Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dwa kolejne rządy nie potrafiły kupić nowych terenówek dla wojska

(6)
Paradoksalnie nie mamy wciąż nowych terenówek właśnie dlatego, że to taki nieskomplikowany sprzęt.
 • 2019-03-18 22:15 | Vera

  A JA UWAżAM INACZEJ

  Po prostu zarówno właściciel firmy jak i osoby decydujące o przetargu musiałyby zacząć przy takich pieniądzach od wygospodarowania funduszy na wyposażenie celi w więzieniu. Nie ma szans, żeby ktoś ie udowodnił, że można było kupić taniej i lepiej albo inaczej, że straty wniosły ... CBA i inne służby razem z kamerami TVP w drodze już w dniu decyzji.
  To po co to komu.
 • 2019-03-19 11:54 | Prowincjusz

  Re:Dwa kolejne rządy nie potrafiły kupić nowych terenówek dla wojska

  Może warto przywrócić produkcję żuków, zmieszczą się w cenie, osiem chłopa wchodzi na pakę, a jak gdzieś zarżnie to łatwo go wypchać.
  I nasi żołnierze nie przeżyją szoku technologicznego.
  Co najważniejsze utrata takiego pojazdu na skutek działań wojennych przeciwnika, może podnieść mobilności i morale jego załogi.
 • 2019-03-19 14:13 | zak1953

  Uniwersalny pojazd wojskowy wszech czasów - koń

  Patrząc na to, co dzieje się na styku cywilnego kierownictwa i wojska, dochodzę do wniosku, iż obecnie najlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie kawalerii w wojsku. Raz, że taniej. Dwa - koń wejdzie tam, gdzie samochód często nie da rady. Nawet ten super terenowy. Po trzecie - polska armia ma tradycje kawaleryjskie. Do tego koń nie wymaga paliw płynnych, oleju, przeglądów codziennych i wielkiej dbałości o podzespoły mechaniczne. Do tego, dzięki koniom na owies uniknęlibyśmy codziennego rozbijania się wyższych oficerów i generałów wojskowymi terenówkami przeznaczonymi do celów służbowych (wojennych). Poważnym argumentem jest również wzrost kondycji fizycznej żołnierzy poruszających się konno, a nie pojazdami zmechanizowanymi. A przecież i tak, w razie wojny wojskowi przejmą większość tego typu samochodów będących w rękach firm cywilnych i osób fizycznych. Marnotrawstwo mienia także winno mieć granice. Dlatego trzeba wojsku ponownie dać konie - żywe nie mechaniczne.
 • 2019-03-19 16:14 | momo1

  Re:Dwa kolejne rządy nie potrafiły kupić nowych terenówek dla wojska

  Jako lekka terenówka Honker zupełnie wystarczy . I tak trepy nic nie robią , a kupowanie sprzętu za setki tys. sztuka jest absurdalne . I tak zużyją się na nie naszych wojnach ! Podobnie jak brednie o łodziach podwodnych , które już przed II WŚ nie miały co robić na Bałtyku a rajcują "admiralicję" jak dziewuchy burdelu . Więcej umiaru panie Red. !
 • 2019-03-20 17:23 | Aspiryna

  Re:Dwa kolejne rządy nie potrafiły kupić nowych terenówek dla wojska

  Problem w tym, panie "momo", ze wiekszosc Honkerow nadaje sie juz raczej na zlom!
 • 2019-03-21 13:02 | azur

  Re:Dwa kolejne rządy nie potrafiły kupić nowych terenówek dla wojska

  Honker jak Lenin - wiecznie żywy.