU w ogole sie nie wydaje byc zainteresowana wlasnym bezpieczenstwem.
  Oprocz UK praktycznie zaden z tradycyjnych krajow Europy Zach. nie mysli o potencjalnym niebezpieczenstwie ze strony Kremla. Czerpia calymi garsciami surowce w zamian wysylaja miiliardy. Na budowe przedszkoli, of course.
  Na domiar Macron sie wyglupia, ze EU musi miec swoje sily zbrojne na obrone przed m.in. USA.
  Jak pan mysli, jak takie oczywiste brednie wplywaja na nastroje w US Congress i WH?
  Bundeswehr nie obronilaby sie przed inwazja Moldawii, Kraje Skandynawskie troche powazniej do zagrozenia podchodza.
  Nic nowego, nowoczesnego nie wychodzi z biur projekcyjnych krajow EU, jezeli cos, to glownie we wspolpracy, na szczescie, z USA. Samo USA, z tego co ja tu obserwuje, mysli glownie o swoim bezpieczenstwie, co jest zrozumiale.
  Jest mozliwy konflikt militarny z Rosja, Chinami, ale wszystko moze sie zaczac od ayatollah. Jezeli kraj jak Iran ma w swojej oficjalnej doktrynie fizyczne zniszczenie innego kraju jest groznym i nalezy brac serio takich szalencow.
  Prosze tylko na moment wrocic do przeszlosci, co by bylo gdyby Izrael nie zniszczyl reaktorow nuklearnych Sadama w Iraku i Assada w Syrii Assada.
 • 2019-01-18 03:54 | maciekplacek

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  - 'Polska licząc na Trumpa zostanie z przysłowiową "ręka w nocniku'. -
  You're indeed, a keen observer, must be your very own unpleasant experience with a grandma's pisspot.
 • 2019-01-18 11:04 | Slawczan

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  Nie udało się Stalinowi, Chruszczowowi i pozostałym...A załatwił to Putin przy użyciu kilku dziewczyn i paru dolarów.
  PiSu raczej to nie zmartwi bo poza werbalną młócką i już idą na pasku Putina.
  Z punktu widzenia Putina to UE jest głównym wrogiem a nie NATO (a woęc USA), gdyż to UE znacznie geograficznie bliska oferuje zagrażający rosyjskiej satrapii model społeczno-ustrojowy. Rozbicie NATO należy rozpatrywać w tym kontekście - jako środek do rozbicia UE
 • 2019-01-18 11:54 | observer

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  USA wycofując się z NATO zapewne zdaje sobie sprawę że rozpadnie sie również Sojusz Pieciorga Oczu. Nie będzie też moralnego i wojskowego wsparcia agresywnych wojen USA przez sojuszników. Europa stanie przeciwko słabszej gospodarczo Rosji, ale USA stanie przeciwko mocniejszym gospodarczo Chinom. Rosja sie nie ruszy aby nie odsłonić Syberii. Chiny mają wolną reke i duży apetyt na bogactwa Syberii, Azję Wschodnia i Południowa. Ochrona militarna Taiwanu, Japonii i Koreii Południowej to duże obciążenie dla USA, pewnie każą sobie za to zdrowo płacić. Polska powinna szukać sojuszników w Europie a nie za oceanem. Może kto to powie panu Dudzie.
 • 2019-01-18 12:19 | Marian.W.O

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  @ maciek-kort-broek-placek,

  "Jezeli kraj jak Iran ma w swojej oficjalnej doktrynie fizyczne zniszczenie innego kraju jest groznym i nalezy brac serio takich szalencow. "

  Nieprawde Pan wypisuje. Czesto sie to Panu zdarza.
 • 2019-01-24 22:30 | alamakotalive

  Re:Myślenie o niewyobrażalnym: NATO bez USA

  Europo broń się sama. Masz wszystko co do tego potrzeba za wyjątkiem ochoty.