Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gdy znikną chmury, na Ziemi może być nawet o 14 st. więcej. Katastrofalny scenariusz

(7)
Jeśli nie przestaniemy spalać paliw kopalnych, wskutek globalnego ocieplenia z atmosfery znikną stratocumulusy. To ociepli Ziemię o dodatkowe 8 st. C. W sumie nasza planeta pod koniec wieku może być cieplejsza prawie o 14 st.
 • 2019-02-26 12:42 | Prowincjusz

  Globalne ocieplenie? Może być nawet o 14 stopni więcej

  Jedno się zgadza modelowanie zmian w pogodzie jest bardzo trudne, a wysuwanie dalekosiężnych wniosków raczej mało poważne.
  Wystarczy przeprowadzić analizę prognozy pogody na miesiąc by zobaczyć na którym etapie tych zmagań jesteśmy.

  Ocieplenie jest faktem, na 95% wynika ono z czynników antropogenicznych. Przynosi to określone zjawiska, w większości choć nie tylko szkodliwe dla człowieka i innych istot zamieszkujących Ziemię.
  Należy temu przeciw działać.

  Ale bez przesady. Wszystkie owady wymrą, temperatura podniesie się o 14 stopni, nad morze do Bydgoszczy. Takie informacje to raczej na strony Od Rzeczy czy jak ten szmatławiec Karnowskich się zwie a nie do Polityki.
 • 2019-02-26 13:26 | drezdenski

  Re:Gdy znikną chmury, na Ziemi może być nawet o 14 st. więcej. Katastrofalny scenariusz

  Pesymizm kulturowy pod postacia Globalnego ogrzewania przypomina jako zywo wczesnosrednowieczne kazania fanatycznych mnichow gloszacych zblizajacy sie koniec swiata z powodu epidemii biegunki.Przed ktorym uratowac moze jedynie wstrzemiezliwosc seksualna ( czyli rezygnacja z paliw kopalnych) , gorace modlitwy ( czyli czytanie Polityki ) oraz datki na kosciol. ( czyli Greenpeace , wwf i innych wieszczow zaglady). Widzi ktos roznice?. Ona chyba polega tylko na tym, ze tepe dzidy, ktore w naboznym skupieniu wsluchiwaly sie w slowa wieszczace zaglade byly analfabetkami. Dzisiaj to moze wygladac inaczej.....I dlaczego wlasciwie ten material nie jest umieszczony w dziale religia?. Przeciez poza umiejetnoscia czytania do konsumpcji tego artykulu potrzebna jest przede wszystkim wiara.
 • 2019-02-26 17:25 | Gostek Przelotem

  Chmury

  Gdy słońce znika za chmurami robi się chłodniej?
  To na Wenus widocznie coś się popsuło.
 • 2019-02-26 22:04 | Mauro Rossi

  Gdy znikną chmury, na Ziemi może być nawet o 14 st. więcej.


  Zdumiewająco niemądre zdanie. Jeśli byłoby 14 st. C wiecej to parowanie wody spowodowałoby takie chmury, że w ogóle nie ogladalibyśmy Słońca. Z kolei mniejsze nasłonecznie spowodowałoby obniżenie temperatury - to mechanizm samoregulujący.
 • 2019-02-27 15:18 | Satoshi Politico

  Re:Gdy znikną chmury, na Ziemi może być nawet o 14 st. więcej. Katastrofalny scenariusz

  Autor napisał: "Obecnie stężenie dwutlenku węgla w atmosferze wynosi powyżej 400 ppm (w tym roku prawdopodobnie przekroczy 410). Od 1200 ppm dzieli nas już niewiele – takie będzie jego stężenie pod koniec wieku". 1,200 to trzy razy więcej niż 400. Zastanawiam się czy ta różnica jest rzeczywiście niewielka jak twierdzi autor. Bez liczb porownawczych i danych na temat dynamiki wzrostu zacytowane przez autora dane niewiele mówią. Na jakim poziomie było stężenie CO2 w okresie przedindustrialnym? Jak szybko nastepował wzrost stężenia? Przy jakim poziomie spalania paliw kopalnych? Czy zależność jest liniowa czy też geometryczna? Na pytania te tekst nie daje odpowiedzi. Pozostaje wrażenie, że autor po prostu dołącza do chóru alarmistów i pozoruje przy tym naukowość swojego wywodu, ale w rzeczywistości jego tezy nie mają solidnej podbudowy.
 • 2019-02-28 11:21 | kaesjot

  Re:Gdy znikną chmury, na Ziemi może być nawet o 14 st. więcej. Katastrofalny scenariusz

  Mamy wzrost poziomu CO2 i wszyscy zwalają winę na wzrost emisji ale jak ma się do tego spadek absorpcji ?
  Już w szkole podstawowej uczono nas, że rośliny pobierają z atmosfery CO2 a oddają O2 .
  Czy sprzyja temu wycinanie lasów tropikalnych - co roku obszar odpowiadający 1/3 powierzchni Polski ?
  Jeśli to groźne dla nas zjawisko, to trzeba szukać WSZELKICH sposobów zminimalizowania skutków a nie tylko jednostronnie bo oznacza to wtedy tylko działania propagandowe w interesie określonych grup.
 • 2019-02-28 17:07 | Satoshi Politico

  Re:Gdy znikną chmury, na Ziemi może być nawet o 14 st. więcej. Katastrofalny scenariusz

  @ Gostek Przelotem: co więcej w pochmurną zimową noc jest cieplej niż w bezchmurną, bowiem chmury zatrzymują energię cieplną w atmosferze. Widać wyraźnie, że autorowi artykułu chodzi nie o zrozumienie i krytyczne przedstawienie bardzo złożonego zjawiska tylko o propagowanie "jedynie słusznej" idei.