Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PO pokazuje prokobiecą twarz

(5)
Platforma sobotnią konwencją pod hasłem #SprawaPolek otworzyła nieformalną kampanię do europarlamentu.
 • 2019-01-26 18:01 | stok

  Platforma sobotnią konwencją pod hasłem #SprawaPolek otworzyła nieformalną kampanię do europarlamentu.

  PO rządziła i pokazała 'prokobiecość' - zamykanie szkół, przedszkoli, żłobków oraz rozwój sieci sprzedaży wódki. Efekt - dzietność spadła do 1,27 - drugi od końca wynik w Unii. Na 500+ nie było pieniędzy, bo traciliśmy 30 miliardów EUR rocznie na oszustwach VAT - dane UE.
 • 2019-01-26 18:16 | remm

  Re:PO pokazuje prokobiecą twarz

  Platforma w ciągu 8 lat swoich rządów, które wszyscy dobrze pamiętamy, udowodniła, że jej celem jest przekształcenie Polski w państwo wyznaniowe, i pod tym względem różni się od PiS wyłącznie w deklaracjach. To znaczy PiS przynajmniej stawia sprawę uczciwie.

  Mimo ciągłych zapowiedzi legalizacji związków partnerskich, uchwalenia ustawy o in vitro oraz likwidacji Funduszu Kościelnego, Platforma związków nie zatwierdziła nigdy (w głosowaniu odrzuciła nawet projekty opracowane przez samą siebie), ustawę o in vitro przegłosowała dopiero w panice po przegranej Komorowskiego, co jej zresztą nie pomogło w wyborach do Sejmu (i słusznie), a jeżeli chodzi o Fundusz Kościelny, to zwiększała go o 20% rok do roku. No i co najmniej dwa razy próbowała tylnymi drzwiami zaostrzyć ustawę aborcyjną.

  (Przy okazji, niezorientowanym przypominam, że na Węgrzech rządzonych przez „faszystę” Orbana geje mogą zawierać legalne związki partnerskie, a aborcja jest dostępna na życzenie).

  Wobec powyższego przykro mi, ale w te gadki Platformy nikt już nie uwierzy. Szkoda Nowackiej, że dała się wciągnąć w to szambo. Zostanie zredukowana tak, jak inna niegdysiejsza „nadzieja lewicy” – Bartosz Arłukowicz.

  „Szef PO zapewniał też, że jego partia skutecznie zawalczy z mową nienawiści. – Będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji – mówił”.

  Naprawdę? Spodziewam się więc, że Platforma oficjalnie zażąda usunięcia z „Klątwy” sceny zbierania pieniędzy na zamach oraz odetnie się od identyfikowanego z Platformą dziennikarza Tomasza Lisa, który w odpowiedzi na wezwanie, aby walkę z mową nienawiści każdy zaczął od siebie, oświadczył, iż żałuje, że nie opluwał PiSu jeszcze bardziej agresywnie.

  Platforma jeszcze nie zaczęła kampanii, a już przegrała wybory.
 • 2019-01-26 21:18 | nakatomi

  Nie wierzę PO. Ani w jedno słowo.

  Mieli 8 lat - nie zrobili nic. A mogli. Ale nie chcieli. Doskonale pamiętam szalony projekt zaostrzenia tzw. kompromisu aborcyjnego i propozycję karania kobiet więzieniem, który głosami PO w dużej mierze i prawie całego PSL - został dopuszczony do dyskusji. A mieli wtedy większość. Albo projekt Boniego o 1% odpisie podatku wyznawców na kościół i likwidacji Funduszu Kościelnego, który ofc został utrącony, aby nie narazić się mężczyznom w sukienkach. I knucia tzw. świeckich oblatów w min. sprawiedliwości za rządów min. Biernackiego, mające na celu zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. I głupie przepisy o obrazie uczuć religijnych, które powinny zostać zlikwidowane, religia w szkołach itd. I liczenie plemników przez Gowina do ustawy o in-vitro I nic. Totalnie nic nie zrobili. A mogli wszystko, ale nie chcieli nic zmieniać, wiec niby dlaczego tym razem nie mieliby znowu kłamać? Jesli chodzi o kwestie obyczajowe to PiS=PO. Dwie strony tego samego medalu. Wsteczne i patriarchalne. Warte siebie nawzajem.
 • 2019-01-27 10:47 | lalecznik

  Re:PO pokazuje prokobiecą twarz

  Obok jest artykuł o Biedroniu, w którym redaktor z sarkazmem odnosi sie do obietnicy emerytalnej. Mniej więcej z takim samym sarkazmem powinna być traktowana "prokobiecość" Schetyny.
 • 2019-01-27 19:40 | Prowincjusz

  Re:PO pokazuje prokobiecą twarz

  Niby ruch w dobrą stronę, konsolidacja potencjalnie własnego elektoratu też jest ważna, bo w decydującym momencie może się okazać, że październikowa mżawka zatrzyma lemingi w domach.

  Ale by naprawdę wygrać potrzebna jest jedność opozycji i jakiś ruch w stronę centrowych wyborców mogących postawić krzyżyk nie na ale przy Prawych i Sprawiedliwych. A te grupy mają feminizm w niskim poważaniu. Niestety.
  No i ten brak pani Lubnauer. Platforma niestety ciągle bez formy.