Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

(19)
Rosja jeszcze bardziej niż do tej pory będzie się wściekać o bazę w Redzikowie. Przewidziane dla Polski pociski przechwytujące mają być zabójcami strategicznych rakiet międzykontynentalnych.
 • 2019-02-25 12:17 | znafca in spe

  Nowa bitwa o Redzikowo

  Ciekawe, czy zaloga w Redikowie zdazy nacisnac guziczek nim wyparuje?
 • 2019-02-25 13:38 | sztubak

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  '' U szczytu zimnej wojny, kiedy Stany Zjednoczone i Związek Radziecki posiadały już pierwsze, prymitywne systemy antyrakietowe, doszło nawet do podpisania traktatu – z dzisiejszego punktu widzenia dziwacznego – o ograniczeniu broni antyrakietowej.''

  A o Mutual Assured Destruction szanowny Pan słyszał?
 • 2019-02-25 13:46 | sztubak

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Okazuje się, że to nie USA ma nas bronić a odwrotnie.

  A o amerykańskiej szczerej przyjaźni przekonali się ostatnio Kurdowie.

  Będzie znowu jak w opowiastce o niedźwiedziu i zającu.
 • 2019-02-25 15:08 | woytek

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Amerykańska tarcza a sprawa polska
  "Amerykański raport antyrakietowy ma konsekwencje dla bezpieczeństwa i obronności naszego regionu. Zagrożenie rakietowe zarówno w polskim, jak i amerykańskim kontekście oznacza Rosję."
  Ile jeszcze razy tę kalkę propagandową zaserwuje się Polakom ? Ten mały kraj wciśnięty między wielkich sąsiadów cierpi na kompleks wielkości jego obecnych elit politycznych. To jest już całkowity odlot od realiów. Zapominanie , że Polska leży w Europie, Izrael w Azji, a Ameryka w Ameryce, będzie owocował kolejnymi szczytami warszawskiego obłędu.
 • 2019-02-25 15:30 | geozak

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Należy być odporny na propagande Rosji.Tylko silna pozycja Polski w NATO i w polaczeniu z sojusznikiem USA wymusi na Rosji zakończenie zbojeckich praktyk w stosunku do sasiadow.To jest dla dobra Rosjan zyjacych w propagandzie obleżonej twierdzy .

  Jaki kolwiek rzad był do tej pory w III RP był traktowany pogardliwie zas Rosja dogadywała się do tej pory z Niemcami .To Niemcy naciskajac rząd Donalda Tuska wymusił zmiane stanowiska w sprawie bazy w Radzikowie.
 • 2019-02-25 16:34 | alamakotalive

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Baza tego rodzaju stwarza okazję do podniesienia rangi kraju tak w polityce USA jak i Rosji, choć wątpliwe czy rodzimi politycy potrafią to choc w części wykorzystać.
 • 2019-02-25 22:47 | Aspiryna

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Tak dla przypomnienia... Jak zachowalo sie USA w roku 1962 kiedy to Rosjanie usilowali umiescic rakiety z glowicami nuklearnymi na Kubie?
 • 2019-02-25 22:51 | Aspiryna

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Ta baza ulokowana bedzie zbyt blisko granic Rosji, by Rosja to przemilczala... i prosze sobie przypomniec o "Cuban missile crisis" (rok 1962).
 • 2019-02-25 22:56 | Aspiryna

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  A Iran do tej pory nie posiada zadnej rakiety, ktora bylaby w stanie doleciec do Polski! To tak na marginesie...
 • 2019-02-26 05:00 | maciekplacek

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Sz.P. Swierczynski,
  D. Trump w swym ostanim State of the Union niemal doslownie powtorzyl co prez. R. Reagan powiedzial do Gorbaczowa w Reykjavik: We will outspend you financially and we will develop technology beyond your reach.
  Jest to cytat z pamieci, niedoslowny w slowach ale w znaczeniu. Wtedy byl to przyslowiowy kubel zimnej wody na leb Gorbaczowa. W kilka lat pozniej nie bylo juz sojuza. D. Trump zapewnil Kreml i nastepce Mao, ze USA zamierza utrzymac przewage technologiczna, bez wzglegu na koszta.
  Bazy USA gdziekolwiek by sie nie znajdowaly, sa na celownikach ruskich, chinskich, iranskich czy koreanskich, ale nalezy pamietac, ze na celownikach amerykanskich znajduja sie cele od Kalinogrodu do Wladywostoku, od Pekinu do Teheranu.
  Czym tak naprawde dysponuje USA wie bardzo waskie grono w Pentagonie i W. H.
  Nie zgodze sie z twierdzeniem, ze NATO i USA bedzie czekalo bezczynnie az Rosja, Chiny czy inny samobojca wyjdzie z pierwszym uderzeniem. Przygotowania do ataku kiedys mozna bylo w jakims stopniu to ukryc, dzisiaj nie jest to mozliwe. Dlatego tak wazna jest skuteczna obrona przeciwrakietowa roznych typow. USA nie wydaje miliardow na bazy by je pozostawic bezbronne. Juz w chwili obecnej, dzieki setkom satelitow a wkrotce tysiacom Pentagon ma wglad w kazdy centymetr kwadratowy, gdziekolwiek. Planet Labs Inc. juz teraz produkuje tanie, niewiele wieksze od pudelka na buty satelity i wysyla je setkami w orbite okoloziemska. Jest taki ogrom materialow wizualnych, ze nie sa w stanie ich analizowac.
  Tak przynajmniej twierdzi Pentagon, oficjalnie. Do pomocy przychodzi technologia; supercomputers.
 • 2019-02-26 05:08 | maciekplacek

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  woytek447
  Oskarzajac 'ten maly kraj wcisniety' o kompleksy wielkosci tak naprawde piszesz o swoich kompleksach.... roznych.
  Glownie wiekowych, edukacyjnych.

  alawithpussy
  Czy mozesz podac nazwiska tych rodzimych, watpiacych politykow?

  sztubak, znafca kowalski - wasza 'edukacja' wyniesiona z peerelu daje sie wam we znaki.
 • 2019-02-26 06:22 | Marian.W.O

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  "Nie zapominajmy jednak, że baza w Redzikowie, choć obsadzona przez US Navy, należy do NATO, które jako sojusz obronny wojny z Rosją nie rozpęta."

  Jakos obronnemu sojuszowi nie przeszkodzilo nic w atakowaniu Serbii, ataku na Afganistan, agresji przeciw Irakowi czy interwencji w Libii. Warto jednak pamietac, ze wojny dosyc czesto wybuchaja przez przypadek, gdy zadna ze stron konfliktu nie chce a poprzez przyjmowanie "groznych postaw" do konfliktu prowadzi. Powyzsze zapewnienei Autora nie jest warte papieru, na ktorym zostalo zapisane. Takiej gwarancji nie ma.

  " Dokładnie rok później zaatakowała Ukrainę."

  To jest zwykle przekrecznie faktow. Rosja Ukrainy nie zaatakowala i w stanie wojny z Ukraina nie jest. Powyzsze zdanie jest przykladem zenujacego opisu zlozonych zdarzen Czy Autor zapoznal sie np.z tekstami porozumien Minsk I i Minsk II?. Lektura tychze winna cos nie cos wyjasnic w tej sprawie.

  Nie wiem czy znane jest afrykanskie powiedzenie o walczacych sloniach. Warto wziac je sobie do serca i pamietac, ze walczace slonie dosyc dokladnie depcza trawe. Z cala pewnoscia Polska blizsza jest trawy niz walczacego slonia.
 • 2019-02-26 08:32 | brian

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  @woytek
  "szczytami warszawskiego obłędu"

  To już nie obłęd. Mówiąc po wojskowemu, to gówniarstwo!
 • 2019-02-26 11:53 | brian

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  "USA nie wydaje miliardow na bazy by je pozostawic bezbronne"
  @maciekplacek

  No to teraz już przynajmniej wiem, po co USA wydajĄ bilardy na bazy. Po to, żeby je bronić. Teraz USA bedĄ musiałY wydać tryliardy na siły ofensywne, żeby zaatakować te bazy, żeby ich obrona mogła je bronić. Kurde,
  maciekplacek, jesteś genialny! Pewnie zostaniesz w Polsce ministrem! Masz kwalifikacje.
 • 2019-02-26 13:04 | Prowincjusz

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Podczas gdy USA wydaje biliony dolarów na zbrojenia, Chiny za ułamek tej kwoty pozyskują nowych sojuszników wspierając je ekonomicznie. Prowadzą też kreatywną księgowość by nie drażnić amerykanów faktem, że już dziś są zdecydowanym hegemonem gospodarczym.

  Sprawa Huawei czy jak to ustrojstw się nazywa, świadczy, że i w zaawansowanej technice tracą przodownictwo.

  Tylko siły zbrojne pozostają ponoć najlepsze na świecie, choć historia florydzkich Raptorów daje do myślenia.
  Za niedługo kraj Trumpa będzie mógł święcić całkowite bezpieczeństwo gwarantowane płotem i zaawansowana techniką.
  Ale Świat pójdzie dalej, zostawiając izolacjonistów w swoim napuszonym gronie.

  Amerykanie specjalnie z małej litery dla pana Placka.
 • 2019-02-26 19:33 | Aspiryna

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  "Nie wiem czy znane jest afrykanskie powiedzenie o walczacych sloniach. Warto wziac je sobie do serca i pamietac, ze walczace slonie dosyc dokladnie depcza trawe. Z cala pewnoscia Polska blizsza jest trawy niz walczacego slonia."

  Niestety, Polska to tylko niewiele znaczacy pionek w grze atomowych mocarstw...
 • 2019-02-28 04:18 | maciekplacek

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  Wiecie brian jak se taki flattop vessel, wielki, amerykanski plynie przez morza i oceany to wydawaloby sie, ze jest latwym celem dla takiego 'iskandera' podwodnego, nawodnego albo zrucanego z jakiegos sukoja-miga, a nie jest.
  A wiecie brian dlaczego nie jest? Bo ma bardzo szczelna obrone krecaca sie wokol niego. Taki flattop typu 'Gerald R. Ford class' kosztuje prawdziwego Briana i Joe okolo 13 US billions, a jego osobista ochrona nawet wiecej, bo tylko taki podwodny Seawolf kosztuje 2-3 US billions, plus niszczyciele, krazowniki, fregaty, etc.
  Jak myslicie brian, dlaczego te wasze gminne kolko rolnicze ma ciecia ktory pilnuje jedynego traktoru?
  Yes brian, I do have a certain qualification, not to be overly modest.

  Grazdanin Marian WC, porzuciliscie tak dzwieczny vanderetc., why? Pewnie chcecie uchodzic za tzw. swego chlopa.
  Co by byloby gdyby NATO nie przemeblowalo w Serbii kilku mostow, baz i ministerstw?
  Co by bylo gdyby tam wogole NATO nie bylo i nie jest? Ano bylaby jedna wielka Serbia, oczyszczona z Muzulmanow, ktorych gradzanin tak broni, i z innych pomniejszych 'jugoli' niegodnych zycia na Balkanach.
  Sojusz Afganistanu nie zaatakowal, Brezniew sam sie tam wybral, bez sojuszu, tj. braterskiego Ukladu Warszawskiego z soba nie zabral. Dostal kopa solo, ale pozostawil po sobie 2-3 milionow Afganow - martwych.

  Prowincjuszu, juz wiecej usmiechow przyprawiasz piszac o 'flotach warcabujacych', jak tracisz sily wsluchujac sie w RT nt. epidemii narkotykow w USA. A te rumience jakie dostajesz na wiesc, ze w Chiny w czyms dominuja nad USA....
  Tylko w czym? Nie w GDP, nie w PPP, nie w 5G, nawet wlasnego VPN nie 'wynalezli', wlasnego GPS-u nie maja ... , ale maja 'probe' on the dark side of the Moon. Big deal. Ponad 50 lat temu Alan Shepard 'gral w golfa' na Ksiezycu.
  Musze cie rozczarowac, sily cie opadna na wiesc, ze Hurricane Michael podrapal az 2 F-22.

  Wszystkie, bez wyjatku wpisy, komentarze sprawiaja wrazenie, ze sa pisane pod dyktando jednej 'glowy'. Moze wy grazdanie przebywacie w tym samym hotelu robotniczym? Moze macie tego samego rukowoditiel (znalazlem to w googlu)?
  Kto wie, fakt jest, ze 'myslicie' na ta sama nute. Po raz n-ty wiec pytam: dlaczego, wy grazdanie z takim uporem uzywacie amerykanskiego VPN-u a nie VPN-u bardziej wam ideologicznie pasujacego?
 • 2019-02-28 11:33 | Prowincjusz

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  @maciekplacek

  Przyznam się do braków w edukacji. Co to jest RT ?
 • 2019-03-19 22:46 | woytek

  Re:Strategiczne antyrakiety znajdą się w Polsce?

  @maciekplacek
  Ty chłopie, opętany przez propagandę militarystów, prawdopodobnie jesteś na utrzymaniu globalnej fundacji.
  Twoje wywody to są kompletne bzdury, którymi się próbujesz dzielić na tym blogu. Od początku XX wieku, każda kolejna wojna jest całkowicie inna od poprzedniej. Ta, którą ty z kumplami planujesz, będzie całkowitym zaskoczeniem dla organizatorów.
  Te wszystkie zabawki wojenne nie zdadzą się nawet psu na budę. Bałagan stworzony przez uderzenie atomowe całkowicie zdemoluje wszystkie więzy społeczne i masowe morderstwa zdziczałej ludności pozbawionej energii elektrycznej, jedzenia i wody pitnej w dużych aglomeracjach miejskich doprowadzi do takich scen dantejskich, które przerosną ludzką wyobraźnię.
  Tej wyobraźni brakuje polskim i zagranicznym elitom politycznym . Doświadczenia ostatniej wojny okazały się zupełnie nieważne. Polski rząd zachowuje się jak pies ogrodnika , dbając o interes ogrodnika , a nie o własny interes.