Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Państwo w świetle kapiszonów

(9)
Zarówno okoliczności poważne, jak i te bardziej humorystyczne (trudno odróżnić jedne od drugich) wskazują, że w obecnej Polsce ma miejsce daleko idące przenikanie się partii i państwa.
  • 2019-02-13 00:33 | Slawczan

Re:Państwo w świetle kapiszonów

Zupełnie słusznie zwrócił Pan swoją uwagę na p. Mazurek. Oddajmy sprawiedliwośc kobiecinie - robi co może. W tej sprawie ,,wywołanym do tablicy" nie jest rząd RP tylko pewna spółka, pewna fundacja, jeden poseł. Ona jest (niedo)rzecznikiem Rządu RP a walczy jak o ,,swoje", dlatego trudnozrozumiałymi są jej jakże aktywne działania na polu (nie)wyjaśniania tej jakże ambarasującej bo trudno uchwytnej sprawy. W końcu jej pracodawcą i płatnikiem jest RP a nie ww. podmioty i osoba
  • 2019-02-13 14:09 | Kaszuba

Gwoli prawdy trzeba powiedzieć, że p. Mazurek jest rzeczniczką PiS a nie rzadu RP. W rządzie rzeczniczką jest p. Kopcińska.
  • 2019-02-14 02:31 | Prowincjusz

Ostatnio nie zdążyłem wyłączyć radia w trakcie emisji jej głosu i mleko mi skwaśniało w lodówce. Że, o stratach moralnych dla moich nastoletnich dzieci nie wspomnę.
    Tak w ogóle to wypowiedzi Prawych i Sprawiedliwych powinny być opatrzone informacją, że nadawane są informacje drastyczne dozwolone jedynie dla dorosłych i obdarzonych silnymi nerwami odbiorców.
  • 2019-02-14 09:17 | azur

Ja w dzieciństwie używałem korkowca, kupionego na odpuście.
  • 2019-02-14 10:12 | wolenski

Sławczan, Kaszuba
    Proszę wziąć pod uwagę, że, wedle p. Mazurek (i innych działaczy PiS) partia ta jaka taka nie ma nic wspólnego ze Srebrną i Instytutem LK.
    JW
  • 2019-02-14 16:59 | Kaszuba

Wiem, wiem, Panie Profesorze, że formalne rozróżnianie funkcji pań Mazurek i Kopcińskiej większego sensu nie ma, bo obie zawsze recytują tzw. przekazy dnia. A poza tym wiemy, że - jak w PRL - "partia kieruje, a rząd rządzi".
  • 2019-02-14 21:11 | Slawczan

Tym bardziej należy doceniać zaangażowanie wzmiankowanej Pani: partia rządząca w świetle jej (tej Pani i Partii rzecz jasna) faktów nie NIC WSPÓLNEGO z procesem budowy wieżowców.
    Zapewne ona jako rzeczniczka RZĄDU RP a nie PiSu ani tym bardziej opisywanych podmiotów gospodarczych angażuje się w tą obronę jakby się angażowała w obronę każdej innej polskiej (bądź odzyskanej dla Polski) firmy. Godne to i chwalebne - do tej pory polskie rządy polskie firmy traktowały po macoszemu, interesy Polski na tym cierpiały gdyż np. nie udało się stworzyć przez taką w sumie niezrozumiałą postawę żadnego poza Orlenem championa. Dotyczy to szczególnie rynku wynajmu powierchni biurowych.
  • 2019-02-15 10:02 | Slawczan

@2019-02-13 14:09 | Kaszuba
    Alem z siebie durnia zrobił. Myślałem, że P. Mazurek to rzeczniczka rządu. Pacz Pan jak to sie Partia z Rządem zlała.
  • 2019-02-15 13:42 | wolenski

Sławczan
    Proszę nie przejmować się, kwestia identyczności jest skomplikowana w polityce. Można np. powiedzieć, ze pp. Mazurek i Kopcińska, to jeden rzecznik jako byt, ale w dwóch osobach.
    JW