Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chcą drugiej szansy – czy powinny ją dostać?

(5)
Jedną z niewygodnych „pozostałości” po dogorywającym Państwie Islamskim są jego kobiety – żony bojowników ISIS – i ich dzieci, zwłaszcza te, które opuściły Zachód na własne życzenie. Kilka lat temu porzuciły swoje ojczyzny dla kalifatu – teraz chcą wrócić do domu.
 • 2019-02-25 12:16 | J.E. Baka

  głupota młodości

  Nie spodobały się średniowieczne obyczaje i brodaci brutale z kałachami? Rzeczywistość, gdzie na głowę spadają pociski i bomby i trzeba się chować jak szczury w piwnicy nie przypomina tej z propagandowego filmu z Internetu, gdzie triumfuje muzułmański kalifat? No cóż, na głupotę tych bardzo młodych i łatwych do manipulowania ludzi niestety nie ma rady. Tacy pojawiają się w każdej epoce i każdym systemie. Kiedyś ich rówieśnicy zachłysnęli się np. Hitlerjugend i SS. Mieli panować nad całą Europą aż po Ural, a kończyli często w bezimiennych grobach rozrzuconych po całym kontynencie.
 • 2019-02-25 14:45 | azur

  Re:Chcą drugiej szansy – czy powinny ją dostać?

  Trzeba poczekać, aż ten cały kalifat jeszcze bardziej się skurczy i nie brać sobie kłopotu na głowę.
 • 2019-02-25 21:19 | zly

  Re:Chcą drugiej szansy – czy powinny ją dostać?

  Skoro chciały do kalifatu, to niech wraz z nim zginą. Sądzę,że publiczna egzekucja tych kobiet byłaby odpowiednią odpłatą za ich zbrodnie.
  Chciałbym zapytać autorkę, dlaczego tak podkreśla że w ISIS jest 500 kobiet. Czy fakt, że te kreatury posiadają dwa chromosomy X, czyni je mniej winne? Zasługują na specjalne względy ze względy na swoja płeć? Uważa pani,że kobiety-z samej racji bycia kobietami- stoją ponad prawem i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje czyny?
 • 2019-03-02 19:14 | Prowincjusz

  Re:Chcą drugiej szansy – czy powinny ją dostać?

  Chrześcijańskim, czyli deklarowanym przez większość Europejczyków obowiązkiem jest przyjąć córy marnotrawne.
 • 2019-03-03 23:45 | zly

  Re:Chcą drugiej szansy – czy powinny ją dostać?

  @Prowincjusz
  Chrześcijańskie wybaczenie wymaga szczerego żalu za grzechy, mocnego postanowienia poprawy, wyznania win i zadośćuczynienia bliźniemu. Doczytaj katechizm. Te panie póki co nie spełniły ani jednego z tych warunków.