Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tlen za głosy – jak Nicolas Maduro wykorzystał kubańskich lekarzy

(7)
16 medyków przebywających na misji w Wenezueli opowiedziało dziennikarzom „New York Timesa”, jak ich przełożeni kazali im szantażować pacjentów przed ubiegłorocznymi wyborami. Ceną za brak poparcia dla Maduro miała być odmowa pomocy medycznej.
 • 2019-03-18 16:47 | woytek

  16 ludzi miało wpłynąć na wynik wyborów ?

  Jeżeli w krajach kwitnącej demokracji już wszystkie ważne media są w rękach korporacji globalnych , to presja na chorych w wykonaniu 16 sprawiedliwych jest kroplą w oceanie łez narodów manipilowanych. Czy 16 ludzi może wpływać na wynik wyborów?
  To głupsze od "wpływu" Putina na wynik wyborów świata kwitnącej demokracji.
 • 2019-03-18 17:30 | Maciej2

  Re:Tlen za głosy – jak Nicolas Maduro wykorzystał kubańskich lekarzy

  Przepraszam, ale ta afera jakaś licha i naciągana. Na zasadzie, że Marcin powiedział, że tata Marcina powiedział, że lekarze cośtam cośtam, pielęgniarki na czarnym rynku, a Schetyna ma sztuczne zęby. I dlatego Marudo musi zostać obalony.

  Dlaczego ja o tym czytam, na stronie polskiego tygodnika? Przecież to są jakieś bzdury. Mam prawie zerowe pojęcie o Wenezueli i Maduro; może to jest bardzo zły człowiek i straszny dyktator - ale te wrzutki na jego temat są idiotyczne.
 • 2019-03-18 20:14 | Marian.W.O

  Re:Tlen za głosy – jak Nicolas Maduro wykorzystał kubańskich lekarzy

  Wszystko byloby pieknie gdyby istniala mozliwosc zweryfikowania informacji podanych przez NYT. Niestety rzetelnosc przekazu nawet sztandarowych mediow ostatnimi czasy mocno podupadla - przykladem tego moze byc incydent z podpalonym samochodem z pomoca humanitarna.
  Sam Autor zas raczej bawi sie w propagandyste i zwolennika jednej ze stron. Poki co warto zainteresowac sie ksiazka "Covert Regime Change. America's Secrte Cold War" autorstwa Lindsey A. O'Rourke. Jest to akademicka analiza zagadnienia, nakazujaca ostroznosc w ferrowniu wyrokow jak w przypadku wydarzen w Wenezueli.
 • 2019-03-18 21:38 | *1705*

  Re:Tlen za głosy – jak Nicolas Maduro wykorzystał kubańskich lekarzy

  To amerykanskie zagranie chorymi przypomina mi propagande z wojny z Irakiem.

  «Jak tylko Saddam wtargnął do Kuwejtu, rząd USA rozpoczął bardzo interesującą kampanię propagandową w celu wypracowania sobie społecznego poparcia dla wojny. Twierdzili, że wojska irackie mordowały małe dzieci, wyrzucając je z inkubatorów w szpitalach, oraz przedstawili zapłakanych naocznych świadków, którzy zeznali, że widzieli tę masakrę.
  Jest tylko jeden problem … Cała ta impreza została sfabrykowana. To się nigdy nie zdarzyło. Przedstawiona jako naoczny świadek kobieta była w rzeczywistości córką ambasadora Kuwejtu w Stanach Zjednoczonych, a jej zeznania stanowiły część publicznej kampanii propagandowej, zorganizowanej przez firmę Hill & Knowlton.»

  Czy ci lekarze otrzymali juz azyl polityczny w USA , czy jeszcze czekaja.
  Czas potwierdzi lub skoryguje te w moim przekonaniu propagandowe informacje
  z New York Timesa.
 • 2019-03-19 15:35 | publicyst

  Re:Tlen za głosy – jak Nicolas Maduro wykorzystał kubańskich lekarzy


  Sprawa jest jasna jak wiosenne słońce na niebie:
  Bezinteresowna, nieimperialistyczna Ameryka nawet szczątkowym resztkom takiemu czemuś jak socjalizm, który jeszcze w kilku miejscach na globie jako-tako egzystuje, w imię przez nią rozumianej DEMOKRACJI nie odpuści.

  Tak było np. z Inwazją w Zatoce Świń, Majdanem, Irakiem Huseina, Afganistanem, Wiosną Arabską łącznie z Syrią, choć tu nie "wypaliło".

  We wszystkich tych "pomocnych w imię demokracji" kampaniach bezwstydnie kłamano, aż się "belki uginały" -jak zresztą słusznie wspomina @*1705*.
  Tak też będzie do skutku "pomagała" demokratyzować, bez oglądanie się na skutki. A ofiary niech liczy kto chce -"zwisa" im! • 2019-03-19 19:12 | Aspiryna

  Re:Tlen za głosy – jak Nicolas Maduro wykorzystał kubańskich lekarzy

  Maduro z cala pewnoscia ma zapedy dyktatorskie, ale... propaganda opozycji oraz kol rzadowych w USA jest na dosyc zenujacym poziomie!

  P.S. USA wciaz uwaza Ameryke Srodkowa i Poludniowa za swoja sfere wplywow. Nic sie nie zmienilo!
 • 2019-03-20 11:01 | mr.off

  POLITYKA nie powina byc 'Glosem Ameryki' ino mowic JAK JEST

  Poza tym,informacja, ktorej nie potwierdzaja inne, niezalezne zrodla, to nie informacja. Tylko propaganda, szumek informacyjny, itd.
  Generalnie: amerykanskie media mainstream'u sa de fato tuba propagandowa rzadu/Wall Street. I zamulaja Amerykanom glowy miast ich informowac. Trzeba korzystac z nich ostroznie.

  Amerykanow oszukuje administracja D.Trumpa i amerykanskie media mainstream'u, ktora sa zrodlem informacji dla polskich mediow. W czym rzecz jest m.in tu:

  'NYT’s Exposé on the Lies About Burning Aid Trucks in Venezuela Shows How U.S. Government and Media Spread Pro-War Propaganda'
  https://interc.pt/2Hc7BcW

  Poza THE INTERCEPT inne sensowne zrodla informacji m.in. nt. Wenezueli to DEMOCRACYNOW.ORG, VENEZUELANALISIS.COM.