Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ciekawy sondaż, poproszę o następny

(6)
Z ogłaszaniem wiosny w polityce trzeba się wstrzymać. Paradoksalnie w badaniu dla TVN najbardziej interesujący jest wynik PiS.
 • 2019-02-06 14:22 | ThomasZNiemiec

  do Pana Łukasza Lipińskiego

  Szanowny Pan Lipiński,
  Czy moglby Pan poprosze ewentualnie napisac artykul gdzie nam tlumaczy jak w Polsce dziala system wyborczy na parlament europejskiego? Bylo juz w Polityce dobry artykul na temat systemu wyborczego do Sejmu. Chyba od Pana, jesli dobrze pamietam.
  Pan wtedy tlumaczyl ze to nie tylko metoda d'Hondta ma wpylw ale przede wszystkim fakt ze mandatow w kazdym ogregu jest czasem tylko 7. W Wikipedia czytam ze polskie glosy dla Brukseli liczy sie inaczej. Tylko nie rozumiem jak. Z gory bardzo dziekuje.
 • 2019-02-06 15:21 | Lubicz56

  Re:Ciekawy sondaż, poproszę o następny

  Tomasz Lis i ex-premier Marcinkiewicz, twierdzili zgodnie w poniedziałek, że „słyszeli na mieście“ (uwielbiam takie), że Biedroń otrzymuje pijarowe wsparcie od pisowskich ekspertów. Gdyby to „usłyszane na mieście“ miało jakieś konkretne podstawy a plotki takie zwykle mają, to koalicja Wiosny z PiS (po wyborach europejskich i policzeniu szabel) tylko z pozoru wydaje się być nieprawdopodobna. Taktyka Biedronia polegająca na codziennym podgryzaniu i dołowaniu KO, przy przy bardzo oszczędnej krytyce rządzącej prawicy daje przynajmniej sporo do myślenia.
 • 2019-02-06 15:34 | satrustequi

  Re:Ciekawy sondaż, poproszę o następny

  Bardzo dobry tytuł! Dokładnie o to chodzi - ciągi statystyczne.
 • 2019-02-06 17:34 | T1000

  ?

  Sam pan sobie zaprzecza, bo skoro jest nowa partia Biedronia, to jaki sens ma zliczanie poprzednich sondaży pozostałych partii?
 • 2019-02-06 23:44 | Aspiryna

  Re:Ciekawy sondaż, poproszę o następny

  Sadze, ze zaden z "twardych" zwolennikow PiSu nigdy nie pojdzie glosowac na Biedronia !
 • 2019-02-07 15:37 | Elżbieta Marciniak

  Re:Ciekawy sondaż, poproszę o następny

  Zgadzam się z Pana wnioskami. Dodałabym jeden trend: od września 2018 poparcie dla PIS leci w dół. Nie sądzę, żeby miało ono wzrosnąć w najbliższej przyszłości, ponieważ nastąpi efekt kuli śnieżnej ostatnich afer, w dodatku PIS usilne się stara, żeby nowych afer i błędów nie zabrakło. Trudno natomiast ocenić, co z pozycją opozycji, tutaj może być naprawdę ciekawie.