Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

(15)
Wyniki kolejnego wielkiego badania obalają tezę Andrew Wakefielda o związku szczepionki MMR z autyzmem.
 • 2019-03-07 04:26 | observer

  Praktyczność.

  Nie wiem czy to przekona antywacków - moze gdyby Rydzyk to powiedział. Czy nie lepiej dać Rydzykowi kilka milionów za pozytywna opinie niz prowadzić tak drogie badania?
 • 2019-03-07 11:11 | Prowincjusz

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  A nasi kochani sielankowcy, tradycyjnie poinformują nas, że te badania finansowane są przez producentów, od lat mających na celu wyprodukowanie mało odpornych ludzi, znakomitych klientów na całe dekady.
  Każde badanie jest zanegowane, liczą się tylko opnie wyzwolonych autorytetów, będących dla wyznawców prawdziwymi świętymi.

  Jednym z czynników szerzących te prawdy jest internet, piękna idea powoli schodząca na manowce.

  Zresztą z ręką na sercu kto z nas jest wstanie przebrnąć przez oryginalne dane badań. Setki czy tysiące stron fachowej terminologii, odnośniki do mnóstwa oddzielnych procedur, pracy wielkiej rzeszy - nierzadko zawodnych współpracowników.

  Nauka dziś jest kwestią wiary. Jak religia.
 • 2019-03-07 17:18 | Prowincjusz

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  @observer

  Istnieje jakaś korelacja między kościołem tzw. toruńskim a ruchami antyszczepionkowców ?

  Zawsze kojarzyłem to towarzystwo z zdegenerowanymi ruchami głoszącymi powrót do znacznie głębszej przeszłości niż chrześcijaństwo.

  Szczególne wrażenie zrobiła na mnie sekta głosząca konieczność konsumpcji łożyska przez rodzącą. To prawdziwi Giganci Myśli Medycznej.
 • 2019-03-08 09:48 | kaesjot

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  @Prowincjusz & @observer
  To cytat ze strony Stop NOP :
  Do chwili obecnej STOIP NOP otrzymało ok. 100 zgłoszeń niepożądanych odczynów poszczepiennych po konkretnej serii szczepionki Synflorix przeciw pneumokokom (ASPNB005AE). Opisywaliśmy historię Szymona www.stopnop.com.pl/szymon , historię Mai www.stopnop.com.pl/maja oraz Wiktorii www.stopnop.com.pl/wiktoria Seria nadal jest podawana dzieciom, chociaż zgodnie z prawem farmaceutycznym powinna zostać wstrzymana."
  a dalej na tej stronie mozecie zapoznać sie z historią Lenki ...
  Czy po zapoznaniu się z tą historią ( i innymi tam przytaczanymi ) nadal będziecie rodziców tych dzieci nazywać określeniami typu " poje...ni antyszczepionkowcy" ?
  Jeśli byście zadali sobie nieco trudu by zapoznać się z ich postulatami sami zrozumielibyście , że nie są oni "wrogami szczepionek" lecz twierdzą, ( moim zdaniem słusznie ) że :
  - szczepi się za wcześnie ( pierwsza dawka w I-szej dobie życia )
  - szczepi się za dużo ( w pierwszym roku życia 20 dawek, przeciw 8-miu różnym chorobom ) i przeciw niegroźnym w sporej części chorobom (świnka, różyczka czy odra )
 • 2019-03-08 20:08 | Mimi79

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  Z tą niegroźnością to bym tak nie szastała. Jak się przejdzie te choroby w dzieciństwie, i to bez powikłań, to może i mało groźne, ale dla osób dorosłych a szczególnie kobiet w ciąży mogą być bardzo niebezpieczne. Np. różyczka w ciąży może grozić poronieniem. Nie szczepiąc narażamy nie tylko dziecko swoje ale i wszystkich którzy się z nim zetkną jeśli się zarazi, np w przedszkolu.
  Co do szczepienia w pierwszej dobie to fakt. Nie wiem czy to w ogóle coś daje. W Szwecji np dopiero 3 miesięczne dziecko zaczynają szczepić. Wersja od szwedzkiej pielęgniarki jest taka że takie wczesne szczepienia są w zasadzie nieskuteczne, tzn nie wytwarzają długotrwałej odporności i trzeba je wtedy powtórzyć dodatkowo po pół roku czy jakoś tak.
 • 2019-03-09 10:37 | kaesjot

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  Mimi79
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie masz rzetelnej, uczciwej informacji.
  Dla koncernów farmaceutycznych na dzisiaj rynek szczepionek wart jest ok. 75 mld USD z czego 1/3 to rynek Ameryki Północnej ( 5% ludności daje 33,3% przychodu ). Gdyby resztę świata podciągnąć do poziomu 50% tego , co w Ameryce Północnej to wartość rynku szczepionek wzrosłaby o ponad 180 mld USD - do poziomu prawie 260 mld USD czyli prawie 3,5-krotnie !
  Dla każdego, myślącego i znającego rachunki na poziomie szkoły podstawowej jest to oczywiste.
  Dla znających się na marketingu wiadomo, że to potężny potencjalny rynek zbytu odpowiadający mniej więcej połowie obecnych przychodów 10-ciu największych koncernów farmaceutycznych.
  A czym są koncerny farmaceutyczne - instytucjami charytatywnymi ?
  Nie - są to firmy kapitalistyczne, których głównym zadaniem z jakiego ich akcjonariusze rozliczają zarządy to maksymalizacja zysku !
  Powszechnie znanym jest fakt iż produkcja leków to po narkotykach i zbrojeniach najbardziej intratny interes!
  Dysponując potężnymi zyskami nie stanowi dla nich problemu "kupić sobie" życzliwość czy to wydawnictw medycznych, stowarzyszeń czy instytucji naukowych poprzez sponsoring czy reklamy.
  Jak to funkcjonuje opisał np. Colin Campbell gdy poszedł do wydawnictwa z artykułem prezentującym wyniki jego badań. Odmówiono mu opublikowania go nie z powodów merytorycznych ale dlatego, że godził w interesy firmy, która dla tego wydawnictwa była znaczącym reklamodawcą.
  Okazuje się , że w Polsce ni mamy, co oficjalnie przyznał GIS, laboratorium badającym już nawet nie skuteczność lecz tylko zgodność rzeczywistego składu szczepionek z deklarowanym przez dostawcę i z obowiązującymi u nas normami.
  Jak jedna z matek prywatnie zleciła zbadanie szczepionki okazało się , że zawiera ona dwukrotnie wyższe od deklarowanego przez producenta stężenie aluminium a także obecność rtęci nie podanej w składzie.
  I wszyscy przechodzą nad tym do porządku dziennego choć chodzi tu o bezpieczeństwo naszych dzieci i wnuków !
  A jak wywieziono z ubojni parę ton nie badanej wołowiny to zrobiło się larum na cała Europę.
  Nie rozumiem dlaczego żąda się nieprzyjmowania do przedszkoli dzieci nieszczepionych, bo "zarażają inne".
  Skoro te inne są szczepione to powinny być odporne na bakterie i wirusy!
  Tymczasem dowiadujemy się, że dzieciak po szczepieniu winien być izolowany, bo przez kilka tygodni po szczepieniu "sieje wirusami i bakteriami".
  Przykładem tego może być ubiegłoroczna "epidemia" odry w Chorwacji, która wybuchła po akcji szczepień a chorzy mieli tego samego wirusa, którego zawierała ta szczepionka.
  Oczywiście propagatorzy szczepień powiedzą, że to bzdura, fałsz, zmyślenia.
  Tylko pomyśl - kogo opinia jest bardziej wiarygodna - tych co na szczepionkach zarabiają miliardy czy tych, którzy osobiście doświadczyli negatywnych skutków szczepień i walczą o zdrowie i bezpieczeństwo własnych dzieci?
 • 2019-03-09 11:41 | observer

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  Kaesjot, zdziwiłbym sie gdybym Ciebie tutaj nie zastał.
  Czy pomyślałeś kiedyś że dla BigPharma dużo bardziej opłacalne byłoby długie i kosztowne leczenie np 50 milionów ludzi na jakąś chorobę niż sprzedanie kilku dolarowej szczepionki niwelującej taką możliwość?
 • 2019-03-09 16:13 | kaesjot

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  Wg oficjalnych danych Min. Zdrowia w Polsce ilość dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem w latach 2008 - 2017 wzrosła z 4071 do 14 447 czyli o prawie 10 400 osób, rocznie o ponad 1000 osób!
  Jeśli nie szczepionki to co jest tego przyczyną ???
  Dla porównania w latach 1991 - 98 łącznie mieliśmy ok. 12 tys. zachorowań na odrę w tym 2 (DWA !!!) śmiertelne w ciągu 8 lat !
  W 2018 było ok. 250 przypadków odry czyli 1/6 średniej za lata 1991-98 i wielki medialny hałas o EPIDEMII ODRY !!!
  Jakoś nikt nie podnosi larum o EPIDEMII AUTYZMU.
  Uważa się ludzi za idiotów, którzy nie potrafią prostych faktów skojarzyć !
 • 2019-03-10 12:30 | Prowincjusz

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  Postęp nauki, badania genetyczne i leczenie, również zapobieganie celowane, przekona niedługo nawet pana @kaesjot o wartości współczesnej medycyny.
  Może nawet uda się wyleczyć autyzm, albo agnezję ciała modzelowatego.
  Proszę tylko o odrobinę cierpliwości.
 • 2019-03-10 14:13 | kaesjot

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  Marcin Rotkiewicz pisze :
  "Z ciekawości zajrzałem na stronę internetową oraz profil na Facebooku najsilniejszej polskiej organizacji antyszczepionkowej, czyli stowarzyszenia STOP NOP. Jakoś specjalnie nie zdziwiło mnie, że o wynikach duńskich badań nie ma tam nawet słowa. "
  Następnego dnia już było - proszę zapoznać się im ustosunkować się merytorycznie.
 • 2019-03-11 02:11 | Andyw

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  Badania o braku tego zwiazku, nie ludze sie, do antyszczepionkowcow nie dotra.To jest grupa ludzi odpornych na rzeczowe argumenty i dowody. Ci sami ludzie sa zatwardzialymi sluchaczami Radia Maryja i zwolennikami PiS.Czy to nie jest jakies skrzywienie intelektu i skaza psychiczna?
 • 2019-03-11 02:16 | observer

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  kaesjot
  <i> Jeśli nie szczepionki to co jest tego przyczyną ??? </i> .
  Dużo łatwiej jest wykluczyć niż powiazać.
  Np. autyzmu nie powoduje noszenie okularów, jazda na rowerze, czytanie Polityki czy plamy na Słońcu. A co powoduje "epidemię" wkrótce się dowiemy - pewnie chemia w której żyjemy oraz bardzo wczesne diagnozowanie.
 • 2019-03-11 13:34 | kaesjot

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  2019-03-11 02:11 | Andyw
  Nie - to jest umiejętność samodzielnego myślenia, dotarcia do danych statystycznych ( często ukrytych ) oraz ich analizy i wyciągania wniosków..
  Poczytaj sobie na blogu dra Kaczmarewicza komentarze LEKARZY na temat opinii patomorfologa o tym, że do zgonu P. Adamowicza przyczyniło się niewłaściwe ( choć zgodne z obowiązującą ich procedurą ) postępowanie ratowników.
  Są to opinie diametralnie różne a niektóre to nawet nie są "ad rem" tylko "ad personam".
  A ty, szary człowieku masz wybrać, której opinii kłócących się fachowców zaufać.!!!
  Ja zawsze patrzę na to, kto jaki ma interes w propagowaniu takich a nie innych poglądów a własne doświadczenie nauczyło , że bardziej warto ufać tym, którzy chcą mi pomóc, niż tym, dla których to przede wszystkim BIZNES.
 • 2019-03-13 18:20 | turpin

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  >>Wg oficjalnych danych Min. Zdrowia w Polsce ilość dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem w latach 2008 - 2017 wzrosła z 4071 do 14 447 czyli o prawie 10 400 osób, rocznie o ponad 1000 osób!
  Jeśli nie szczepionki to co jest tego przyczyną ???<<

  Zmiana praktyki diagnostycznej.
  To jeden z najsilniejszych mechanizmów 'epidemiologicznych' w odniesieniu do mnóstwa chorób.
 • 2019-03-14 17:00 | kaesjot

  Re:Nie ma związku między szczepieniami a autyzmem – wynika z kolejnych badań

  @turpin
  Wg jakiej klasyfikacji i określonych w niej kryteriów kwalifikowano autyzm w 2007 roku a wg jakich w roku 2017?
  Kiedy została zmieniona Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych. Rewizja dziesiąta. Geneva: World Health Organization, 1994
  A może kwalifikowano wg "Kryteria zaburzeń autystycznych (299.00) według klasyfikacji DSM-IV (APA r.2000) albo nowych "Kryteria spektrum zaburzeń autystycznych (299.00) według klasyfikacji DSM-5" wydanych przez te samo amerykańskie stowarzyszenie psychiatryczne w 2103.
  Jeśliby w latach 2008 - 2017 wprowadzono by jakieś zmiany w klasyfikacji to uwidoczniły by się one w widoczny sposób w publikowanych danych - znaczący skok ( w górę lub w dół ) a tu tymczasem systematyczny, liniowy wzrost.
  Czyli Twój argument mnie nie przekonuje.