Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

(8)
Rząd PiS przekopem chce zagrać na nosie Rosji. Poza tym trzeba suwerenowi pokazać, że coś się robi, że realizuje się obietnice. Więc przyszła pora na drzewa.
 • 2019-02-19 23:18 | woytek

  Ale Rosja nie protestuje , więc o co chodzi?

  Rosja nie protestuje , tylko propagandziści medialni oczekują od nich protestów , aby stworzyć wrażenie, że wydatki na zbrojenia i przekopy robią na kimś wrażenie i mają znaczenie "strategiczne". A one są zbędnym wyrzucaniem pieniędzy.
 • 2019-02-21 13:12 | jajacek51

  Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

  widział łaskawy pan kalkulację ekonomiczną tego politycznego potworka? czy jest jasno powiedziane kto ma utrzymywać żeglowność czyli stałe pogłębianie? czy kto kol wiek robił kalkulację i opcję po podniesieniu się poziomu morza po stopnieniu dużej części lądolodów?jak na pokazanie fucka ruskim to koszt przewyższa dziecinny gest oberprezesa .dodam że jeśli jest to finansowane z budżetu to decydenci po zmianie władzy muszą się liczyć z wizytą smutnych panów skoro świt.
 • 2019-02-21 13:38 | Prowincjusz

  Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

  Będzie pomnik szalonych rządów Prawych i Sprawiedliwych. Jeśli nawet nie przekop to wyrąb.
 • 2019-02-21 14:38 | jrcanonia

  Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

  Rosjanie nie protestują, tylko śmieją się z Polaków, którzy im na złość marnują swoje pieniądze.
 • 2019-02-22 00:11 | Patagon

  Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

  polska jest panstwem typowo ladowym poniewaz z morza nie potrafimy korzystac a nawet rozumiec, co pokazuja wpisy i pani artykul, a gdyby jako dobry dziennikarz chociaz troche poswiecila pani czasu i znalazla ile pkb holandii, danii czy szwecji lub korei generuja a ile procent pkb generuja nasze porty? polskie ponizej 1.5% Powinna pani pisac o rachunku ekonomicznym i korzysciach zeby ten ciemny lud oswiecic, tam gdzie jest woda zawsze jest ruch zawsze wymiana towarow zawsze wiecej pracy i pieniedzy? dlaczego kraje nadmorskie tak dobrze zyja z morza a srodladowe juz mniej. zaraz zacznie sie przyklad austrii czy szwajcarii(turystyka) itd Lepiej miec dostep do morza, jezior jak np chicago bo to transport, produkcja, remonty, chocby kupowanie pailwa dla statkow, szkoly i produkcja na export nawet rolna. No ale zydow zabraklo w polsce to my nie mamy glow do interesow, Moj pradziadek produkowal ksiazki i exportowal glownie w hebrajskim i jidisz i w innych jezykach, z polskich-zydowskich papierni bral papier, Zony pradziadek handlowal wyprawionymi skorami na buty i slal to do chin tez przez morze juz wowczas polskie. poniewaz wiedzieli co sie swieci zyje ja, uciekli z polski morzem. jak sie rozumie co znaczy morze i jakie daje mozliwosc to czlowiek docenia ten fakt, ze polska ma az tyle morza. tylko trzeba miec smykalke do interesow.
 • 2019-02-22 18:26 | Prowincjusz

  Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

  Czyli według pana Patagona port w Elblągu, będący w stanie obsłużyć białą flotę wygeneruje jakieś nadzwyczajne zyski.
  Czekaj tatka latka...
 • 2019-02-24 01:13 | Patagon

  Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

  Poczeka pan i zobaczy, poniewaz jest to zwiazane z polaczeniem drogowym i kolejowym via baltica i carpatia, potem z cp. Ja nie widze problemu aby wyprzec z rynku chinskiego holenderskie tulipany. slusznie zalozono ze cpk obok wezla kolejowego bedzie lotniczym hubem towarowym na poczatek. zreszta export polskich kwiatow wzrasta co roku. A wielkie huby tworza wielkie air-city jak to widac w Azji.
  czytalem artykul w ktorym wloscy naukowcy podjeli sie zmutowania komara afrykanskiego ktory w drugim pokoleniu traci mozliwosc rozmnazania sie, co moze szybko doprowadzic do likwidacji malarii. zastanawia mnie dlaczegp polscy genetycy nie maja jakiegos narodowego intytutu badan nad modyfikacja komarow, much, kornika i naturalnie zboz a polska ochrzczona wolna od gmo, skoro pasza dla zwierzat to amerykanski export zmodyfikowanej kukurydzy MON 810

  https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2019/02/20/693735499/scientists-release-controversial-genetically-modified-mosquitoes-in-high-securit
 • 2019-02-26 11:38 | Prowincjusz

  Re:Pierwsze ofiary przekopu Mierzei Wiślanej

  Nasi Geniusze z ulicy Wiejskiej zakazali GMO. Będę czekał. Póki co redy Gdyni, Gdańska i Świnoujścia świecą pustkami. Co do hubów to właśnie zakończono produkcję A 380 będącego odpowiedziom producenta na wielkie lotniska przesiadkowe. Chyba klientela woli latać z Poznania do Cork, niż z hubu do hubu + 2 razy 300km transportem szynowym czy kołowym.