Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawa Sawczenko. Jak bohaterka stała się wrogiem Ukrainy?

(4)
Kiedyś „osobista więźniarka Putina”, dziś oskarżana o próbę zamachu na ukraiński parlament. Właśnie ogłoszono, że ma – zza krat – kandydować na prezydenta. Kim tak naprawdę jest Nadia Sawczenko?
  • 2019-02-04 15:15 | woytek

Niezwykle barwny opis wydarzeń na Ukrainie

Po przeczytaniu tego opisu rewolucji na Ukrainie włos się jeży na głowie. Czy ktoś w najbliższym czasie zapanuje nad tym scenariuszem pisanym przez służby specjalne wielu państw i przez emocje indywidualnych awanturników, którzy tworzą z tego pięknego kraju dzikie pola Europy? Rewolucja w końcu zje swoje dzieci i pozostanie mitologiczny zapis wydarzeń pełnych tragedii, które w mieszczańskiej Europie zbywane są obecnie milczeniem.
  • 2019-02-06 23:36 | Hannibal_Lecter

Re:Sprawa Sawczenko. Jak bohaterka stała się wrogiem Ukrainy?

Mieszkam w Kijowie. Na Majdanie byłem przed jego pogromem. Poraziło mnie jedno - łączył on w sobie nastroje i postawy od obozu skautowskiego po oddział szpitala psychiatrycznego zajmujący się najgorszymi, beznadziejnymi przypadkami. Przyglądałem się Rewolucji Godności niczym festynowi w ogrodzie zoologicznym. Pogrom Majdanu spędziłem w kijowskim biurze, będąc przyklejonym do komputera, gdzie za pomocą ogólnodostępnych kamer monitoringu miejskiego filtrowałem plotki od prawdy. A plotki bywały różne - od blokady mostów przez eszelony BTR-ów po wyprowadzenie na ulice Kijowa wojsk pancernych. Polecam wszystkim na przyszłość w sytuacji kryzysowej - chcesz znać prawdę - szukaj jej w miejskim monitoringu online, póki masz Internet i prąd. Co się tyczy Nadii Szewczenko - już w czasie, kiedy była więźniem w Rosji obawiałem się, że dojdzie do jej "odwrócenia" i na Ukrainę wróci nie bohaterka a kremlowski "nielegał", który będzie próbował rozerwać system od środka. Pamiętam, że moje obawy wzmogły się, kiedy zobaczyłem p. Szewczenko wychodzącą z samolotu na lotnisku Borispil boso, Sic! Szła boso z moskiewskiej niewoli. Nie wiem, czemu. Wiem jednak jedno. Kreml nie odda cuwilizacji Zachodu ani Ukrainy, ani Polski, ani Krajów Bałtyckich, ani Niemiec. Kremlowskie sny o potędze sięgają po Ren. Co najmniej. Gdzie raz stanął but żołnierza Cara/Armii Czerwonej tam jest wielka Rosja. I o tym trzeba pamiętać, niezależnie co się dzieje, jeśli idzie o szczegóły i szczególiki polityki i gry wywiadów. Si vis pacem, para bellum.
  • 2019-02-07 16:31 | Satoshi Politico

Wniosek po przeczytaniu tego artykułu jest prosty: Ukraina pozostaje krajem pogrążonym w chaosie wewnętrznym. Dlatego Zachód i Unia Europejska nie powinny przyjmować tego kraju do swych struktur instytucjonalnych. Piszę to mając na uwadze dobro Zachodu i UE -- w tym także Polski. Realna polityka Zachodu musi pogodzić się z faktycznym geopolitycznym podziałem Ukrainy i co najwyżej umacniać zachodnią część tego kraju jako swoje przedmurze ale nie integralną część.
  • 2019-02-07 22:47 | Aspiryna

Ukraina wciaz bardziej przypomina tzw. republiki bananowe. Mam nadzieje, ze do UE lub/i NATO droga daleka!