Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

(20)
Ten pomnik należało usunąć, ale legalnie. W świetle dnia. Nie na zasadach samosądu ocierającego się o happening.
 • 2019-02-21 12:01 | arkadia

  usunięcie pomnika

  Na legalne usunięcie pomnika czekać pewnie można było ładnych parę lat.Chwała tym którzy to zrobili.Działanie to wpisuje się w pojęcie dobrze rozumianego obywatelskiego nieposłuszeństwa , wobec władzy która z kościołem rozmawia tylko na kolanach.
 • 2019-02-21 14:59 | kinga.ewa

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  i znalazło się trzech sprawiedliwych...
  i uradował się Pan
 • 2019-02-21 15:16 | EAR2

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  dobrze zrobili, nie należy rozpatrywać tego w kategoriach przestępstwa, ale niezgody i protestu obywatelskiego przeciwko deprawacji członków koscioła
 • 2019-02-21 15:20 | adstr

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Wikipedia:
  "Prałatom (podobnie jak szambelanom i kapelanom papieskim) przysługuje tytuł: Monsignor (...). Tytułu Monsignora zgodnie z "Instrukcją w sprawie szat, tytułów i godeł Kardynałów, Biskupów i Prałatów niższych stopni" (...) można użyć przy pisemnym lub ustnym zwracaniu się do Wyższych Prałatów Dykasterii Kurii Rzymskiej, niemających godności biskupiej, Prałatów, zwanych Clerici Kamery Apostolskiej i Prałatów, pełniących obowiązki na dworze papieskim, jak i Biskupa – sam lub łącznie z przymiotnikiem "Najczcigodniejszy". Natomiast m.in. Prałatów honorowych, oraz Kapelanów Jego Świątobliwości można tytułować: Monsignore, który to tytuł, stosownie do okoliczności może poprzedzać przymiotniki: Czcigodny (Reverendus)."

  Ten tekst to żywy obraz kościoła katolickiego. Zaszczyty, tytuły, władza, których kościół sam sobie udzielił. Gromadzenie majątków i kosztowności. A to wszystko drogą niegodziwości oraz współpracy z władzami świeckimi, nawet zbrodniczymi. Nikt już nie widzi, jak bardzo kościół oddalił się od chrześcijaństwa. Kościół od wieków już leży na przeciwnym biegunie niż chrześcijaństwo.
 • 2019-02-21 16:03 | nakatomi

  Nie, w tym przypadku należało działać.

  Wszyscy wiemy jaki jest w Polsce stosunek partii politycznych (wszystkich - PO-PiS-PSL-SLD) do kościoła. Wiernopoddańczy i służebny. Tak samo sprawa wygląda z wymiarem sprawiedliwości - obstrukcja, sprawy ciągnące sie przez kilkadziesiąt lat i minimalny wyrok, albo przedawnienie.
  Nawet publiczny rejestr kościelnych pedofilów został w przypadku księży UKRYTY przez rząd a jedynie świeckich zboczeńców uwidoczniono, dzieląc zboczeńców na kastę przestępców i ukrywając kastę tych zboków, co ponad prawem . W takim państwie, gdzie partie tworzą fuzje z kościołem i jest powszechna akceptacja pedofilów kościelnych oraz żelazna obrona tychże przez instytucje, nie ma innego wyjścia, tylko branie sprawy we własne ręce.
  Inaczej na zawsze zostaniem pedofilskim rajem, złotym eldorado, enklawą dla kościelnych zboczeńców.
 • 2019-02-21 16:03 | turpin

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Właściwie to należałoby chyba pozostawić ten pomnik na leżąco.
  Wszak X prałat słynął z tego co robił i jak stał, i jak leżał.
 • 2019-02-21 16:05 | kurzak

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  NARESZCIE!!!!
 • 2019-02-21 16:06 | slima11

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Przypomina się pomnik Saddama.Zwiastujący wojnę i ofiary ,trwające do dziś.nIE DAJ BOŻE ABY PaLIKOT MIAŁ RACJĘ ,co do wojny domowej~~~!!
 • 2019-02-21 17:25 | Wawrzyniec Biebrzeniewierzyński

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Przecież Ci goście nawet z Gdańska nie byli. To przypomina Marzec68 kiedy dowożono na miejsce robotników z pobliskich zakładów. Teraz dowieziono z Warszawy.
 • 2019-02-21 21:54 | suwer

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Ucieszyłem się. Podobnie, jak wtedy, gdy w Warszawie zburzono pomnik Dzierżyńskiego. A może bardziej, niż wtedy.
 • 2019-02-22 00:27 | Patagon

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  a co w zamian kosciola katolickiego i jego doktryny?
  moze ateizm, moze inne chrzescijanstwo, strokatolocyzm polski, luteranizm, swiadkow jehowy, kazdy ma zone i nie ma afer.
  gdy bedziecie stac przed smiercia kuchenni opluwacze pokrywek na wegielnych piecach do gotowania, magistry z chowu uniwersytetow bez klasy. zadacie sobie pytanie po co was wybrano do zycia, jaki jest/byl jego cel i najwazniejsze co dalej juz po smierci jest. a na takie pytanie jest tylko jedna odpowiedz jaka daje religia i wiara w nia, obojetnie jaka religia.
  moglbym sparafrazowac fraze z filmu ludzie sa grzeszni ale wiara jest wieczna...(kosciol jest swiety)
 • 2019-02-22 04:40 | woytek

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Reporterzy telewizyjni powinni zgłosić policji akt dewastacji pomnika , który powinny być usunięty legalnie przez miasto lub wyrok sądu, a nie przez niezrównoważonych emocjonalnie przestępców. Ta kooperacja telewizji w akcie przestępczym jest naganna.
 • 2019-02-22 04:55 | maciekplacek

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Sz.P. Autorko,
  Wszystko powinno byc zgodne z prawem.
  A kim sa ci wzburzeni burzyciele pomnika?
  Zaden z nich nie byl molestowany, natomiast oni maja tendencje molestowac innych.
  A to tez jest karalne i panowie burzyciele mieli w przeszlosci problemy. Jak to mowia potocznie; zadymiarze.
  'Cel uswieca srodki' - to dobre dla tyranow, dyktatur a nie kraju praworzadnego.
  Jakos tym panom nie przyszlo do glowy aby jakims po-sowieckim pomnikiem sie 'zajac'.
  Nie bez znaczenia jest, do kogo ten pomnik nalezy, czyja jest wlasnoscia mowiac wprost, kto za niego zaplacil.
  Wlasciciel/-le maja tu decydujace slowo. Fundamentalna zasada w prawie jest; 'Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat.' - co znaczy 'ciezar dowodowy spoczywa na tym, kto oskarza, a nie na oskarzonym'. Nie jest to doslowne tlumaczenie, ale doslowne znaczenie. Dopoki oskarzajacy nie udowodnia winy ks. Jankowskiego i sad wyrokiem ja potwierdzi,
  ks. Jankowski ma prawo byc uwazanym niewinnym zarzucanych aktow.
  Pomnik powroci na dawne miejsce, tylko decyzja sadu moze ten pomnik usunac.
  Panow burzycieli - moralistow nalezaloby obciazyc wszelkimi kosztami zwiazanymi z cala ta 'operacja'.
 • 2019-02-22 19:08 | pragmatyk

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Jak wolność ojczyzny to rzeczywista wolność, pomniki okupantów watykańskich bez wyjątku powinny służyć wyłącznie ku przestrodze, znajdować się na jednym z ogrodzonych placów np. w Kozłówce obok Lenina i pokazywane tylko kosmitom, jako eksponaty głupoty polskiej.
 • 2019-02-22 21:02 | krokodilko

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Padła propozycja aby teraz kościół - jak to miewał w zwyczaju w podobnych przypadkach innych takich księży - przeniósł pomnik do innej parafii
 • 2019-02-23 05:40 | woytek

  Re:Samosąd nad pomnikiem

  To obecność telewizji w czasie takich ekscesów motywuje zadymiarzy do działania. Telewizja, która pojawia się w nocy aby uwiecznić bohaterów zadymy jest najważniejszym motorem tego przestępstwa. Pokazywanie się w TV nawet jako przestępca "nobilituje" statystę i podnosi do rangi "postaci historycznej".
 • 2019-02-23 06:40 | poznan56

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Czy ci panowie odwazyliby sie obalic pomnik Lenina lub innego komunistycznego zbrodniarza 30 - 40 lat temu? Prawdopodobnie nie ! Wtedy grozilo za to spalowanie, kilka lat wiezienia, wyrzucenie z pracy, zakaz wyjazdow zagranice na b. dlugo. Teraz jest wolnosc ... wiec prosze bardzo. Wyrok to bedzie kilka m-cy w zawieszeniu a koszty naprawy pomnika pokryja znani aktorzy lub rezyserzy. Odwaga stanila, rozum podrozal.
 • 2019-02-23 16:00 | Pablos

  Pomnik ks. Henryka Jankowskiego

  Stoi ponownie na swoim miejscu. Kiedy go odsłaniano były brane zasługi ks. Jankowskiego. Nie znano mrocznej strony jego osobowości. Postawienie go ponownie coś nam mówi o mentalności dużej części naszego społeczeństwa. Można powiedzieć że w Gdańsku postawiono pomnik osobom o skłonnościach pedofilskich. Ciekawe ilu z tych którzy są z tego faktu zadowoleni posłałoby swoje wnuki w odwiedziny do ks. Jankowskiego.
 • 2019-02-24 01:34 | Patagon

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  jestem luteraninem i sadze ze gdyby ostatni jagiellon przyjal protestantyzm - laski namawial go do kalwinizmu, to nasza historia potoczylaby sie calkiem odmiennie. moze po 500 latach cos podobnego do reformacji i u nas sie narodzi.
  ale szczerze watpie. widac po modlach czerwono-piuskich w rzymie o dusze grzesznikow i nawroty ichze. ofiary zostaly natomiast naboznie wysluchane z modla o wybaczenie grzesznikow i lekkim samokajaniem.
  przekleci obludnicy.
  moglbym wiele wam powiedziec o takim jednym generale, arcybiskup -flaszka (pseudonim), pedal oplywajacy zlotem, poniewaz jego rodzina mieszka w chicago, ktora przypadkiem znam. slawoj sie wabi nomen omen slawojka.
 • 2019-02-25 23:51 | Aspiryna

  Re:Samosąd nad pomnikiem ks. Henryka Jankowskiego

  Chyba w zadnym innym kraju europejskim koscielni przestepcy/zboczency nie sa tak dobrze chronieni jak w Polsce!