Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska w aferze Huawei, czyli dlaczego się ośmieszyliśmy

(8)
Zatrzymanie dyrektora Huawei przez ABW może być traktowane jako sensacyjne tylko z jednego powodu. Pokazuje, że w gotowości do służenia Amerykanom osiągnęliśmy właśnie pozycję światowego prymusa.
 • 2019-01-18 03:13 | woytek

  Jak tak dalej pójdzie to PiS może już się zacząć pakować

  Jak tak dalej pójdzie do celebryci PiS na wygodnych posadach w radach nadzorczych i w nomenklaturze urzędniczej mogą pakować swoje biurowe gadżety do kartonów i odejść na zasłużony odpoczynek.
  Kelnerzy od "Przyjaciół Sowy" podsłuchiwali kelnerów politycznych i dzięki temu zabiegowi służb PiS objął władzę jako strażnik pilnujący polskich interesów narodowych.
  Jednak już w roku 2018 po uchwaleniu ustawy nr 447 okazało się czyich interesów pilnują "strażnicy" polskich interesów, potem kolejne ekscesy utwierdziły opinię publiczną , że mamy powtórkę z rozrywki.
  Te dwa ugrupowanie są takimi samymi "kelnerami politycznymi" i podają na tacy Polskę globalnym spekulantom.
 • 2019-01-19 09:52 | zxcvb

  Techniki negocjacyjne

  Takie brutalne zachowania jak te wobec Huawei i NS2, świadczą o tym, że USA czuje, że traci pozycję hegemona.
  Służalcze podporządkowanie Polski zachciankom USA, nie wzmocni pozycji Polski a przeciwnie, nikt nie będzie traktował nas poważnie. Z lokajami nie rozmawia się o poważnych sprawach.
 • 2019-01-19 10:57 | pharlap

  Re:Polska w aferze Huawei, czyli dlaczego się ośmieszyliśmy

  W Australii zauważono tę akcję i oceniono pozytywnie.
  Australia jest bardzo uzalezniona gospodarczo od Chin i ostatnio rząd kilka razy interweniował hamując zapedy chińskiego byznesu.
  Huawei jest na poczatku listy podejrzanych, ostatnio odrzucono ich, ekonomicznie i technicznie najlepszą, ofertę budowy sieci 5G.
 • 2019-01-19 11:45 | andrzejz

  Re:Polska w aferze Huawei, czyli dlaczego się ośmieszyliśmy

  idąc tym tropem należy aresztować za szpiegostwo wszystkich przedstawicieli firm komórkowych a najlepiej skasować całą łączność
 • 2019-01-19 21:54 | Prowincjusz

  Re:Polska w aferze Huawei, czyli dlaczego się ośmieszyliśmy

  Coś w tej Hameryce posługują się głupimi polaczkami do wyciągania kasztanów z ognia. Gołymi rękoma.

  Chińczycy i Irańczycy to raczej nie nasza liga.

  Huawei szpieguje ? A jabłuszka to raportują tylko do, no właśnie do kogo ?
 • 2019-01-20 05:31 | Herstoryk

  Re:Polska w aferze Huawei, czyli dlaczego się ośmieszyliśmy

  Australia jest, obok UK i (niestety) Polski, entuzjastycznym sługusem USA - patrz Malcolm Frazer "Dangerous Allies". Mimo, że musi balansować na ostrzu noża wobec Chin, które są jej głównym i coraz ważniejszym partnerem handlowym.
 • 2019-01-26 18:24 | Zdzislaw Kukula

  Re:Polska w aferze Huawei, czyli dlaczego się ośmieszyliśmy

  Polska jeszcze kilkanascie miesiecy temu chciala z miasta Lodzi zrobic port docelowy linii kolejowej z Chin by zarabiac na sprzedazy chinskich towarow po calel europie - a tu taka niespodziewana zmiana planow? Polska nie ma zadnego interesu w blokowaniu swojego rynku dla chinskich produktow a moze duzo stracic.Amewrykanska firma Walmart ,ktora ma swoje potezne sklepy w calej USA I Kanadzie zarabia setki milinoe $ sprrzedaja chinskie towary I wcale nie mysli o zmianie dostawcy swoich towarow z Chin na jakis inny zachodni kraj.Nie ulega najmniejszych watpliwosci, ze cala histeria z HUWAEI I 5G zaczela sie od ameryki,ktora po raz pierwszy uswiadomila sobie ,ze traci pierwsza pozycje w wyscigu telekomunikacyjnym z Chinami. I nie nalezy sie dziwic,ze to wlasnie USA I Anglia blokuja wolna konkurencje Huawei w swoich krajach, a nie nalezy sie dziwic ,ze ta sama polityke "obraly" Kanada (ktorej jestem obywatelem) ale takze Australia I Nowa Zelandia, ktore to 3 kraje jak pisalem wielokrotnie w polskich mediach sa nadal ukrywanymi koloniami brytyjskimi, gdzie glowa kazdego z tych panstw-kolonii jest krolowa brytyjska a wiec monarcha z obcego kraju I to stamtad przychodza rozkazy by blokowac Huawei.Polska uwaza sie za kolonie amerykanska, choc tak naprawde jest kolonia niemiecka.
 • 2019-01-27 14:08 | Zdzislaw Kukula

  Re:Polska w aferze Huawei, czyli dlaczego się ośmieszyliśmy

  Kanada podobnie jak Polska jest kompletnym ciemniakiem w 5G-Kanada przyznala dwa dni temu 40mln$ finskiej firmie Nokia aby ta sprawdzila o co tu naprawde chodzi I czy Huawei zagraza Kanadzie.Jak widac Kanada nie ma wlasnych specjalistow by zrozumiec o co ttu chodzi I jako ukrywana kolonia bryryjska slepo przestrzega polecen stamtad plynacych do naszej kolonii. Wczoraj blazen Justin Trudeau zwolnil obecnego ambasadora Kanady do Chin pana McCallum za to ,ze ten odwazyl sie poweidziec prawde o aresztowaniu Meng najbardziej glupiemu premierowi jakiego Kanada kiedykolwiek miala. Oczekuje ,ze Trudeau I jego liberalna partia straci wladze w zblizajacych sie wyborach choc tak naprawde nie ma tu na kogo glosowac bo lider partii konserwatywnej Andrew Scheer jest tak samo glupi jak Justin a lider kanadyjskiej partii socjalistycznej NDP singh to blazen , ktorego ta partia sobie wybrala w miejsce najinteligentniejszego przywodzcy jaki ta parti kiedykolwiek miala Toma Mulcair.