Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

(8)
Tego samego dnia dwie osoby – były dziennikarz telewizji publicznej oraz żona zamordowanego prezydenta Gdańska – wystawiły TVP symboliczne akty oskarżenia, które nie pozostawiają wątpliwości, jaką rolę pełni nadawca z Woronicza.
 • 2019-01-23 08:42 | Slawczan

  TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

  Powiem tak: PO bierze kilkadziesiąt milionów złotych dotacji - jeżeli sam aparat PO tego nie umie/nie ma czasu - to niech wynajmie ludzi, którzy zrobią kwerendę materiałów prezentowanych przez TVP począwszy od ostatnich 4-5 miesięcy przed wyborami samorządowymi i zrobi zestawienie pomówień i insynuacji jakie prezentowano w materiałach o zabitym włodarzu Gdańska. Bo z tego co pamiętam typową frazą było ,,Adamowicz - powiązany z PO i aferą Amber Gold. W świetle materiałów tych Adamowicz był liderem nieomal lokalnej Cosa Nostry. Zmontować film, dać mu tytuł ,,Kto wyznaczył tego prezydenta?".
  Można jeszcze dorzucić appendix w postaci materiałów szkalujących WOŚP i Owsiaka i zadać pytanie ,,Czy Owsiak jest następny?"
  Wiem - będzie to zagranie na poziomie PiSu, bo PiS to robi wręcz rutynowo - zestawienie wypowiedzi ,,obecnego" Schetyny np. z 2014 (zwykle i to i to są brednie) + dokładka informacji do ilu miliardów złotych kradzieży tacy ludzie dopuścili.
  Być może czas by ktoś PiSowi i JEGO WYBORCOM jasno wykrzyczał w twarz ,,Mordercy - ten trup to wasza moralna odpowiedzialność"? Być może gdyby PiSowi tak bardzo nie zależało na wygraniu wyborów w Gdańsku (,,mateczniku PO") to a PiS miał szansę w Poznaniu to być może dziś marsze milczenia miałyby miejsce w Poznaniu a kazanie by okraszał swoim obłudnym lukrem pan Gądecki.
 • 2019-01-23 12:08 | MARBIA

  Re:TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

  Panie Redaktorze Rzeczkowski , proszę w końcu odważnie napisać kto rzeczywiście pisze partii PIS tzw."przekazy dnia" i "paski nienawiści w tvp". Napisanie tylko ,że są pisane na nowogrodzkiej nie zamyka tematu.Jest Pan przecież autorem artykułów o niejakim arcyzdrajcy macierewiczu , czyż nie ?
 • 2019-01-23 13:14 | J.E. Baka

  Re:TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

  O czym tu jeszcze pisać? Obrzydliwa, ordynarna propaganda leje się z anteny TVP każdego dnia. Jedyne, co dziwi, to że są jeszcze ludzie, którzy się nabierają na ten prostacki i kompletnie pozbawiony jakiejkolwiek finezji przekaz. Mnie utkwiły w pamięci jedynie obrzydliwe materiały o Wałęsie oraz skandaliczny reportaż o wejściu Polski do NATO, gdzie celowo pominięte zostały wszystkie osoby rzeczywiście zasłużone dla sprawy, a pokazano jedynie obecnego prezydenta Dudę i polityków PiS-u. Podła manipulacja, która zresztą spotkała się ze słusznym oburzeniem Internautów.
 • 2019-01-23 13:39 | samba kukuleczka

  Re:TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku


  @Slawczan
  Co do tragedii Prezydent Adamowicza i przyczyn tej tragedii konieczne jest usytuowanie tego zdarzenia w szerszym kontekście społecznym, politycznym, kulturowym epoki . Sporo dopowiedzenia miałby społeczny psycholog, fachowcy z branży PR (również czarnego pijaru),a odwoływanie się do swoich intuicji i szukanie winnych posiłkując się poznawczym instrumentarium opakowanym w emocje i sympatie i antypatie polityczne jest marnym zabiegiem mającym na celu poszukiwanie prawdy.
  A Pan Dziennikarz?
  Warty odnotowania jest fakt, że z bagna Go wyrzucono, ale On twierdzi, że tęskni za nim i chciałby dalej szukać w nim dna pogrążąjąc się w jego toni.
 • 2019-01-23 18:47 | samba kukuleczka

  Re:TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

  A ja TVP chwalę. Nie za TVP1, nie za TVP2, oczywiście nie za TVP Info ( nie znacz to, że potępiam w czambuł).
  Chwalę - a przynajmniej jestem pozytywnie zaskoczony ofertą programową - TVP Kultura.
  Oczywiście po zmianie wart w 2015 zgodnie z powszechną opinią "miarodajnych czynników" Kultura przestała ( a na pewno powinna przestać) mnie interesować.
  Ale od kilku miesięcy coraz częściej- jeżeli włączam telewizor - to właściwie tylko po to aby przejrzeć zawartość tego kanału.
  Polskie filmy z lat minionych, muzyka poważna ( niezła),historia muzyki rockowej, filmy z kinematografii niszowych, jakieś dyskusje ( niekoniecznie polityczne) ciekawe dokumenty( na przykład półtoragodzinny o zajefaj... fińskim akordeoniście), filmy Kieślowskiego, Zanussiego który wcześniej prawie nie istniał na tym kanale, wczoraj wciskający w fotel spektakl z Teatru Żydowskiego "Matki" z udziałem osób uratowanych jako dzieci z getta żydowskiego.
  Szkoda , że Redaktor nie zwrócił na ten fakt uwagi, ale wiem co stanowiło motto powstania tekstu no I Bruksela ma ważniejsze problemy niż polska kultura. Pisana z małej litery.
 • 2019-01-23 20:43 | poznan56

  Re:TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

  Od kilku dni nie moge znalezc Wiadomosci TVP na YouTube. Obawiam sie, ze dlugie rece liberalnej lewicy zadzialaly. A wiec wolnosc slowa to swiete prawo tylko dla lewicy i "europejskich" liberalow. Czy TVN nie szczuje na PiS i obecna koalicje rzadowa? Krotko mowiac: Kali zabrac krowe to dobrze, Kalemu zabrac krowe to zle.
 • 2019-01-24 00:03 | ontario

  Re:TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

  2019-01-23 13:14 | J.E. Baka

  Dlaczego oskarżasz o obrzydliwą propagandę "Gazetę/Wyborcząpl"?
  http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,17564897,Gdzie_sie_podzialo_5_mieszkan_prezydenta_Gdanska_.html
 • 2019-01-26 13:14 | jakesh

  Re:TVP podwójnie oskarżona: w Brukseli i w Gdańsku

  @poznan56
  Cos słabo szukasz, bo mi się udało w jakieś 5 sekund. Pewno to przez długie ręce lewicy a może przez masonów i cyklistów.
  Szkoda że nie rozrózniasz propagandwego szczucia od przekazywania informacji, nawet może nieco skrzywionego przez czyjeś poglady.