Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wielki Głód i wolne media. Nowy film Agnieszki Holland

(6)
Agnieszka Holland nakręciła jeden z najodważniejszych filmów w swojej karierze. „Obywatel Jones” zbiera świetne recenzje, porusza sumienia i raczej na pewno nie zostanie pominięty w werdykcie jury festiwalu Berlinale.
 • 2019-02-11 21:40 | iwola

  Wielki Głód i wolne media. Nowy film Agnieszki Holland

  1) Na jakiej zasadzie NYT mógłby zakazać pokazywania autentycznego tytułu artykułu Durantego?

  2) Byłoby nieźle, gdyby autor artykułu wziął sobie do serca "oldskulowość" i przestał zaśmiecać swoje teksty kalkami z angielskiego. W wywiadzie z Joanną Kulig było podobnie. JK mówiła, słusznie, o promocji, a p. Wróblewski uznał za stosowne wciskać, nie wiadomo po co, "piar".
 • 2019-02-12 06:20 | woytek

  Re:Wielki Głód i wolne media. Nowy film Agnieszki Holland

  A reżyserka robi teraz jako ukraińska szczotka, odmiatającą to, co zamieciono według niej pod dywan? Miejmy nadzieję , że tą szczotką odmiecie wreszcie Bliski Wschód , który wciąż pozostaje do odkrycia przez jej wielki, globalny talent.
 • 2019-02-12 11:09 | grzerysz

  Re:Wielki Głód i wolne media. Nowy film Agnieszki Holland

  Janusz Wróblewski pisze z Berlina, że „Obywatel Jones” zbiera świetne recenzje.
  Film został pokazany na festiwalu jako dziewiąty i w ocenie (rankingu) grona międzynarodowych krytyków publikowanej w codziennym, specjalnym wydaniu festiwalowym SCREEN INTERNATIONAL zajmuje miejsce ... ósme - aż czterech na siedmiu oceniających go krytyków przydzieliło mu tylko jedną gwiazdkę (kiepski)...
  Kolejna osoba oceniająca dała mu dwie gwiazdki (przeciętny) a dwie pozostałe osoby - trzy gwiazdki (dobry). Nikt nie przyznał Holland najwyższej noty czterech gwiazdek (znakomity).
 • 2019-02-14 08:19 | grzerysz

  Re:Wielki Głód i wolne media. Nowy film Agnieszki Holland

  Najnowsze wieści z Berlina: pojawiła się jeszcze jedna, dotąd brakująca, ocena filmu Agnieszki Holland publikowana w codziennym, specjalnym wydaniu festiwalowym SCREEN INTERNATIONAL, gdzie filmy ocenia ośmioosobowe międzynarodowe grono krytyków (z Niemiec Katja Nicodemus z doskonałego tygodnika "Die Zeit” oraz Verena Lueken ze świetnego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung”). „Obywatel Jones” otrzymał od włoskiego krytyka, producenta i selekcjonera filmów najniższą możliwą ocenę - zły. To gorzej niż jedna gwiazdka (kiepski), których Holland dostała od innych krytyków aż cztery. Tym samym „Obywatel Jones” spadł na ostatnią, trzynastą, pozycję rankingu SCREEN INTERNATIONA. Nie znaczy to oczywiście, że Holland nie dostanie na festiwalu nagrody...
 • 2019-02-14 12:44 | Prowincjusz

  Re:Wielki Głód i wolne media. Nowy film Agnieszki Holland

  Wartość artystyczna filmów pani Holland, może nie sięga zamglonych szczytów doskonałości. Ale tematyka porusza Europa, Europa, Całkowite zaćmienie czy W ciemności zapadają w pamięć mimo braków nazwijmy to warsztatowych.

  Wiele wybitnych filmów amerykańskich jest doskonałą robotą na miałkie tematy często związane z samymi twórcami. Artysta, Operacja Argo, Birdman wspaniała robota i właśnie tylko robota.
 • 2019-02-16 14:05 | grzerysz

  Re:Wielki Głód i wolne media. Nowy film Agnieszki Holland

  Ośmioosobowe międzynarodowe grono krytyków zakończyło ocenę wszystkich szesnastu filmów pokazanych ostatecznie (jeden film wycofano) na festiwalu w Berlinie. Oceny były publikowane w codziennym, specjalnym wydaniu festiwalowym pisma SCREEN INTERNATIONAL. Film Agnieszki Holland zajął w rankingu ostatecznie przedostatnie, piętnaste miejsce. Międzynarodowi krytycy niżej (ale tylko odrobinę) ocenili film hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet (nie otrzymał on co prawda żadnej oceny "zły/dno" ale dostał aż sześć ocen „kiepski”). Jednak Holland, podobnie zresztą jak i kręcąca równie przeciętne (żeby nie powiedzieć kiepskie) filmy Szumowska, zawsze mogą liczyć w Berlinie na jakąś nagrodę...