Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kolejna napaść na Ukraińca w Polsce

(5)
W nocy z piątku na sobotę doszło w Warszawie do kolejnego incydentu na tle narodowościowym. Grupa pijanych Polaków pobiła kierowcę Ubera, bo słuchał swojej muzyki. Dlaczego wciąż udajemy panów na zagrodzie?
 • 2019-03-10 17:02 | gsj

  Kolejna napaść ..

  Kiedyś było "Nur fuer Deutsche". Teraz: "Tylko dla Polaków".
  Niemcy wyciągnęli naukę, i dzięki, znacznym stopniu imigrantom, zawdzięczają obecną koniunkturę gospodarczą.
  Jaka różnica między faszystami a obecnymi "patriotami"?
 • 2019-03-10 17:36 | schwarzerpeter

  kiedy sie skonczy glupota?

  Czy kiedykolwiek dotrze do polskiej swiadomosci, ze z Ukraina laczy nas wiecej niz dzieli!
  Ze, niestety, na przestrzeni wiekow, nienawisc pograzyla NAS bardziej niz wspolzycie. Od Ugody Perejasławskiej, ktora pograzyla oba kraje - do dzis.
 • 2019-03-10 21:14 | nakatomi

  Re:Kolejna napaść na Ukraińca w Polsce

  "Mając to wszystko na względzie, trudno się dziwić, że dochodzi do takich sytuacji jak ta z piątkowej nocy."

  Nawet nie mając nic na względzie, wiadomo przecież, że do podobnych incydentów dochodzi wszędzie tam (na terenie całej UE), gdzie są duże skupiska imigrantów. Tak po prostu jest i nie ma to nic wspólnego z Kaczyńskimi. To raczej Europejczycy nie są aż tak bardzo otwarci i gotowi do adaptacji, jak to sobie politycy (i dziennikarze) wyobrażają. Świadczy o tym europejski zwrot "na prawo" i zmieniający się układ sił. Vide -Włochy, UK, Austria, Szwajcaria, Dania i mnóstwo innych, nie wspominając już nawet o ex demoludach. We Francji, Niemczech, Holandii, czy Szwecji rosną w siłę partie, nazywane populistycznymi, które obiecują zatrzymanie imigracji.

  "Nam pozostanie wyłącznie stwierdzenie, że znów mieliśmy w ręku złoty róg"
  Wg DEUTSCHE WELLE, to 6,6 milionów tych "złotych rogów" czeka u wrót Europy. A to dopiero wierzchołek góry lodowej. W dobie Industrie 4.1 i przyspieszającej robotyzacji, nadmiar taniej siły roboczej może prowadzić do niepokojów społecznych, co zresztą stanie się już problemem przy pierwszej recesji, czy kryzysie. Dlatego należy postawić na innowację a nie na import taniego materiału ludzkiego, pochodzącego z krajów bez systemów społecznych zabezpieczeń.
 • 2019-03-12 19:42 | Prowincjusz

  Re:Kolejna napaść na Ukraińca w Polsce

  Pijanych idiotów nigdzie nie brakuje. Za tych musimy się wstydzić bo mają polskie obywatelstwo.
  A Ukraińcy i tak wybiorą wypłatą w euro, jak tylko pojawi się taka możliwość.
 • 2019-03-15 20:02 | Alrus

  Re:Kolejna napaść na Ukraińca w Polsce

  Μyślałby kto, że jest jakiś problem z napadami na Ukraińców w Polsce. Nie ma.
  Nie śpieszyłbym się też ze wstydzeniem, przynajmniej dopóki sprawa się nie wyjaśni, bo jak na razie przedstawiono relację jednej strony - już samo to podważa rzetelność artykułu.
  Ukraińców jest w Polsce dużo i czują się pewnie, bywa, że zachowują się prowokacyjnie, na przykład puszczając glośno piosneczki sławiące banderowców. Jak było tutaj, nie wiadomo.