Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

MON przyznaje: Macierewicz ujawnił wojskowe tajemnice

(2)
Antoni Macierewicz jako minister obrony ujawnił w Sejmie informacje o stanie polskiej armii, które miały status niejawnych – wynika z odpowiedzi MON na poselskie wystąpienie Krzysztofa Brejzy.
 • 2019-02-19 13:25 | observer

  Kpina

  Watpie aby Putin tego nie wiedział - od niego samego.
 • 2019-02-19 16:29 | Obserwer

  Re:MON przyznaje: Macierewicz ujawnił wojskowe tajemnice

  Eureka.Od co najmniej 12 lat w tym kraju kolejni szefowie służb specjalnych oraz kolejni funkcjonariusze publiczni w prokuraturze pod wodzą władz udają , że sprawy zdrady tajemnic państwa nie było i nie ma, ze strony opisanego osobnika. To to ujawnienie jest jakimś odwróceniem czy zwyczajną ściemą?
  Nie zmienia to faktu, że przez kolejne lata i miesiące harcowanie po tajemnicach , wydawać by się mogło, najbardziej istotnych dla bezpieczeństwa , stanu obronności, wiedzy na temat strategicznych informacji dot. tego państwa miało i ma miejsce.. Ochrona informacji niejawnych w zakresie kadry wywiadowczej tego kraju stanowiły i stanowią do dnia dzisiejszego cykl działań o charakterze autodestrukcji z elementami samozaprcia i determinacji charakterystycznej tylko dla działań wrogich i celowo zaplanowanych .
  To sabotaż realizowany w wielu odcinkach funkcjonowania tego państwa.. Z powodów każdego innego , ale nie z powodu dbałości o stan obronności tego kraju, brany z powagą, starannością i wyczuciem dla tego typu delikatnej materii spraw.

  Idiotyzmy zachowań, stan idiotyzmu zatrudnionych na przestrzeni prawie 12 lat ludzi na stanowiskach dot. bezpieczeństwa, obrony, strategii i długoletnich planów w zakresie osobowym , sprzętowym oraz doboru partnerów o znaczeniu strategicznym, którzy przyjeżdżają do W-wy i chcą sum dla Izraela w wys. 400 miliardów zł mimo , że sami w 1960 roku zobowiązali się im zapłacić za mienie pozostawione w Polsce. To wiedzą, tę wiedzę posiadają wytrawni, doświadczeni polscy dyplomaci, ale nie organizatorzy tej konferencji.
  Jest dramatem tej niekończącej się historii ostatnich lat, w tej dziedzinie bytu naszego umiłowanego kraju, że sprawy racji stanu powierza wyborca tzw. historykom czy histerykom. Jedynie co rośnie to stan głupoty.

  Kontynuacja polityki destrukcji RP ma oblicza i twarze różnego typu. Grupy osób , grupy sfrustrowanych, odwetowych osobników na różnych szczeblach władzy, zarządzania, dowodzenia oraz chęci zemsty nawet za dziadków, ojców, braci ect i Bóg wie raczy kogo jeszcze ,ma w tym kraju historię zdecydowanie dłuższą, żywą i ciągle obecną niż jakość, świadomość i konkret na chwilę dzisiejszą w zakresie jak dbać skutecznie o stan obronności nas wszystkich. Tu i teraz.

  Stany licznych zaniechań, lekceważenia, ignorowania ostrzeżeń ludzi mądrych, doświadczonych, zaprawionych w cholernie trudnych warunkach zewnętrznego budowania sytemu informacji z zagrożeniem zdrowia i życia własnego, dla tego kraju czyli obywateli w całości, ulegała i ulega systematycznemu niwelowaniu przez władze ustawodawczą i wykonawczą w imię niby wiarygodnej obrony RP. Dlatego zakupy dla armii stoją w miejscu lub są w ilości z pogranicza ignorancji i śmieszności spraw obronnych. Przykład teraźniejszy to podobno zakup 20 rakiet z USA, gdy nam jest ich potrzeba przynajmniej 100, a najlepiej 500 szt. a Rumunia ma ich już 50 szt. A co to za koszt i wysiłek finansowy dla takiego majątku ze Srebrnej dla celów obronnych kraju od prawdziwych patriotów , który zamiast dwóch wież może ochronić tysiące wież w Polsce przy użyciu tych rakiet w ilości nie śmiesznej tylko obronnej. A jak wam słupki wzrosną po takiej transakcji.
  Jedynie władza sądownicza nie dopatrzyła się nigdy zasadności oskarżeń opartych na chorych i wydumanych tzw. dowodach tego "bohatera' artykułu. o strukturze swoich działań co najmniej dziwnych, wobec tych zlustrowanych, poniżonych i obdartych z godności ludzi jako oficerów wywiadu oraz ludzi sił zbrojnych, którzy do tej pory alarmują obywateli o poziomie zagrożeń. Ze skutkiem , który potwierdza jego wiarygodność jako władzy wykonawczej w randzie przydzielonego mu stołka ministerialnego onegdaj , za pozwoleniem większości w miejscu bytu władzy ustawodawczej. Miarą prawdy tych dwóch władz jest ich skuteczność wobec spraw kraju.

  Skuteczność ta jak widzimy jest porażająca i przerażająca w istocie negatywnego oddziaływania. Podobnie jak porażająca jest skuteczność nowego asortymentu dyplomatów pod wodzą równie złośliwych , uporczywie wręcz maniakalnych facetów, którzy czyszczą tzw. słynne złogi z MSZ-u przy udziale wł. ustawodawczej, która dała im narzędzie tzw. prawne do tego typu destrukcyjnych działań. Na obraz i wstyd , a także hańbę dla pojęcia prawa krajowego i UE jakie obecnie wytwarza się w Polsce.
  Efekty czyszczenia w MSZ i tej tzw. nowej dyplomacji widać po ostatniej konferencji tzw, warszawskiej. Klęska goni klęskę i końca tego samo zapętlenia nie widać- niestety. A ilość rąk i głów , która przyczyniły się do tego efektu i stanu tzw. skuteczności dyplomatów jest zatrważająca. Dlatego uprawnione jest stwierdzenie , że tego typu zjawisko dzieje się od 12 lat w tym kraju przy współudziale bezpośrednim i pośrednim setek osób.. Ma cechy stabilnego i celowego działania. "A po czynach ich poznacie" no i poznajemy.

  Tylko Opatrzność zdecydowała, że jeszcze nie doszło do katastrofy tej państwowości.
  Byt to nie tylko kromka chleba i tzw. plusy. Byt Ojczyzny to znacznie większa wartość. Ma cechy bytu najświętrzego, bo jest darem Boga samego tylko dla godnego tego daru narodu.
  Biada nam ludziom trwożącym się o dobrostan naszego kraju. Biada nam wszystkim obywatele, biada.