Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po co Warszawie Deklaracja LGBT+?

(4)
Prezydent stolicy zobowiązał się, że do 2023 r. zorganizuje hostel interwencyjny dla osób LGBT, zgodną ze standardami WHO edukację antydyskryminacyjną w każdej szkole oraz powoła pełnomocnika ds. społeczności LGBT.
 • 2019-02-19 06:22 | woytek

  Czy prezydent Warszawy ma jakieś zobowiązania w stosunku do vice prezydenta?

  Prezydent Warszawy zapowiada się cieniutko , poświęcając energię na sprawy dotyczące promila mieszkańców ?
 • 2019-02-19 06:45 | Satoshi Politico

  Re:Po co Warszawie Deklaracja LGBT+?

  Autorka jakoś nie może się zdecydować, czy pisać LGBT czy LGBT+. Czyżby miała odczucie, że wersja z plusem może zdyskredytować całą koncepcję jako potencjalny ciąg coraz to nowych wymysłów osób, próbujących zwrócić na siebie uwagę. W artykule mowa o jakichś "badaniach". Co ciekawe bardzo trudno uzyskać najbardziej podstawowe dane: na ile szacowana jest liczba osób, których dotyczy kwestia LGBT. Przede wszystkim nie mówi się, ile jest tych "transpłciowych". Jednocześnie wytwarzane jest wrażenie, że to jakieś szczególnie ważne zjawisko społeczne. Polityka niestety przyczynia się takimi publikacjami jak ta, do rozpowszechniania tej wypaczonej percepcji.
 • 2019-02-20 16:22 | Boe

  Re:Po co Warszawie Deklaracja LGBT+?

  Do Satoshi: Osoby LGBT to według większości szacunków nie promil, lecz ok. 5% populacji.

  Do woytek: Tak, przemoc jest "szczególnie ważnym zjawiskiem społecznym", niezależnie kogo dotyczy.
 • 2019-03-10 21:30 | Hannabo

  Re:Po co Warszawie Deklaracja LGBT+?

  A co robi ze sobą ktoś z małej miejscowości wyrzucony z domu przez rodzinę z powodów innych niż homoseksualizm, transwestytyzm, transseksualizm etc, - np. dlatego, że pije albo że odstąpił od kościoła, zaraził AIDS, nie chce przejąć gospodarki po ojcu? Czy są specjalne hostele dla takich osób? Nie ma potrzeby, zwykły tzw. ogólny dom pomocy wystarczy. Czy naprawdę jak człowiek w potrzebie zwraca się po pomoc gdziekolwiek to musi opowiedzieć nie tylko, że potrzebuje schronienia i jedzenia ale też jaką ma orientację seksualną? Rozumiem w takim razie, że jak ktoś bezdomny lub zagubiony poprosi o pomoc w hostelu LGBT i nie zadeklaruje się jako homoseksualista to talerza zupy nie dostanie, o noclegu już nie mówiąc.