Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Srebrna” spółka PiS. Co ma, kto za nią stoi i na czym zarabia?

(4)
O spółce „Srebrna” mówi się, że jest perłą w koronie majątku ludzi związanych z PiS. Skąd się wzięła i co ma?
 • 2019-01-30 10:03 | observer

  Jak postawić wiezowce? Bardzo prosto

  Wojewoda powinien wykluczyć działke na Srebrnej z zarzadu miasta pod pozorem "wyzszej potrzeby obronnej". Zbudować dwa wieżowce z przeznaczeniem na koszary wojskowe. Wojsko zrezygnuje, przebudować na apartamenty i sprzedać. Easy.
 • 2019-01-30 14:49 | Obserwer

  Re:„Srebrna” spółka PiS. Co ma, kto za nią stoi i na czym zarabia?

  CEL strategiczny jasny: imperium finansowe , aby uzyskać niezależność finansową dla określonej grupy w celu utrzymania władzy.
  Ten cel tłumaczy takie oddanie ślepe nawet osób , które wydają się być nieprawdopodobnie zmanipulowane mimo wiedzy, doświadczenia czy dorobku naukowego.
  Cel uświęca wszystko i świeci blaskiem potęgi w przyszłości. Cholernie sprytne na pochwycenie ślepe, tępe i niewolnicze.
  Cel długoletni, zaplanowany i skrupulatnie realizowany przez:
  - pochwycenie władzy
  - ludzką postać i oblicze tej władzy dla ludu , nie dla suwerena :)))))
  - zwiedzenie i związanie wyodrębnionej grupy społeczeństwa przez tzw. plusy
  - podział tego władczego tortu o wartości minimalnej do wartości celu zasadniczego
  - przy jednoczesnym nieustannym budowaniu potęgi finansowej tego srebrnego interesu
  - dlatego przejęcie zmianowe instytucji szczególnie intratnych np. spółki SP czy NBP z piramidalnymi pensjami
  - jedynie ministerialne pensje w obliczu zabezpieczania tego interesu o cechach złotego biznesu, są jak do tej pory pensjami dla frajerów.
  Przynajmniej oficjalnie. tak to wygląda. Poza jednym milionerem , któremu "udało się zarobić" w banku........ Ciekawe gdzie poszły te nagrody Beaty jako datki na cele tzw. plusy społeczne. Może na "charytatywne" zabezpieczenie właśnie tych należnych zysków. Podobnie rzecz może się mieć z uposażeniami w NBP.
  Publiczna kontrola dorobku tzw. srebrnych miejsc pracy jest konieczna, jeśli jako społeczeństwo chcemy prześledzić dochody osób tam zatrudnionych .
  Żadna tzw. komisja sejmowa tego nie zrobi, bo stan profesjonalizmu i obiektywizmu tam posadowionych osobników na podstawie tworzenia prawa do np. niekończącej się w Polsce lustracji z cechami dyskryminacji bezpośredniej i pośredniej / w ilości 375 głosów "za" lista posłów zabezpieczona dla dalszego procedowania poza kadencją/ , zupełnie nie stanowi pewności co do wiarygodności takiej koniecznej rzetelnej kontroli.

  Jak wygląda do tej pory, ten złoty srebrny interes zdecydowanie utrudnił brak posiadania własnego prezydenta w Warszawie. Ciekawe co planowano w Gdańsku , że taka była negacja osoby śp. Adamowicza?
  A tak dobrze szło.........
 • 2019-01-30 20:14 | Aspiryna

  Re:„Srebrna” spółka PiS. Co ma, kto za nią stoi i na czym zarabia?

  Czy spolka "Srebrna" liczyla na miliardowy kredyt z panstwowego banku?
 • 2019-01-31 17:21 | Obserwer

  Re:„Srebrna” spółka PiS. Co ma, kto za nią stoi i na czym zarabia?

  Renacjonalizacja PKO pewnie w tym celu była. Jakiś bank musiał być gotowy do ew. udzielenia kredytu , bo chyba Glapiński tego interesu nie podjął się zrobić.
  Podobno , wieść gminna niesie, promesa na udzielenie kredytu była wystawiona dla srebrnych interesów na kwotę 300 mln euro. Jeśli to prawda to wartość tej promesy na kredyt pokazuje jeszcze coś dodatkowego.
  Taki kredyt musiał mieć zabezpieczenie adekwatne do wartości wystawionej promesy.
  Wartość majątku 1, 3 mld zdecydowanie nie wystarcza jak oceniają fachowcy. Wydaje się , że jest tu wskazówka do faktycznej wyceny na 10 lub 11 mld majątku instytutu, firmy czy spółki na Srebrnej. Cokolwiek to jest ma ukrytą wartość bardzo dobrze.

  Cymański niech się więcej nie ośmiesza gadaniem, iż pieniądze szczególnie śmierdzą w kręgach bratniej partii.
  Bo już kiedyś srebrne srebrniki takiego jednego doprowadziły do wiadomo do jakiego końca, gdy owe srebrniki świątynne okazały się bardzo palącym dowodem.

  Sekretne życie na Srebrnej to dobry tytuł do długometrażowego filmu.